Size en yakın kitabı alıp ve 17. Sayfasını açıp, 3. cümleyi yazarmısınız?

Arkadaşlar sorum üstte belirttiğim gibi saçmalamadan adam akıllı cevap vericekler yazsın lütfen. Ben başlatıyorum siz devamını getirin güzel beyin fırtınası olur.

"Örneğin, times gazetesinin belirli bir sayıda gerekli görülen tüm düzeltmeler bir araya getirilir getirilmez o sayı yeniden basılır, asıl sayı yok edilir ve arşivde asıl sayının yerini düzeltilmiş sayı alır." 1984- George Orwell

0|0
24|35

En İyi Erkek Görüşü

• "içine işlemişti bu ve ona karabasanlar salmıştı. kızın düşünce polisi olabileceği olasılığı geçmişti aklından. doğrusunu söylemek gerekirse, buna pek ihtimal vermiyordu."
    1984-George Orwell

1|0
    0|0
    • Aynı kitabı okuyoruz :D

• Tabiki ayrı bir özenerek okuyorum :)
      @mahzar kıymetini biliyorum zaten değilmim hayatım :)

• Fazlasıyla biliyorsun noma hanım :)

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 34

• Kapılar yeni umutlar için açılırken, benim kapım yerine, telefonum çalıyordu.

2|0
    0|0
  • Markus Zusak / Kitap Hırsızı - Bölüm Adı: Bayrak

"Onu son gördüğümde rengi kırmızıydı. Gökyüzü çorba gibi kaynayıp köpürüyordu. Bazı yerleri yanmıştı. Siyah kırıntılar, kırmızılıklar arasında biber rengi noktalar vardı.

Daha önce çocuklar yağ lekeli sayfalar gibi görünen o sokakta seksek oynuyordu. Ben geldiğimde seslerini hala duyabiliyordum. Ayaklar yola vuruyordu. Çocuklar gülüyordu, gülümsemeleri tuz gibiydi ama çabucak siliniyordu.
    ve bombalar.
    Bu kez her şey için çok geçti.
    Sirenler. Radyodaki alarm sesleri. Hepsi çok gecikmişti.
    Dakikalar içinde, beton ve toprak yığınları oluştu. Sokaklar delinmiş damarlara döndü. Akan kanlar yolda kurumuştu ve cesetler selle sürüklenen kütükler, çalı çırpılar gibi oraya sıkışmıştı."

Çok sevdiğim bir kitaptır ama 17. sayfası bu şekilde dayanamayıp bari orayı tamamlayayım dedim :D

1|1
    0|0
  • Oğuz Atay / Tehlikeli Oyunlar;

Allah belanızı versin! Sesini bastırmak için, uzak kötülükler düşüneceğim..

1|0
    0|0
  • Cennet'ten sürgün yemiş bir babanın oğluyum.
    En iyi bildiğim duygudur hasret
    Gitmekle tehdit etme beni
    Neticede Cennet değilsin!

1|0
    0|0
    • Güzelmiş hangi yazar?

• 👍👍

• "Gerçek ihtiyaçlar ile sahte ihtiyaçlar arasındaki ayrımın ortadan kalktığı tüketim toplumunda birey, tüketim mallarını satın almanın ve bunları sergilemenin toplumsal bir ayrıcalık ve prestij getirdiğine inanır. İnsan bu süreçte bir yandan kendini toplumsal olarak diğerlerinden ayırt ettiğine inanırken, bir yandan da tüketim toplumuyla bütünleşir. Dolayısıyla tüketmek birey için bir zorunluluğa dönüşür. İnsanî ilişkiler yerini maddelerle ilişkiye bırakır. Artık geçerli ahlak, tüketim etkinliğinin ta kendisidir."
      Jean Baudrillard

• ne yazıkki cümleye dair bişi yok

17. ci sayfada güzel bir hatun var yatagında uzanıp şekilli çamaşırıyla poz verip kitap okuyor :(

tasarım kitabi var hemen yanı başımda .

ama yengenizden güzel degil.

1|0
    0|0
  • nasılda milyonlarca yılı buldu
    bir mısra boyu maceram

1|0
    0|0
  • Gundelik problemler ise daha onemsiz sayilirlardi Ve bunlari iclerinde kronik aclik, fiziksel taciz suphesi, uyusturucu etkisinde yahut ruhsal bozukluga Sahip bir ebeveyn olabilirdi... (John Lescroart Kuralsiz )

1|0
    0|0
  • Onlar, Avrupa'nın her yanından gelir ve iç denizin çevresinde, renksiz kumsalda duraklar. Albert Camus-Düşüş.

