Yunus emre hakkında önerebileceğiniz kitap?

Uzun zamandır Yunus Emre'nin tüm hayatını konu alan ve eserlerine de yer verilmiş bir kitap arıyorum ama bulduğum kitaplar ya mesnevi üzerine, ya şiirleri ya da hayata bakışı üzerine... Yani istiyorum ki hem ürettiklerini görebileyim;hepsini olmasa da hatrı sayılır bir kısmını hem de hayatını tam anlamıyla öğreneyim, var mı okuduğunuz ve önerebileceğiniz bir eser?
Tek kitapta bulamazsam iki ayrı kitap almayı düşündüm, biri eserleri ve diğeri hayatı; ama hayatı konusunda sıkıntı var çünkü o tarz bir kitabı dahi bulamadım...

0|0
1|1

En İyi Kız Görüşü

• Yunus Emrenin tüm hayatını ele alan bir kitap ne yazıkki yok. Edebiyatçı bir öğretmen arkadaşım da bu konuda serzeniste bulunuyordu gectigimz gunlerde sorunuz isabet oldu. 😊
    Bir kac akademisyen var tanidgm ozel olarak bir gorusme yapip. Buraya yazacağım. Bende merak ettim simdi 😊😊😊

0|1
    0|0
    • Duamı alırsınız, günlerdir; belki de aylardır bakıyorum... Yani haddimize değil üstadların yapıtlarına dil uzatmak ama gerçekten her biri başka birşey anlatmış. Birisi divanını anlatmış, diğer bir yazar ise hayatının sadece bir kesitini anlatmış; araştırırken şunu gördüm ki, Anadolu'da sanıyorum 3-4 kişi Yunus ismiyle biliniyor. Bu sonuca da araştırırken gördüm ki Yunus Emre-Aşkın Yolculuğu dizisindeki başrolün yani Emre'yi oynayan aktörün yazısına denk geldim, orada diyor ki lütfen ''bu nasıl Yunus'tur'' diye serzenişte bulunmasın izleyiciler, biz kadı Yunus'u anlatıyoruz bilinenin aksine diyor... Buradan yola çıkıp araştırmalarımda ise aslında kadı-köylü-derviş ve alim olan 4 farklı Yunus'un Anadoluda hikayelerinin olduğunu anladım. Bu doğrudur yanlıştır bilemiyorum ama mezarların da birden fazla olması beni bu düşünceye itti.
      Şu sıralar Od'a başladım, bir şok daha yaşadım, bildiğimiz şekilde anlatmıyor İskender Pala Yunus'u; bambaşka bir Yunus'u tekrar tanıyorum şu an ...

• Aynen bir bitir sonra daha iyi tartisiriz sıkıntı yok kolay gelsin

• @_-_JoKeR_-_ Teşekkürler ^^

En İyi Erkek Görüşü

• Od iskender pala

0|1
    0|0
    • Kitabı aldım, kardeşim okumuş geçen; tüm hayatı yok dedi :/

• Estağfirullah, yani o kadar kaliteli yerler geçiyor ki irkiliyor insan... Kendinden utanması lazım bir insanın bu dinginlikleri okurken; şahsen ben öyle oldum :) Üniversiteye kadar gerçekten çok okudum, okumadığım dünya klasiği kalmadı, güncel kitapları da pek sevmiyorum sonra soğudum filme belgesele verdim kendimi, ama araba böle kaliteli şeyleri okuyorum :) Teşekkürler sana da kardeşim hayırlı günler olsun

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...