Tarantino seven kim var?

sizce de Tarantino muhtesem bir adam degil mi. Kan, vahşet, şiddet sahnelerini bile absurd , abartili sanatsal bir üslupla islemiyor mu?

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• Bu işi kesinlikle çok iyi kotarıyor. İnsana normalde kimi durumlarda iğrenç ya da tiksindirici gelebilecek sahneleri sanki alelade bir durummuş gibi gösterip olayı normal yaşamın içindeymiş gibi gösterebiliyor. Bu da aşırı veya fantastik unsurları daha gerçekçi gösteriyor.
    Tabi bu durum Tarantino'daki perspektifin çeşitliliğini ve özgünlüğünü yansıtıyor.
    Asıl beni düşündüren nokta, aslında gerçek dışı olan ;gerçekçi olan bu vahşet unsurlarını izleyicide uyandırdığı etki!
    Tıpkı Tarantino filmlerine benzeyen (tabi bunu sadece Tarantino filmlerine yıkmak olmaz) okul katliamları, ara ara yaşanınca filmlerinin insanlar üzerindeki sosyolojik etkilerini de düşünmüyorum değil açıkçası...

1|0
    0|0
    • Bana kalirsa Tarantinoya gelene dek okul katliamlarinin temelini atan aile ici siddet olaylari var. Filmlerin sosyolojik etkilerini kenara atamayiz belki ama zaten hali hazirda zaten var olan şiddeti kavgayi kol bacak kopmasini biraz da ironiyle susleyerek izlenebilir hale getiriyor yonetmenler. Kill Bill izleyen ve sokaga çıkıp intikam almaya kalkisan varmidir bilemem. Ama ben ask filmi izler gibi heyecan ve sabirsizlikla izlemistim ilk izledigimde. 😅😅😅

• Burada bahsettiğim izleyici sen, ben ya da filmleri sağlıklı değerlendirebilenler değil tabiki. Ben de büyük keyif alarak izliyorum filmleri;ama Tarantino'nunkiler dahil farklı yapıdaki benzer filmlerin ya da sosyal açıdan agresif içeriğe sahip filmlerin özellikle de abd menşeli sosyal olaylarda etkili olabileceğini düşünüyorum. Yoksa amacım tabiki önemli yönetmenlerin filmlerini karalamak değil tabiki.
      Çünkü onlara gelene dek senin de dediğin gibi farklı değişkenler de var. Ancak, bunların yanına vizyona girdiğinde büyük ses getiren yönetmen filmlerinin etki alanlarını da gözlem amaçlı eklemekten zarar gelmez diye düşünüyorum...

Erkekler Ne Diyor 7

• çoğu filmini seyrettim başarılı bulduğum bir yönetmen... güzel filmlere imza atmış tecrübeli bir üstad

1|0
    0|0
  • Sevilir, sayılır, öpüp baş üstünde tutulur, Olmadı ayağa kalkıp avuçlar kanayıncaya dek alkışlanır.
    O denli aşmış, o denli nitelikli ve o denli muazzam insan evladı...

0|0
    0|0
  • adamım benim. di caprionun amcaoğlu sanırım :D

1|0
    0|0
  • İşliyor ama sonda sasrticagni hepmiz anliyorz bence chiristopher nolan daha efsane butun filmleri olay

0|0
    0|0
    • Usta yonetmenler arasinda kiyaslama. yaomayo sevmiyorum. NOLAN da basli basina bir ustad. INSOMNIA gibi bir filmi izleyip yonetmene hayran kalmamak mumkun degil. Herkesin tercihleri farkli. Tarantinonun abarti manyakligi hosuma gidiyo. Ama Nolan a da asla soz soylemem soyletmem. ;) iyi oldu hatirlattigin bayadir tekrar izlemiyordum. thanks dostum

• Akil defteri takip yildizlar arasi batman serileri inception fight clup dam başlı basina kült :)

• hepsini ayri seviyorum saydigin filmlerin. Her birini oturup 50000 kez izlerim. FIght clubtan sonra kendimi 1 ay marla. sanmisligim var. o derece etkilenmistim. Tabi bu birazda Helena hayranlığımdan. Neyse ki guzel isler yapan bu adamlar var ki gercek hayatyan kopup kendimizi baska yerlerde dinlendirebiliyoruz

• o ne la

0|0
    1|0
  • Tarantino, nolan, bergman...

0|0
    0|0
  • john carpenter'in eline su dökemez hiç biri.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• kendisi ayak fetişçisi olarakbilinir filmlerdede bol bol ayak görüyoruz zaten en beğendiğim filmi inglourious basterds

0|0
    0|0
Yükleniyor...