Edebi değeri yüksek, bana bir şeyler katacak bir kitap önerir misiniz?

Edebi değeri yüksek, bana bir şeyler katacak bir kitap önerir misiniz. Fakat anlaşılır olursa sevinirim kimi kitaplar çok eski bir dille yazılmış oldugu için anlaşılmıyor.

1|0
9|17

En İyi Erkek Görüşü

• Rus edebiyatından baslà , Dostoyevski ve Tolstoy gerçekten koca devlerdir bunlar edebiyat devleri... sonra Victor Hugonun sefiller kitabıno oku, Oscar Wilde mutlu prens kitabı cok şey katacaktır... Shakespeare oku , Onun Hamlet ini Romeo ve julietini Julius ceaserini oku.. sonra Dickens'ın Oliver Twist , Goethe'nin Faust'unu.. Stefan Zweig'in sabırsız yürek kitabını oku... Bunlar sana cok şey katacaktır.. bunları okuyunca sıkıcı olabilecek , ama bir ara geçiş okuması olarak edebiyat eleştirisi kitapları oku... mesela yine Stefan Zweig'in Üç Büyük Adam:Dostoyevski, balzac, Dickens kitabını oku.. ilk aşama edebiyat kitaplarına başlangıçtı, bu ara geçiş kitapları okuduklarını yeniden yorumlamanı, daha iyi anlamanı sağlayacaktır... daha sonra Kuran ı Kerim ve Kitabı mukaddes oku.. aslında bütün edebiyat ve felsefe bu iki kitaptan çıkmıştır.. bunları okuduktan sonra Dostoyevski ve Tolstoy kitaplarını yeniden oku :) zor gibi görünse de değil aslında... müthiş bir kazanımının olacağını düşünüyorum ben.. :)

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 16

Kızlar Ne Diyor 8

• Semerkant - Amin Maalouf

Yapıt, Ömer Hayyam'ın Rubaiyat adlı elyazması eserinin 1072 yılında Semerkant'ta başlayan ve 1912'de Titanik'te biten hikâyesini ele alıyor.

İnan elinden bırakamayacaksın, Ömer Hayyam' ı sever misin bilmem ama ( sevilmeyecek biri de değildir gerçi) dopdolu bir roman...

0|0
    0|0
  • Cemal süreya, oğuz atay , nazım'ın tüm kitapları

0|1
    0|0
  • Savaş ve Barış, Anna Karenina... Aklıma gelmedi bak böyle diyince. Biraz daha klasiklere yönel. Dostoyevski olabilir mesela.

0|0
    0|0
  • Sol ayağım ve Ermiş sörfçü ve patron diye bir kitap Özellikle Ermiş sörfçü ve patron sana çok şey katar.

0|0
    0|0
  • Felatun bey ile rakım efendi
    , en iyi doğu batı çatışması bence yani beni sıkmamıştı

0|0
    0|0
  • Mustafa ulusoyun kitapları olabilir. Nureddin yıldızınkilerde iyi..

0|0
    0|0
  • Tekrar tekrar "Sefiller"i oku ve her cümlesinden her okuyuşta artan bir haz al. İletişim Yayınlarından olanını al, yani bende o var zamanında dili daha iyi diye önermişlerdi.

0|0
    0|0
  • Beni oku :Df edebi değerim çok yüksek

0|0
    0|0
Yükleniyor...