Futbolu türklerin bundan 1500 yıl kadar önce oynadığını biliyor muydunuz?

Şaka değil, Türkiye'de üvey evlat muamelesi gören islamiyet öncesi türk tarihinin belki de tek donanımlı bilim adamı Ahmet Taşağıl Çin kaynaklarında türk kabilelerinin kızlarının deriden top yapıp, içine yün doldurup tepiklemek suretiyle oyun oynadığına dair bazı ifaeler olduğunu söylüyor.

Oynu sadece kızlar oynuyormuş bu arada.

Ofsaytı da biz mi bulduk onu bilemeyeceğim.

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• Ofsaytı bilmeyen kız ayıp eder o zaman.

0|0
    0|0
    • Aslında bu durum bir spor ülkesi olmamasına rağmen türklerin futbola niye bu kadar şuursuzca bağlı olduğunu açıklar :D Ata sporumuzmuş aslında. Düşünsene, ortalama türk erkeğine buz hokeyi yapı itibariyle daha fazla hitap ederken futbol izliyor herkes.

Kızlar Ne Diyor 3

• :D ah kızlar ah

0|0
    0|0
  • Bilmiyordum

0|0
    0|0
  • 40bin yıl öncesine kadar giden Adji Kui 'den başlayıp, ardından Anadoluya gelen ve sümer medeniyetini kuran, tarımı başlatan, buğdayı, bademi ilk kez islah eden, dünyada alfabeyi bulan, notayı keşfeden, yoğurdu, peyniri insanlığa hediye eden bir milletin 40 bin yıllık tarihi neden üvey evlat muamelesi görsün ki?

İlk semavi dinin mensupları da Türkler idi. Hristiyanlıktan da, Yahudilikten de binlerce yıl önce gök tengri (tanrı) tarihsel olarak ilk semavi dindir.
    Yeryüzüne 100binden fazla peygamber gönderildiğine ve her kavime en az bir peygamber gönderildiğine göre bunu anlamak zor değil.
    Türkler bir defada anlamış belki, ama Arap yarımadasına onlarca peygamber gönderilmiş olmasına rağmen görünen o ki hala çoğu anlamış görünmüyor.
    40 bin yıllık şanlı Türk Tarihinin lut kavmi gibi utanç verici bir geçmişi yoktur.
    Araplardan bir cakık olmaz. Başlarına taş yağdı gene de akıllanmadılar. 500 yıl Osmanlı Egemenliğinde yaşadılar. Dedelerimiz ne yapsa ne etse de ıslah edemediler.

Boşuna dememiş atalarımız: "Ne Arab'ın yüzü ne Şam'ın şekeri" diye :)

0|0
    0|0
    • Iste bu anlattiklarin palavradan ibaret. Bizde inanilmaz bir atmasyonculuk var.

Bu herseyi turklere yoran zihniyete kalsa gocebe bir toplum tarimi buluyor iste. Hicbiri de bunun ne kadar malca oldugunu farketmiyor.

O anlattiklarin fanteziden ibaret, milliyetci duygular uzerinden prim yapma amacindaki adamlarin uydurmasi ki cogu sacma zaten.

Daha milattan oceki bir turk yazisi vile okunmazken turk tarihini 40 000 yil gibi sallamasyon rakamlara cikardiginda ve Gok Tanri dininin semavi oldugunu iddia ettiginde bende film koptu.

Gok Tanri dininde tek tanri yoktur hanim efendi, semavi dinlerdeki gibi kulluk anlayisi falan da yoktur. Tapinmaktan cok dogaya endekslidir.

Bilip bilmeden bilgi kirliligi yaratmayin.

• Bak bana salak diyerek kendini daha fazla salak durumuna düşürme canım kardeşim.
      Bana normanca ile ilgili attığın palavranın bir kaynağını göster.

Ama dur yorulma bak ben sana haftanın günlerininin tüm dillerdeki kaynaklarını göstereyim.
      Göreceksin ki orada ne "sun" ne de "moon" kelimelerinin batı dillerinde bir kökeni yok.

en.wikipedia.org/.../Names_of_the_days_of_the_week

al oku da öğren.

Ben kaynak göstererek konuşuyorum.
      Sen ise işkembe-i kübra'dan sallıyorsun.
      Konuşmanın başından beri sallıyorsun.
      Ben her dediğime kaynak gösteriyorum.
      Sen daha tek bir kaynak bile göstermedin
      Batılı emperyalistlerin oryantalist zırvalarının burada sözcülüğünü yapmaya çalışarak daha da gülünç duruma düşme e mi canım kardeşim.

Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp.
      Oku araşır. Öğren. Sonra ahkam kesmeye kalk olur mu?

• Birak allasen, normancada sun sol, moon'u sahsen hatirlamiyorum.

Haftanin gunleri de Waden (odinsday) sday'den Wednesday, Thorsday'den Thursday vs. Gunumuzde bile Iskandinav dillerinde gun dagr diye soyleniyor. Ingilizce germen dilleri ve fransizcadan beslenen bir dil. Sumerce ile bir alakasi yok ki haftanin gunleri falan olustugunda saksonlar degil sumerler, roma hakkinda bile pek bilgisi olmayan bir orta cag toplumuydu.

Telefondan yazdigim icin, linkle falan ugrasamam.

Erkekler Ne Diyor 3

• ilk insanlarda oynuyordu kesin

0|0
    0|0
  • Bulan biz, su an içine edende biziz ne güzel :))

0|0
    0|0
  • cahiliye döneminde öyle oynamışlar , islamiyetten sonra içini hava ile doldurmuşlar :D

0|0
    0|0
    • Cahiliye araplara cahiliye. Bizi cehaletten falan kurtarmadı islam. Zaten ihtiyacımız yoktu türk milleti olarak.

• Elli metreden şimdiki toplarla da şut çekilmiyor zaten.

• https://www.youtube.com/watch?v=cThTX8w3NbI
      ozamanki topla bu gol atılmazdı :/

Yükleniyor...