Fi-Çi-Pi serisi nasıl sizce okudunuz mu?

Bence mükemmel bir seri insana bilipte ifade edemediklerini ya da fark edemediği küçük ayrıntıları güzel bir şekilde belirtiyor :)

0|0
8|7

En İyi Erkek Görüşü

• baya oldu okuyalı

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Fi'yi @pentin ile okuduk. Sonunda sinur olmustum.
    Ci nispeten daha iyiydi. sistemdeki catlaklara, toplum yapisindaki aksakliklara, inanc yapisindaki yanlislara guzel dokundurmalari var. Bu duzensizlikten ancak kendinizin farkina vararak cikabileceginizin altini ciziyor. Karakterlerin duygularini hissedebiliyorsun.
    Pi'yi henuz okuyamadim ama esas kitap oymus. Fi ve Ci, pi icin aracmis.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• on numara seri ya mükemmel...

1|0
    0|0
  • Fi yi okumaya yeni basladim henüz fikrim yok

1|0
    0|0
  • Vay arkadaş ya fiyata bak. 3 birden 70 lira.
    Sen diyince baktım öylede.

Nasıl alim ben bunu?
    Sigara zor para bulurken..
    Kitap okumamaya etkenlerden biri para ciddiyim..

0|0
    0|0
    • Bir tanesini al önce bir oku bak sonra beğenirsen devamını alırsn. Sigara da içmeyiver :)

• O zaman hemen mezun olur ve alırsın insaallah :)

• İnşallah diyelim güzel kardeşim :)

• Çok laf kalabalığına girerek kitabın sayfasının çok olması için çok saçmalamış bir çok yerde gereksiz betimlemeler var kitabın konusu güzel ama edebi açıdan yazarın kalemi çok zayıf

0|0
    0|0
  • okumayı çok istiyorum fakat bir türlü zaman ayıramadım

0|0
    0|0
  • Ficipi kirise

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Okumadım ama okumayı düşünüyorum
    Çok fazla duydum ismini ve herkesin elinde
    Ama içimden bir ses sıkılırsın diyor
    Genelde çoğunluğun sevdiği şeyleri ben çok sevemiyorum ama neyse bakalım 😄

1|0
    0|0
  • Hayır okumadım

0|0
    0|0
  • Ben Fi okuyorum şu an ve gerçekten çok güzel

1|0
    0|0
  • Düşünüyorum ama cinsellik çok diyorlar doğru mu?

0|0
    0|0
  • Hiç okumadım ama kitap okumayı severim güzelse okurum konusu nedir?

0|0
    0|0
    • Özet olarak şöyle;
      Fi, gerçek anlamda kusursuz güzellik ile ilgili geometrik ve sayısal bir orana verilen bir isim. Daha sonra güzelliği içeren Mimarlık ve Sanat dallarında da sık sık kullanılmaya başlamış gizemli bir sayıdır. Romanda da sürekli aşkta ve hayatta kendi Fi sayısını arayanlar anlatılıyor.

Canan Manay kafasına taktığı şeyi elde etmek için her şeyi yapmaya hazır biridir. Özge ise kendini sadece köşeye sıkıştığı anlarda, umutsuzluk içinde bulan bir karakterdir. Deniz, mükemmel bir müzisyendir fakat o kendini buna layık görmez ve kariyerinin altında ezilmeye başlar. Bilge ise kaderin gülmediği, hayatta hep şansızlık ile yürümek zorunda kalan bir isimdir.

Fi romanında hayata dair her şeyi bulmak mümkün. Aşklar, aldatmalar, arzular, lanetler, hayal kırıklıkları, zeka oyunları… Kitabın en güzel tarafı da burada ortaya çıkıyor. Akilah Azra Kohen ince zekası ile roman tadında bir kişisel gelişim kitabı sunuyor

• Gördüm ama okumadim

0|0
    0|0
  • Güzel gibi ama okumadım göz attım bir

0|0
    0|0
Yükleniyor...