Hiç ölümsüz olmak istediniz mi?

Ölümsüz olmak ister miydiniz yoksa zaten ölümsüz müsünüz? Ben isterdim galiba tarihin akışına tanıklık etmek...

0|0
47|75

En İyi Erkek Görüşü

• 1200 Senedir yaşıyorum. Bir gün At la elımde ok avcılık yaparken dereye düştüm. Yuvarlandım ve dere cok yuksektı yağmur yagıyordu hava kapalıydı.1 geyik peşinden ölüyordum derede. Hayatım film şeridi gibi gözümden geçti ve öldüm. Ondan sonra 1 parıltı ile uyandım dereye elektirik çarpmıştı. Gözümü actım dereden imkanlarımla cıkmayı başardım. Ama ne gariptir ki yaşlanmıyordum.
    şu an 1200 yaşındayım ama hala 23 yaşında bir insanın bedenine sahibim

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Huzurlu olacaksam isterim sonsuz yaşamı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 74

• 8 yasina kadar olumsuz olduguma inanirdim cunku yat kalk oyna zaman sanki hic gecmezdi hep kucuk kalacagima inanirdim. Sonra hayati tanidim olum nedir ogrendim o gun bugundur hayatla iyi anlasiyoruz, :) olumsuz olsam hayat olmazdi. Bu yuzden hayir, hayatimi yasayip ecelim geldiginde olmek isterim :)

0|0
    0|0
  • Şimdi bile acıyı kaldıramazken, tarihin tüm acılarına şahit olmak mı? Sanırım ölmek yaptığım en güzel şeylerden biri olacak...

1|0
    0|0
  • Önce imanlı olacak ki bir insan ölümü sevsin... Eğer ölüm güzel bir şey olmasaydı muhammed mustafa (s. a. v) efendimiz ölmezdi..
    Mevlana diyorki... Bu dünyada yaşadığınız 1000 yıl sefanız cennette geçireceğiniz göz açıp kapayıncaya kadardır.. Cennette geçireceğiniz 1000 yıl Rabbimizin güzelligini görmek göz açıp kapayıncaya kadardır...

0|0
    0|0
  • @ismiyook Ben Bu Kızı Isırsam Vampir Olur mu?

0|0
    0|0
  • Yok aga ölümsüz olsak kıskanır öldürürler.

0|0
    0|0
  • Hayır tabisi

0|0
    0|0
  • İstemedim.

0|0
    0|0
  • İstemezdim tüm sevdiklerimi toprağa vermek istemezdim.

0|0
    0|0
  • Çatıdan düşme esnasında evet düştülten sonra tam tersi ölmek istedim :D gül ağacının üstüne düşmüşüm :D :D

0|0
    0|0
  • Ben intihar etmek istiyorum cesaret edemiyorum ölumsuz olmakmi tövbe allah yazdiysa bozsun.
    Ki zaten her canli olumu tadacaktir.

0|0
    0|0
  • ölmek güzel

0|0
    0|0
  • Yok gerek yok buna benim için.

0|0
    0|0
  • Sevdiğim herkesin ölümünü izleyecek kadar güçlü değilim.

0|0
    0|0
  • Hayır kötü bir şey.

0|0
    0|0
  • Ne ölümsüzlüğü ya yaşamaktan bıkmışım.

0|0
    0|0
  • sevdiklerinin ölümünü gördükçe uzun yaşam ızdırap olur.. hızlı yaşa genç öl cesedin yakışıklı olsun :D :D

0|0
    0|0
    • ya da diğer seçenek ölüme alışırsın

• senin gibi olayları duygusal yönden bakan bir insan değilimdir belki ölüm benim için bişey ifade etmiyodur

• Doğrudur maneviyat benim için önemli. ki zaten ben kendi açımdan yorumladım benim için de sonsuzluk birşe ifade etmiyor zevk alamam

• düşmanlarım için çok istedim ama kendim için asla

0|0
    0|0
  • Ölümsüz olmak, hiç bir şey için endişelenmeme , dolayısı ile zamanı geçmeden birşeyler yapmak zorunda olmamaktır; her türlü zaaftan korunabilme yetisi ile birlikte gerçek anlamda bağımsızlıktır.

Bil bakalım böyle bir şeyi ister miyim yoksa istemez miyim :)

0|0
    0|0
  • ısterdim ama yinede zor birşey olsa gerek düşünsene annenin babanin çocuklarının. arkadaşlarının ölümünü görmek ve hep gerıde kalmak durumundasın. zor olurdu bu ama ülkelerın yıkılıp kurulmasını ızlemek tarıhın değışımını görmek tabıkı zevklı olurdu.. öyle olsaydım mesela şımdıye kadar hz. isa ile bıle tanışmış olabilirdim.. tuhaf.

0|0
    0|0
  • Hayır..

0|0
    0|0
  • Tarihin akışını görmek için ölümsüz olmak gerekmiyor , kesinlikle ölümsüz olmak istemezdim.

0|0
    0|0
  • yok bir hayat yeterli.

