Komunizm tarihi hakkinda fikir sahibi olanlar?

Stalin hakkinda dusunceleriniz nelerdir ihanet etmis midir devrime leninin mirasina sahip cikmis midir

0|0
3|9

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Stalin posterleriyle yürüyen günümüz komünistleri aptaldır. Komünizme göre her insan eşit olmalı, barış olmalı bla bla bla. Peki öyle mi oldu?

Stalin, Hitler ile birlikte Polonya'yı işgal etti.
    Almanlar Fransa'yı ele geçirdiğinde Hitler'e tebrikler mesajı gönderen şehir Moskova'ydı.
    Stalin Ukraynalılara aç bırakma politikası uyguladı. Alman askerleri Ukrayna'ya girdiğinde kurtarıcı olarak görülüyordu halk tarafından.
    Stalin kendisine karşı gelenleri Gulag adı verilen çalışma kampına (cehenneme) sürgün etti.

Özet olarak Stalin, Lenin'in getirmeye çalıştıklarını yıkmıştır ve bu adamı seven günümüz komünistleri maldır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Stalin bir katildi. Tıpkı Che gibi. Komunizm dediğiniz hastalıklı mikrop yüzünden de dünyada milyonlarca insan öldü. Rusya denilen şerefsiz ülke de Türk düşmanıdır.

0|1
    0|0
  • Stalin ne yazık ki komünizmi tam anlamıyla yaşatamadi insanların eşitliğini savunmaya çalışırken kendi halkında ki karşıt görüşlüleri toplatıp öldürttü tam bir diktatöre dönüştü özgürlük yerine kısıtlamalar getirdi

0|1
    0|0
    • Lenin Stalin kadar acımasız değildi ama evet çokta farkisiz degildi komünizmin temelindeki düşünce sadece düşünce olarak güzeldir mantiklidir eşitlikçidir ama hiçbir zaman uygulamasi güzel sonuçlar vermemiştir herşeyin aşırı zarardır

• Adam ülkesini demir yumruk ile yönetti. Kömünizmi baştan inkar etti.
      Böyle. Bir sistemin oturması için hedef kitlenin küçük olması gerekir. Koca Sovyetler birliğinde oturtamayacaktı zaten

Erkekler Ne Diyor 8

• ne kadar komunist var hepsinin mk
    ne kadar boş karektersi ahlak yoksuluda varsa komunistttir !

1|2
    0|1
    • Ewt cok sacma bir ideoloji olsa da tarihte bir yer edinmistir en nihayetinde

• çünkü bu insanların aptallık vurgusundan
      sosyalleştirme ile kandırmacadan ibarettir.
      ben bir tane zengin komunist olan görmedim siz gördünüzmü? göremezsinizde...
      savunan zenginlerde alttaki aptallardan geçinenlerdir

• Tabi uygulamasi yaradilisa ters zaten

• maresal georgy zhukov a savası kazandıktan sonra yaptıkları geliyor aklıma :) ve tabii stalinin öldürdügü insan sayısını da unutmamak lazım... kısaca stalin eli kanlı bir diktatörtür...

0|0
    0|0
    • E peki ya lenin yuzlerce koy acliktan sefaletten yok olmustur ben aslinda cok bir cizgi kaymasi gormuyirum stalinda

• stalin hakkında yazdım sadece oteki daha iyidir diye degil..

• ne komünizm ne faşizm yaşasın #erotizm

0|0
    0|0
  • ruslarla olan sohbetlerimizde her iki şahsiyete de küfürler ediliyor kominizmin halk için değil devlet için uyguladılar halk hep ezildi diyalogları geçti

0|0
    0|0
  • Stqlinin de lenininde gelmesini geçmişini...

0|0
    0|0
  • kahrolası federaller

0|0
    0|0
  • sen koministmisin

0|0
    0|0
  • Neden stalin'e indirgiyorsun komunizt düşünceyi?

0|0
    0|0
Yükleniyor...