Kapat

Şarap kültürü hakkında bılgılerımızı paylasalım

Sarap kulturu hakkında neler bılıyorsunuz. Herkes bılgını paylasabılır mı :)

0|0
0|22

En İyi Erkek Görüşü

• şarap tek içilen bişey değildir

et ve diğer yemeklerle gayet uyum sağlar rakının aksine

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 21

• “Allah’ın laneti şaraba, şarabı (üzümü) sıkana, (ağacını) ekene, içene, sakisine (meclislerde şarap sunana), satıcısına, alıcısına, parasını yiyene, taşıyana ve kendisine taşınan kimseye olsun.”

Resulullah (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Şüphesiz Allah şaraba, şarabı (üzümü) sıkana, hazırlayıcısına, içenine, sakisine, taşıyıcısına, kendisine taşınana, satıcısına, müşterisine ve parasını yiyene lanet etmiştir.”

Resulullah (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Şarap ve iman bir kimsenin içinde veya kalbinde hiç bir zaman bir araya toplanmaz.”

İmam Sadık (a.s) şöyle buyurmuştur: “Şüphesiz Allah bir Peygamberi gönderdiğinde dininin olması için içinde şarabın haram oluşunun da yer alması gerektiğini biliyordu. Bu yüzden şarap sürekli haram olmuştur. Din hasletten haslete değişmektedir. Eğer din başta kamil olsaydı insanlar onu kabullenmezlerdi.”

Resulullah (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Şarap içen kimse alnında, “Allah’ın rahmetinden ümitsizdir.” diye yazılı olduğu bir halde mezarından dışarı çıkar.”

hala sen kardeşim şarap kültüründenmi bahsediyorsun bana? Allahın laneti azabı ve gazabına rağmen hemde. Şarap içeceğinize gidin idrarınızı için daha sağlıklıdır.

0|0
    1|2
    • Sarap ıcmenınde bır usulu vardır ve ben elıne bır sıse alıp dısarda dolasıp o sıseyı elınden bırakmamak gıbı ıcmekten bahsetmıyorum. Sarapla ıman bır arada olmazmısmıs. Peh!

• Allahın meleklerin ve alemlerin laneti üzerine olsun. Dİnine derken sen sanırım müslüman değilsin anlaşılan. Allahın dinsiz imansız zındığı. zındığın çıkarttığı. Allah belanı versin. Kıyamette toz olasın emi. kükürt gibi yanasın ve rüzgarlarda savrulasın emi.

• Arkadasım sen gıdıp namazına falan devam etsene :D allah korusun carpılırsın boyle sıteler gunah. Ayrıca senın demenle lanetlenmem, toz mozda olmam :D senı fetullahcı senıı :D

• şu soruya dini katmasalarmış iyiymiş.

1|0
    0|0
  • Sirke kültürüyle farkı cok yok

0|0
    0|0
  • Hiç bir şey bilmiyorum, bilmeye de gerek duymuyorum. Tadına bir kaç kere baktım ve gerçekten çok kötü. Viski, votka, rakı, bira. Önceliğe göre sıraladım. Eskiden sık sık içki tüketirdim ama uzun süredir pek kullanmıyorum. Çok arada, nadir...

0|1
    0|0
  • eyyy müslümanlar bu soruyu soran Peygamber efendimize alenen hakaret ediyor, siz hala burada şarap konuşuyorsunuz. Nerede sizin inancınız dine saygınız ha?

0|1
    2|1
  • hangi konuyu merak ediyon?biz ona göre cevap verelim

0|0
    0|0
  • şarabında kültürümü olur diyesi geliyor insanın.

zenginlik tuhaf şeyler icat ettiriyor demekki adama.

0|0
    0|0
  • kutsaldır .

0|0
    0|0
  • birşey bilmiyorum

0|0
    0|0
  • eskıden tekırdagda bı kız arkadaşim vardıı şarapçının tekıydı . 7 / 24 şarap içerdi ... çokda kutlurlu ıdı ; ) .D

0|0
    0|0
  • Valla benim dedem romanyada yaşıyor kendi şarabını yolluyor geldiği zaman getiriyor mahzeni var üstüne tanımam beyaz şarapta gerçekten doyuruculugu müthiş vede hafif geliyor.

0|0
    0|0
  • yoksa siz hala Süryani şarabını tatmadınız mı?

0|0
    0|0
  • kırmızı şerap daha büyük kadehte beyaz ise bi kadar küçükten içilir. daha dar bogazlı şeraplar şampamya şerapları içindir.

0|0
    0|0
  • Kültüre gerek yok,asitsiz kolayla daya gitsin sabaha kadar. her yaptığımızın kültürünü,etiğini araştırırsak işimiz var. Şarap iyidir.

0|0
    0|0
  • şarap hakkında bişey bilmiyorum ama Rakı bi başka

0|0
    0|0
  • zenginler kendilerine yeni kültürler de türetmis

0|0
    0|0
  • ben alkol almam ama ,bunu öğrenmenin en iyi yolu fransaya gitmen olur

0|0
    0|0
  • icildigini biliyorum

0|0
    0|0
  • Trakyada Rakı Yapıyorlarmış sahte diye el koymuşlar bu adamlar bunu satmıyor ki kendisi içiyo herkes kendi rakısını yapıyor rakıyı damıtarak sahte olacağını düşünmüyorum şarap sevmiyorum kırmızısına hastayız

0|0
    0|0
  • Şarap kadehle başkalaşım geçiren bir aşk'tır.

0|0
    0|0
  • Şampanya, sadece Fransa'nın Champagne bölgesinde üretilen köpüklü şarabın adıdır. Bunun haricindekiler şampanya diye geçse de değildir.

Yaklaşık 3-4 hafta önce şarap tadım kursuna gittik. Çok eğlenceliydi, herkese tavsiye ederim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Yükleniyor...