Araba tasarlamak istiyorum ama?

Plan proje hazır. Şöyle ki.. dayanıklı ama hafif tahta mdf tarzı şeyleri kullanarak murat 131 e benzer yani son derece sade bir araba yapmak istiyorum tekerlerinin dönme aşaması şu şekilde. Bisikleti akülü bisiklet yapmak için kitler vardır onlardan 4 tane alıp 4 tekerede bağlıcam ortalama 70 km/s de gider. Sizce nasıl fikir?

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• uğraşma bis al hurda bir tane. motorunu sök sat. şaftına kaç tane kaldırır bilmiyorum ama o kadar kit motor bağla brushess sonra bagajı yeterince aküyle doldur ve gaz padalına da eski dikiş makinelerindeki gibi kademeli pedal yap. bin git...

0|0
    0|0
    • bide her tekere ayrı motor bağlarsan aynı hızda dönmelerini sağlaman gerekir. dönüşlerde içte kalanın az dönmesi gerekir vs. yoksa spin atarsın. difransiyel sisteminin olması lazım. istavroz dişlisiydi galiba o tarz sistemin olması lazım yoksa olmaz. bu yüzden 1000 tl ye gir bir fiat bis al ya da hurdalıktan motorsuz bir araba al. onun üstünde çalış. yoksa olmaz. en hafif araba bis. normalde 26 beygirlik motor kaldırıyo bisi. o yüzden şafta bağlanan şaseye monte yeterince motor o arabayı kaldırır...

Kızlar Ne Diyor 1

• Tahtadan ve dayanıklı? Ben de karbon fibere param yetmiyor falan bekliyordum detayda.

Sen yat uyu daha iyi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• geçen günlerde
    bende helikopter dizany ettim
    her içtiğimde pilot oluyorum seninkide böyle birşey olsa gerek

1|0
    0|0
  • her fikri önce tartışma taraftarıyım. ezbere dışlamak horgörmek yerine.
    bir işe yaramasa bile enazından yeni fikirlerin üretilmesine sebep olur.

0|0
    0|0
  • Offfffff... Neden yapılmışı yapıyon kardeş. araba icad ediyo sanki , karavan yapsana güneş enerjisinden elektrik üreten , arıtmalı vs... Tahtadan araba mı olur la

1|0
    0|0
  • 4 tekere 4 ayrı güç vermek olmaz 4 üni birleştir önden ya da arkadan itiş yap 👌🏻

0|0
    0|0
  • Sene 2015 hocam, galiba açıklayıcı olmuştur.

1|0
    0|0
  • bisiklet üretimine benziyor bu ama fikrinde fnea değil

0|0
    0|0
Yükleniyor...