Türkiye'den neden çok iyi şarkıcılar çıkmıyor dünya çapında meşhur olabilecek?

İyi şarkıcılar ve dj ler mesela bir David Guetta gibi? Sebebi nedir?

0|0
16|42

En İyi Erkek Görüşü

• teknik olarak eğitim, kültür, vs ayırıyor. batı da kilise sayesinde yüzlerce yıldır çok sesli muzik yapılıyor. oysa bu coğrafya da daha yeni. doku olarak batı muziği bize uzak geliyor. ve ayrıca Tr de muzik derslerinde çoğu kimse nota bilgisi bile bilmeden mezun olabiliyor. oysa muzik aynı matematik gibi temel eğitimi çok iyi olmalıydı.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 41

• Çünkü lisanımız batı dünyasının müziğine anlam vermiyor.. Müzik bir tarzdır ne yazık ki bizim tarzımız bayati makamda olduğu için avrupa sevmiyor.. Şimdi şu parçayı Türkiyede yapabilecek müzisyen var mı?
    https://youtu.be/vEAY67ezaUU

1|0
    0|1
  • Özenti olduğumuz için olabilir

eski nesilde ozanlarımız vardı

1|0
    0|0
  • Türkiyede çok iyi şarkıcılar yok mu?
    Müzik zevkin yok herhalde

0|1
    1|0
    • İnan senden çok iyi müzik zevkim var şimdi bana dünya çapında ünlü 3 türk şarkıcı sayar mısın? bir Eminem gibi kariyeri boyunca başarı göstermiş Lil wayne gibi soundunu korumuş?

• Aman senin gibi ergenede cevap vermişim ya esas senin gibi cahiller gitsin bu ülkeden

• Profil yaşın 39 ama yaşın 16-17 bile yoktur

• Ceza'nın globalleşmiş dünyanın en iyi mclerinden biri olduğunu biliyormusun? japonyada aylar boyunca 1. sırada kaldı bak japonya diyorum. Yerli plaka amerikanın 4. şarkısı seçildi. şu an ituneste Cezanın şarkısı 1. sırada en çok satılanlarda ve istatistiklerde satın alanların yarısı başka ülkeler. Başka ülkelerden ve türkiyeden sırf temsil etmesi için eurovisiondan teklifler yağdı. Ben koyu bir rapçiyim. Ve eminemin kankasıda Türk rapperlerinden Sirhot isimli mc dir. Ciddi anlamda kankalar amerikanın en tanınmış 4-5 mc sinden biridir sirhotta. Ama açık ara farkla ceza dünyada tanınmıştır.

0|0
    0|0
  • dj akman veya arsız belamı temsil edicek.

1|0
    0|0
  • Türkiyede sesiyle şarkıcı olunmuyor illa ki biyerini açarsan öyle ünlü biri olunuyor..!

0|1
    0|0
  • Çünkü popüler müzik kültürü amerikalıların ve ingilizlerin elinde. Arada da nadiren fransızlar çıkıyo. İngilizce şarkı yapmadıkça çok zor. Onuda yapsan bile şarkın ne kadar iyi olursa olsun bu bahsettiğim ülkelerde yaşamıyorsan dünyada popüler olman zor. Bize göre sesi en iyi olan şarkıcımızın mesela ingilizcesi veya müzik altyapısı yetersizse yine tutmuyo dünyada.

0|0
    0|0
  • Dj Army Dj Bülent Çakmak bunları hep yabancılar dinler.

0|0
    0|0
  • Çünkü guetta gibi adamlar/kadınlar orijinal yapıyorlar. Bizim ateşli gençlerimiz hala pop müziklerine mix yapıp bir yere varmaya çalışıyorlar.

0|0
    0|0
  • Ülkemin sanatçıları dışarıyı taklit ettiği sürece bir b*k çıkmaz buradan takma öyle şeyleri kafaya :D

1|0
    0|0
  • dünyada arıza ses (koma ses) ile yapılan müzikler pek ragbet görmez ve bizim ülkemizde yapılan müziklerin bir coguda arıza seslidir.. aslında cok iyi sesler var ülkemizde ama bunları dünya listelerine tasıyabilicek kisiler yok

0|0
    0|0
  • Amerikalı dışında pek meşhur çıkaran ülke yokki. Amerika kendini herkesin gözüne sokuyor ondan bize öyle geliyordur belkide :)

0|0
    0|0
  • İşin özü empatyelizmdir.. Kültür emperyalizmini hangi ülke daha iyi yapıyorsa o ülkenin müziği dünya çapındadır.. Kaç ülke ek dil olarak Türkçe biliyor? Kaç ülke İngizlice biliyor? bu aradaki farktan çıkarabilirsin..

0|0
    0|0
  • Saçmalama çok iyi şarkıcılar var zaten bu ülkede fakat müzik tarzımız başka bizimki daha arabeske yakın ses ve anlamlı kelimeler falan yabancilarinki daha çok müzik ve melodi tempo içeriyor o yüzden anlamasakta yabancı muzigi seviyoruz Türk dj lerden ibrahim çelik var nispeten iyi mixleri var

0|0
    0|0
  • dünyaca ünlü şarkıcı ancak amerika piyasasında yürüyebilirse olur. reklam çok önemli.

