Devlet tarafindan desteklenen sanat gruplarinin Devleti eleştirmesi doğru mudur?

Maddi anlamda Devlet tarafindan desteklenen sanat gruplarinin ( tiyatro, sinema, resim , muzik vs) devleti ya da hükümeti elestirmesi doğru mudur?

0|0
4|5

En İyi Kız Görüşü

• eleştiri kötü bir şey mi? eleştireceksin ki yanlış yapan fark edip kendini düzeltecek, insanı dostları eleştirir , ülkemizde de sanatçılar devletlerini eleştirir ki bu düşmanlıktan değil, yol yakınken hataları düzeltmelisin amaçlıdır, eleştirilen konu yanlış olabilir ama amaç budur

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• tabııkı.. medenıyet ve demokrası budur! demokrası ınsanların sıze hoş gelmesede fıkırlerını beyan edebılmesıdır.. devlet başka seydır! hukumet bambaşka!

1|3
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 4

• Bu mantikla dusunursen devlet elinden beslenen kimsenin devlete hic birşey dememsi gerek öyle mi olmali sence başa memurlar mesela

1|1
    0|0
    • Ben onayliyorum demiyorum. Sizler ne dusunuyorsunuz bu konuda onu merak ettim

• Normal diyorum. Taskinlik yaomauan sağa sola saldirmayan herkesin fikrine saygim snsuz

• Devlet bir tüzel kişiliktir. Sanatçılar tüzel kişiliği yönetenleri eleştirir. Bu ayrımı bilmek lazım.

1|1
    0|0
  • Devleti eleştirmiyorlar dikkatini çekerim. Varolan hükümeti eleştiriyorlar ve bunu özgürlükleri sınırında yapıyorlar. Sanatçının işi budur zaten. Hicvetmektir.

1|1
    0|0
  • Hükümet babasının malından vermiyor desteği o yüzden devleti hükümeti pozitif! anlamda eleştirmek doğaldır

1|1
    0|0
Yükleniyor...