1|0
    0|0
  • kadının beyni, topladığı bilgileri muhafaza ediyor, ilgi alanları ve yeteneklerine göre, nereleri okuyacağını, nereleri dinleyip nereleri gideceğini seçiyordu ki bu yetenekler onaverilmiş, gizemli ve sınırsız değerdeydi ve tüm bu parçalar onun kişiliğini oluşturmaktaydı O, yalnızca kendine özgü kimseyle benzeşmeyen bir varlıktı.

Psikopat /Keith Ablow

1|0
    0|0
  • "Bu hedefe 3 atış yapılıyor. " Kpss Deneme Sınavı - Sayısal mantık bölümü

1|0
    0|0
  • Padişah ve Halife olan Vahdettin, soysuzlaşmış, kendini ve tahtını koruyabileceğini düşlediği alçakça önlemler araştırmakta. (Nutuk - Yuva yayınları)

1|0
    0|0
  • İslam'ın Emir'lerinden biri tevazudur.
    Tevazu gösteren Aziz olur yükselir.
    Kibirlenen zelil olur alçalır."
    Fatih sultan Mehmet Han
    Yazar Kemal arkun

1|0
    0|0
  • çiçekler en uçta açar. yazıyor.

1|0
    0|0
  • sakın haa malt biraydı filan öyle dalgalara gelemem ben kalori hesaplarınız yerin dibine batsın.. deliduman emrah serbes

1|0
    0|0
  • Kölelikten azat edilmiş insanların linç edilmesiyle ilgili gazete küpürleri veya fotoğraflar gibi birincil kaynak belgelerden yararlanıyorum.

1|0
    0|0
  • "Bunu ancak allah (cc) hakkında şüphesi olanlar söyler."

1|0
    0|0
  • Bu hayvanlar yiyeceğe giden yolu bulurken çok az hata yapmışlardır. :)

1|0
    0|0
  • Kitap 16 sayfa çıktı :/

1|0
    0|0
  • Bu onun kafasını durgunlaştırıyor

1|0
    0|0
  • Aynı kitapta yazmamız gerekmez mi rüyada mıyız anlarız.

1|0
    0|0
  • Overlord 2 > Maximum horde size 'Maksimum kalabaık boyutu' :D

1|0
    0|0
  • "Pırasalarını ekmek için sevinçle erkenden kalkan moly hızla işe koyulur. "

1|0
    0|0
  • Bununla beraber, seslerini duymuyordum ve gerçekten var olduklarına güçlükle inanmaktaydım.

1|0
    0|0
  • Bana en yakın kitap kilometrelerce uzaklıkta. :)

0|0
    0|0
    • Hangi mezrada yaşıyorsun :D

• saat 1.30 aga korkmaya başladım :/ :/ neden bahsediyosun :D :D :D

• @adali91 Korkunun ecele faydası yok :)
      Neyse daha fazla korkma sen, iyi geceler :D

• Biyoloji kitabi var ve anüs le başlıyor yazmam ben bunu

0|0
    0|0
  • sözlüklerden alıntı başlık gibi olmuş belli ki bir sözlükçü geçmişin var.

0|0
    0|0
    • Sözlükçü geçmişi derken anlamadım

• "istediği iki şeydir erkeğin: tehlike ve oyun. bundandır en tehlikeli oyuncak olarak kadını istemesi."

• Hayır

0|0
    0|0
  • "Sonra karanlıktan çıka geldi ipana ile dişlerini fırçalamış yakışıklı kız ve dediki naber corç"

0|0
    0|0
  • George odaya girdiginde alex kendini oksuyordu.

0|0
    0|0
  • Kuranı Kerim bakara Suresi 56 ayet aç oku

0|0
    0|0
    • Şimdi sorduğum soruyla verdiğin cevabın alakasını anlayamadım?

• En yakın kitabı sordun bende söyledim alaka ordan

• Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 23

• Numaralandirilan cümlelerin başındaki boşluklara , ifadelerin ait olduğu mi toz bölünme evresini yazarak gruplandiralim.
    😧😧

3|0
    0|0
  • Of course, marrying a poet was one thing, but fathering a son who preferred burying his face in poetry books to hunting... well, that wasn't how Baba had envisioned it, I suppose.
    -The kite runner

2|0
    0|0
  • Eğer suskunluğunuz iyi olduğunuza dair bir gösterge ise, ki bu durumda insanda genellikle yazmaya karşı bir isteksizlik çıkar, o zaman kaygılanmama gerek yok.

