Tarihte "keske olmasaydi/tersi olsaydi" dediginiz hangi olaylar var?

Keske tam tersi olsaydi dediginiz olaylari sayar misiniz, mesela ben ABD'nin II.Dunya savasinda Ingiltere'ye yardim etmesi beni belgesel vs izledigimde hep uzmustur. Size boyle uzucu gelen olaylar hangileridir?

0|0
5|27

En İyi Erkek Görüşü

• Türkler keşke müslümanlığı kabul etmeseydi.Maniheizmi bile buna tercih ederim..

2|4
    1|2
    • En iyi.

• Osmanlıyı kim kurdu?

• Turk asilli oldugu iddia edilen Osmanogullari, fakat muslim / gayrimuslim ayrimi yaptigi icin Turkler de herkes gibi normal bir irk oldu.

Erkekler Ne Diyor 26

• Tarihteki katliamlar keşke olmasaydı.

2|1
    0|0
  • keşke amerika 1.dünya savaşında tarafsız olsaydı

2|0
    0|1
  • Çoğu insan bir piyon,güçlüler oyunlarını oynar ve ilk hamlede piyonlar gider :P.Güzel bir soru sormuşsun çok var keşke diyeceğimiz o yüzden yazmayı düşünmedim ama 5 yıldızı da hak ettin :D

1|0
    0|0
  • Say say bitmez o ::) Keşke Amerika kıtalarına Avrupa'dan önce bizim yaptığımız koloniler daha çok gelişseymiş ::) Avrupa'nın fethini Endülüsle birlikte bitirebilseymişiz keşke; Keşke Anavatanımız Ortaasya'yı da Çinlilere bırakmasaymışız, Keşke Dünya bizim olsaymış :::)) Çok mu şey istiyorum :P

1|0
    0|0
  • Gene 2. dünya savaşında yaralı askerler üzerinden sözde insanlık için kimyasal deneyler yapan zihniyet hiç olmasaydı iyi olurdu.

0|2
    2|0
    • O olmasaydi simdiki insanlar tedavi oldugu cogu hastaliktan kurtulamazdi. Mengele delisi biri degilim fakat Nazi Almanyasi'nin dunyaya kattigi cok sey var.

• soykırım tanımına göre değil. bu yolda ölenleri hesaba katmıyorum, Sarıkamış gibi.

• @soran

Tamam özür dilerim.Tartışmayı pek beceremem.Kusura bakma.Bu arada derslerime biraz daha çalışmalıyım galiba .S.s

• Süleyman Şehzade Mustafayı boğdurmasaydı belki Osmanlı hala vardı ve çok geniş bi kitleye sahip olacaktık ah ah Hürremin soyu batırdı hep -,-

0|0
    1|1
  • bilim insanlarının istemeden/farketmeden savaş araçları yapmaya sebep olmaları

0|0
    1|0
  • keşke hiç doğmasaydım

1|1
    0|0
  • Keşke tekerleği bulmasalardı da insanlar küçük gruplar halinde birbirlerinden uzak yaşamaya devam etselerdi.

1|0
    0|0
  • keske hitler yahudılerin kökünü kurutsaydı

1|1
    2|4
    • Pisliği pislik temizler

haklısın.

• Fatih üniversitesi tarih bölümünde okuyorum.Tarihi araştır diyeceğin son kişi benim.

Führer kendi demiş zamanında;

Öldürmediğim her yahudi için bana küfredeceksiniz diye.

• Yahudiler Alman ekonomisine zarar veriyordu, ulkedeki almanlara 2.sinif vatandas gozu ile bakiliyordu. Turkiyede tarih tek taraflidir. Ve tarihi galipler yazar, ingilizler ve fransizlar. Nazi Almanyasi kazansaydi "gamali hacinla adalet getiren lider" olarak bilecektiniz Hitler'i. Ki hakli oldugu noktalar haksiz olduklarindan cok.

• Geçmiş şeyimde değil ileriye bakarım hep.

1|2
    3|0
  • Yok herşey tam tıkırında (:

1|0
    0|0
  • sovyetin yıkılışı

0|2
    2|0
    • Ne sacmaliyorsun Sovyetler Birligi tamamiyle halkina zulum eden bir devletti?

• Hicbir devlet komunizmi uygulayamadi arkadasim, icine edenlerden en buyuk ulke de Sovyet Rusyasiydi zaten. Hicbir komunist ulke kendi gorusunde olmayan birini polis tutup oldurtmez :)

• o polis tutma filan masaldır inanma :) amerikada yaygın bir masal sanırım. zaten senden komunizmi savunmanı beklemiyorum ki amerikadan en fazla solcu denebilecek demokrat çıkar o da bizim ülkenin ulusalcısına denktir :)

• Pol Pot.

