Elektro gitardan anlayanlar buraya bakabilir mi?

Arkadaşlar ben elektro gitara yeni başlayacağım fakat nasıl bir gitar almalıyım bilmiyorum sadece bir kaç öneri doğrultusunda Ibanez düşünüyorum marka konusunda. Birde soul caz blues tarzı çalmak istiyorum genelde hani ona göre single veya humbucker manyetik durumu ne olmalı? fiyat ne aralıkta olmalı en uygun? birde sahne olabilir yani zaten vokallik yapıyorum o konudada ortalama bişey ne olur? Cevap bekliyorum

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• ibanez de ortalama bir strat 350-500$ civarıdır. boss bd2 bedal 175$ ve amfi olarak da marshallın 15w anfileri 250$ . senı baya sure gotururler...

0|0
    0|0
    • fiyat konusunda çok uçmak istemiyorum çünkü öğrenciyim gerekirse iyi bir gitar olmak şartıyla ikinci elde alabilirim

• amfi ne önerirsin?

• Marshall 15 w amfisi vardi ama pahalidir. Fenderin ve vox un makul fiyatta amfileri vardir. Cok pahalı degiller.

Erkekler Ne Diyor 4

• Tonla alakali. Jazz falan calacaksan Ibanez onermem, ahali modelleri jazza uygun tona sahip olsa da, onu alana kada Schecter Blackjack alsan daha iyi.

Sirf jazz caliyorsun diye single coil gitar alman gerekmez, ki jazz seviyesine gelene kadar cok uzun bir yol var onunde.

Ben yine de humbuckerli bir gitar alirdim, ton amdiye de cok bagli olsa da, single coillerde cesitlilik biraz sinirli

0|0
    0|0
    • önerebileceğin bir gitar var mı

• Yukarıda dedğim gibi Schecter Blackjack SLS C-1 passive modeller hem çok iyi malzemeden yapılmadır, maun gövde, abanoz klavye, 24 jumbo fret, ince kasa ve köprüde Seymour Duncan Full Shred ve sapta Seymour Duncan Jazz manyetikleri vardır. Floyd Rose opsiyoneldir.

• Teşekkür ettim

• soul, blues. caza daha yıllar var. istediğin tarza uygun epiphone les poul. fiyat performans ve istediğin tarz olarak en iyisi seçenek bu olur. 2. el araştır, millet alıyor çalmadan kenarı atıyor. en fazla 50 liraya sap ayarı yaptırırsın, gidip sıfır almak ahmaklık olur. en az birkaç sene işini görür, çalmaya devam edersen de daha üst seviye cihazlara geçersin ki sanmam, telli enstrüman diğerlerinden daha fazla emek ister bir süre sonra sen de bırakırsın. en iyisi almadan bırak dfgdfgdfg

0|0
    0|0
  • Bence bütçeni de yaz sen. Caz, blues dedin mi iş 2000-3000 dolarlara kadar çıkıyor

0|1
    0|0
    • 800 - 1300 arası diyelim çünkü öğrenciyim :D

• 2. el bir Fender Mexico telecaster öneririm. Anfi olarak da Line 6 Spider IV 15.

Kızlar Ne Diyor 1

• ne türde çalıyorsun

0|0
    0|0
    • ya aslına bakarsan caz blues soul çalmak istiyorum ama alternatif falanda severim yani hatta her tarz çalmak isterim

• Ibanezle basla sonra gibsona gecersin

Yükleniyor...