0|0
    1|0
  • çıkar ama değerlendırebılecek bır kıtle yok ozellıkle günümüzdekiler "bizden nıye çıkmıyo ki yhaaa" deyıp gecıyolar ee herkes böyle dıyo kım cıkarıcak kesfedıcek? böyle böyle gerçekten çıkmıyo var olsalarda

0|0
    0|0
  • Kendimize olan güvensizliğimizden olsa gerek... Kaldı ki bizim ülkemizde düzenlenen müzik yarışmalarında yabancı şarkı söyleyen birine bile antipatiyle bakan bir yapımız var.

0|0
    0|0
  • herkes günü kurtarayım derdinde üçbeş kazanayım yeter diyor bir taraftanda türkleri seven olmadıgı için 90 lı yıllarda dj quicksilver vardı

0|0
    0|0
  • Eden var. Ummet Ozcan, Deniz koyu gibi

0|0
    0|0
  • öyle bir dertleri yok ki,2 kafiyeli söz bir nakarat sonra gelsin paralar oleyyy

0|0
    0|0
  • Top 100 de dj imiz var ama Türkiyenin pop müzik tarzı biraz farklı ki son zamanlarda çıkan şarkılar diğer ülkelerdede yankılanmaya başladı

0|0
    0|0
  • çünkü dünya türkçe konuşmuyor. farkındaysan dünya starları hep ingilizce konuşan, sömürmeyi iyi beceren toplumlardan çıkıyor

0|0
    0|0
  • eğitim diyoorum;adamlar küçük yaştan eğitiliyor ve bir de yetenek faktörü var onlar daha yetenekli

0|0
    0|0
  • merve özbey ileride çok iyi yerlere gelecek bence :)

0|0
    0|0
  • Teoman var yetmez mi?

0|0
    0|0
  • neşet ertaş müslüm gürses ferdi tayfur ibrahim tatlıses ahmet kaya şarkılarıyla kalbimizde gönüllerimizde meşhur olmuş onlar dünya çapında meşhur olsa kaç yazar mk

0|0
    1|0
  • para kazanıyoalr umurlarında mı dıaşrısıı

0|0
    0|0
  • Diptis diptis ve 2 kafiye al sana şarkı Türkiye de böyle

0|0
    0|0
  • Sen ajdari tanimiyosun galiba

0|0
    0|0
  • ajdarımız var daha ne olacak

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    11

Kızlar Ne Diyor 16

• dinleyici kitlesi fırsat veriyor buna. Şahsen gürültülü ve sadece 3 cümlenin tekrarı olan şarkıları dinleyemiyorum insanların da bütün gün dinleyince nasıl başları ağrımıyor anlamıyorum. Ben alternatif müzik dinliyorum o yüzden dj'lik hakkında bir şey diyemeyeceğim.

0|0
    0|0
  • Avrupa ülkelerinin hepsinde tanınan bir sanatçımız var Aynur Aydın .. kadın Türkiye de harcaniyor resmen bizim millet ne anlar müzikten çoğu demet alakalin hande yener gibi salak saçma aynı sound üzerinden giden bakkal şarkıları dinliyor zaten çoğu şarkılarda alıntı çalma ... Orijinal müzik yapan sanatçılar az. Türkiye hangi sanat dalında gelişti ki müzik iyi bir yer tutsun.

0|0
    0|0
  • Çünkü bizimkiler Adana Merkez gibi şarkılar yapıyor😂😂

1|0
    0|0
  • bu ülkede ünlü olmak çok kolay ama gerçek sanatçılar hiçbir anlamda hakettiği değeri görmez değeri bilinmez farkedilmez anlaşılmaz bu toplumsal bir sorun bana göre

1|0
    0|0
  • Alt yapı eksik.

0|0
    0|0
  • İyi şarkıcıların kıymeti Türkiye'de bilinmiyor. Mesela Ajdarı herkes tanıyor bu ülkede iyi bir yere gelmek için kötü olman gerek

0|0
    0|0
  • Tarkan var daha ne olsun

0|0
    0|0
  • Bizde ses yok

0|0
    0|0
  • adana adana adana merkez patlıyo herkezzzz gel de dünya buna kanat kol açsn

0|0
    0|0
  • Sulardan hep. Çok kireçli...

1|0
    0|0
  • Önleri kapalı

0|0
    0|0
  • Tarkan var :D

0|0
    0|0
  • Ingilizce dünya dili oldugu için daha cok yapiyor turkiyedeki sanatcilarda yapar ama ing olmadigi icin

0|0
    0|0
  • nota sistemimiz farklı o yüzden.

0|0
    0|0
  • Burak yeter
    Hakan hepcan

0|0
    0|0
  • Tarkan var yetmezmi :D

0|0
    0|0