0|1
    0|0
  • keşke bigbang olmayaydı

1|0
    0|0
  • yakın tarihten Celal ile Ceren çekilmemeliydi

II. dünya savaşına gidersek, Hitler olmasaydı tıp bu kadar ilerlemezdi ve keşfedecek daha nice şeyler olurdu

0|1
    0|0
  • Keşkelerle yaşanmıyo be güzelim illaki var hepimizin en basiti keşke sigara... :D

0|0
    1|0
  • Musul Kerkük bir şekilde misak-ı milli sınırları içine alınsaydı şimdi Türkiye süper güç olurdu

1|2
    0|0
    • Bütün pislikler oradan geliyor,hem teröre harcanan 500 Milyar dolara yakın para ülkede kalırdı,hemde oranın petrol gelirleriye bu rakam trilyon dolarları bulurdu,buda halka yansırdı..

• Tarihe o şekilde bakamıyorum, turan da bir temenniydi hitler'in ari ırk yaratma çabaları da ama şimdi birine imkansız gözüyle diğerine de soykırım gözüyle bakıyoruz.Tarihte temennilere yer yok.

• yazıyorum,siliyorum,yazıyorum,siliyorum @niphredil3...işin içinden çıkılacak bir konu değil..boşver..eskiye dair keşke olsaydı denilen dilekler bunlar..

• sarıkamış mesela. çok değişik olabilirdi

1|2
    0|0
  • Osmanlı imp. yıkılması olmasaydı ve Balkan devletleri terk etmeseydi ...

1|2
    0|1
  • Oysh...

New York'ta universite okuyacagima Michigan'da okusaydim keske diyorum.

Kips.

0|0
    0|0
    • Hangisinde okudun?

• Buraya yazamam. Ama upstate newyork'ta guzide bir universite diyeyim. IBM falan.

• şu hürrem osmanlıya bu kadar kök söktürmeseydi sanırım şu hayatımız daha farklı olurdu

1|1
    0|0
  • keşke 21 aralıkta kıyamet kopsaydı

1|0
    0|0
  • Osmanlı Devleti, I. Dünya Savaşı'na katılmasaydı iyiydi...

1|0
    1|0
  • keşke doğmasaydım, gelmeseydim bu dünyaya

0|0
    0|0
  • dogumum la ben nıye dogdum kı :)))

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Havva o elmayı yemicekti :(

1|4
    0|0
  • 4-5 kez yazdım sildim cevabımı. Her seferinde o yazdığımın da bir temeli olduğunu farkettim. Uluslararası politikada keşkelere yer yok, o dönem onu gerektirmiş iyi-kötü yapmışlar. Bir insan bile mükemmel bir hayat süremezken koskoca devletlerin hatasız olmalarına imkan yok.

2|1
    0|0
  • Merak ettim ABDnin yardimi seni nicin üzmüstür? Sonucta almanlara karsi olan bir savasti ve bu savas almanlar tarafindan kazanilmis olsaydi daha kotu sonuclar ortaya cikabilirdi..

Bana gore ise simdiye kadar ve bundan snra sehit verdigimiz her savas üzülmeye sebeptir..

0|0
    0|0
    • Bu savasi Almanya kazansaydi simdi Rusya, Ingiltere, ABD gibi ulkeler degil Almanya lider olacakti. Keske oyle olsaydi. Almanlarin zamaninda kimseye zarari dokunmadi 20 milyon Almani ingilizler dunyaya cok gordu. butun sonuclarini hakettiler. Toplama kamplarini da Almanlar degil Ingilizler icat etti. Tarihi arastir fakat BBC'den degil :)

• Alman tarihini iyi bildigimi iddia ediyorum. Almanyada dogdum buyudum hala burda okula gidiyorumbaskalarin saptirdiklarini almanlar gayet yapildi bunlar diye belgeleriyle gosterdikleri oldu. 6milyona yakin jahudileri kim öldürdü? Toplama kamplarini kim icat ettiyse etti bunu devam ettiren kim?

Yanlis anlasilmak istemem severim almanlar onlara karsi bi tavrim yok gecmiste yasanan gecmiste kalmistir ama savasi kazanmadiklari bence iyi oldu

• Ahaha canim Almanya'da dogup buyuduysen zaten hic tartismaya gerek yok. simdiki Almanlar Nazileri sevmez. Bos yere konusmayalim :)

• big bang

0|1
    0|0
  • keske rus diye bir millet olmasaydi

1|3
    1|2
Yükleniyor...