Kafka-Milena'ya Mektuplar

1|0
    0|0
  • Geheimnisse waren ein luxus, den sich nur die Reichen leisten konnten, und in diesem Dorf, in... cümle cok uzunmus yaa üsendim:(

1|0
    0|0
    • Türkçesinide çevireydin iyiydi :D

• @Ehlivukuf o amacla yollamadim. şu an bu kitabi oludugum icin bana yakin olan kitap buydu 😄

• biraz da mem u zin oku... hem almanca almanca nereye kadar...

• Asus z170-deluxe anakart kullanma kılavuzu

ıntel z170 express chipset is a single chipset that a support lga 1151 socket for the 6th generation intel core i7/intel core i5/intel core i3, pentium and celeron processors. :D

1|0
    0|0
  • Biliyor musunuz bayan Abbott, bir bisikletimin olmasını dünyadaki herşeyden daha çok istiyorum.

Iris Galey / Babam öldüğünde ağlamadım.

1|0
    0|0
  • Öyle sağımda solumda dolanan mal mal tipler de var. "Pucca küçük aptalın büyük dünyası"

1|0
    0|0
  • Fizyoloji ders notlarım var yanımda. Ne siz sorun ne ben yazayım

1|0
    0|0
  • Kont, sanki anlamamış gibi duruyor, kontes de gözleri dalgın bir şekilde hayallere dalmış ve şüpheli bir tarzda gülümsüyordu.

Emile Zola - Nana

1|0
    0|0
  • Babası gözlerini açtı, piposunun içindekileri kül tablasına döktü.
    sinestezya- Jeffrey Moore

1|1
    0|0
  • Burada sendeleyen çok kadın ve erkek gördüm;sendeledikten sonra hepsi hayretle yere bakıyorlar ve ancak ondan sonra kaldırımın tuhaf bir meyli olduğunu fark edebiliyorlar.

Doğan Cüceloğlu - Mış Gibi Yaşamlar

1|0
    0|0
  • tüm bunlar onun yazma korkusunun üstesinden gelmesine, çekingenliğini üstesinden atmasını sağlıyordu. ve böylece kendi kendisiyle yanlız kalmamış oluyordu. marc yalnızlıktan korkuyordu (Siyah Kan- GRANGE)

1|0
    0|0
  • En yakınımdaki kitap Arapça, annem okuyor, ben bilmiyorum nasıl yazacağım ki şimdi. :D

1|0
    0|0
  • Ama çürümeye yüz tutmuş numuneleri çöpe atmamı yeni fanilalar da sağlamıyor. - mutsuzluk zamanlarında mutluluk / wilhelm genazino

1|0
    0|0
  • Bir Gün/David Nicholls
    Gözlüğünü çıkardı, cübbesini bir omuz haraketiyle üzerinden attı

1|0
    0|0
  • "Haklı, " diyerek önümde dikildi.

1|0
    0|0
  • Hatta bu nedenle uluslararasi hukuk uzunca bir sure devletler hukuku olarak da adlandirilmistir.

1|0
    0|0
  • son kadeh içilmiş ,
    son söz edilmişti.
    Bir düşünce sarı hepsini. .

Dokuza kadar on / Özdemir ASAF

1|0
    0|0
  • Bu sütunlar kudretleriyle ve saflıklarıyla Osiris mabedini ayakta tutan dev lotüsleri andırmaktaydı.

1|0
    0|0
  • Bana en yakın kitap odamda, bende balkondayım kalkıp alamam.

0|0
    1|0
  • Kurtarılınca Ankara'ya geldi.

1|0
    0|0
  • "Ben pasifistim" dedim ve yaşıtlarımın çoğu dediğim şeyin anlamını bilemeyeceği için diğerlerine dönerek, "Bence başkalarının hayalarını patlatmak doğru değil, hem de hiç." diye açıkladım.

0|0
    0|0
  • İçimden geceni yazmak istiyorum...
    Güven tek kullanımlıktır, ama ben onlarca kez yenileyip kullandım. Neden? Çünkü ben aptal bir kızım.

1|0
    0|0
Yükleniyor...