İngilizceyi sökmüş olanlar burada mı?

hemen hemen hepimiz okullarda ingilizce dersi gördük. buna rağmen ingilizceyi sökemeyenler çoğunlukta. ben de onlardan bir tanesiyim. yıllarca (20 önce başladı, şu an 29 um) ingilizce dersim oldu ve hala akıcı konuşamıyor, çoğu şeyi anlamıyor, okuyamıyorum. 4 yıl önce ispanyolcaya başladım ve şu an çok rahat ispanyolca konuşuyorum, anlıyorum. yani benimkisi daha çok korkuyla alakalı. ve illa gramerle öğrenmeye (öğretilmeye desem daha doğru olur) çalışmamla alakalı.

artık bu saçmalığa bir dur deme vakti geldi. ingilizceyi öğrenmek, konuşmak istiyorum. internette seviyemi belirlemek için bir test yaptım pre-intermediate çıktı. rezalet! bunu basamak basamak upper-intermediate yapmak istiyorum.

dizi, film izle haricinde bana önerileriniz neler?

ayrıca dizi izleyenler nasıl bu şekilde öğreniyorlar bir anlatın lütfen. çünkü bence imkansız :D

teşekkürler :)

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Henüz 1. sınıfım yani geçen sene hazırlıktım. Okuduğum okulda istisnasız tüm bölümler %100 ingilizce istiyor. Dersler ingilizce anlatılıyor. Sınavda ingilizce açıklayın falan o şekil. Herkes dediki bu okulun ingilizcesi zor az çalış olum. Bir gram çalışmadım, full yattım bol bol ingilizce altyazılı dizi izledim 1 koca sene boyunca. Finale bile çalışmadım. Daha doğrusu çalışırım umuduyla kütüphaneye gittim sonra sabaha kadar yine film dizi :D Sonuçta 60 geçme notuydu 79 la geçtim sınıfı. (affedersin bir yerini yırtanlardan daha yüksek ortalamayla) Demem o ki dizinin faydası büyük. Oldukça büyük.

1|0
    0|0
    • helal olsun, ne deyim :D okul hangisi, odtü boğaziçi falan mı?

• İzmir yüksek teknoloji enstitüsü eşdeğer İngilizce

En İyi Kız Görüşü

• şarkı sözlerini oku telaffuz etmeye calış basit ingilizce kitaplar oku busuu. com a uye ol.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• İngilizcesi iyi olan yabancı bir arkadaş veya ilişkin yoksa sevgili yap sanal ortamda. İtalyan ların ingilizcesi süper değil ama kişilik anlamında çok sıcak kanlilar öneririm.

1|0
    0|0
  • Dizi izlemek şöyle. Sesi açarsın ve duyarsın. Altta gezen altyazıyı kafanda çevirirsin ve doğruysa karakterle beraber söylersin bu sayede cesaretin artar tabi bu sırada telafuzu da geliştirirsin

0|0
    0|0
    • diziyi izlerken hem dinleyeceğim hem alt yazıyı okuyacağım hem çevireceğim hem de karaktere eşlik edeceğim?

türk dizisi mi bu!
      a: ben geldim
      (10 saniye bakışırlar)
      b: (şaşkınlıkla) sen mi geldin
      (10 saniye daha bakışırlar)
      a: evet.. evet, ben geldim
      (10 saniye daha bakışalım)
      b: hoşgeldin a

diyologlar böyle değil biliyorsun umarım

• bir süre sonra alışıyorsun zaten. Eğer bu zor geliyorsa karakterin söyledikkerini dinle ve türkçeye çevirmeye çalış. Tıkandığın kelimede alttan bakarsın. Saçma gibi dursada etkili bir yöntem. Ayrıca biliyorum saçma türk dizilerinden farklı olduğunu

• Devamli pratik yap

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...