0|0
    0|0
  • hayır hic istemedim istememde, sevdiklerimin ölümünü izleyebilicek kadar cesaretim yok

0|0
    0|0
  • bazen istedimm

0|0
    0|0
  • ıstemedım , bu dünyanın kahrı cekılır mı?

0|0
    0|0
  • Tanrılar bizi kıskanıyor çünkü ölümlüyüz ve her anımız son anımız olabilir ve herşey bu kadar tatlı.. yani hayır

0|0
    0|0
  • Çok yaşamakta gözüm yok

0|0
    0|0
  • çook keşke olsak ya ne güzel olur düşünsene her 20 yılda bir ülke değiştiriyorsun işler kuruyorsun falan baya bir zengin oluyorsun vede mesala bir kişiyi görüyorsun onun en yakın arkadaşının torununun torunu olduğunu biliyorsun falan

0|0
    0|0
  • Hayır istemedim.

0|0
    0|0
  • Ölümsüz olmak değil de öldükten sonra da iyi anılmak isterdim zaten herkes ölecek para pulun önemi yok o yüzden bu kâfi

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    44

Kızlar Ne Diyor 46

• Ölümsüz olmak yorar bence insanı.. belli bir süre sonra o hengameden sıkılır insan.. ama tarihe tanıklık etmek muhteşem bir düşünce..

0|0
    0|0
  • Yok ya napıcam buralarda

0|0
    0|0
  • yok beybi daha fazla yaşanmaz bu hayat

0|0
    0|0
  • Hayır istemezdim. Ya herkes ölümsüz olsun ki öyle de çok sıkıcı olurdu, ya da kimse olmasın. Çünkü tek ben olursam sürekli kayıplar veririm ve bir süre sonra duygusuzlaşırdım.

0|0
    0|0
  • Hayır. Düşünsene ölemiyorsun.

0|0
    0|0
  • sanırım istemezdim

0|0
    0|0
  • İsterdim.

0|0
    0|0
  • Hayır aman.

0|0
    0|0
  • İstemedim. Korkutuyor sonsuzluk beni.

0|0
    0|0
  • Hep istedim ki

0|0
    0|0
  • İstememde sadece insan ömrünün biraz daha uzun olmasını isterdim

0|0
    0|0
  • tarihin akışına tanıklık etmekten ziyade hayatın tadını çıkartmak, dünyanın tüm güzelliklerini görmek, keşkelere yer bırakmamak için isterdim ölümsüz olmayı

0|0
    0|0
  • Ölümsüz olmak sağlık sorunları yaşamıyacaksın anlamına gelmiyor. Sonsuza kadar kansersin düşünsene. Sağlıklı yaşamak gibisi yok. Uzun yaşamayınca birşey olmuyor

0|0
    0|0
  • Sevdiğin tüm insanların öleceğini düşün, hemde sürekli.. hala ister misin,?

0|0
    0|0
    • yani ben senin kadar duygusal değilim bu konularda ben ölümüz olmasamda herkes ölücek. belki bütün sevdiklerinden senden önce ölücek onun ölümsüz olmakla bir alakası yok zaten hayatında bir insanı kaybettiğin zaman insanlara o kadar çok bağlanmamaya başlıyosun ben sana soruyorum şimdi herkesin senden önce ölme ihtimali var sen hala yaşamak istiyo musun

• birinde ihtimalden bahsediyoruz birnde kesin bir şeyden. ben hayatımda iki kere çok sevdiğim insanı kaybettim. biri öz dayım, biri erkek arkadaşım. dayımda küçüktüm çok acımadı canım ama yıllarca onun için ağlayan insanları görmek beni 13 yıldır yaralıyor. erkek arkadaşım öldüğünde 16 yaşındaydım ve izleri hala üzerimde. duygusuzlaşmaya değil ya annem ölürse ben ne yaparım diye düşünmeye başladım. ölümsüz olmasak da bir çok sevdiğimizin ölümünü göreceğiz fakat ölümsüz olsaydık şayet sürekli göreceğiz bu durumu. bilmiyorum bence berbat bir şey olurdu.

• Ben annem ve babamın ölümsüz olmasıni istemişimdir hep

0|0
    0|0
  • zaten ölümsüzüm

0|0
    0|0
  • Mümkünse hemen ölmek isterim

0|0
    0|0
  • hayır hiç istemedim

0|0
    0|0
  • Hayır istemedim sıkılırım

0|0
    0|0
  • Hayır.

0|0
    0|0
  • İsterdim. Ama etrafındaki herkesin ölümüne şahit olacaksın. Guclu olursam isterim.

0|0
    0|0
  • Hayır istemedim

0|0
    0|0
  • ölümsüz olmak bir insana verilebilecek en büyül ceza olurdu, yaşamak çok zor

0|0
    0|0
  • Hep aynı yaşta kalacaksam isterdim.

0|0
    0|0
  • Ben olumsuzum :P ben melegm ^^

0|0
    0|0
  • İstemezdim.. sevdigim herkesi kaybettikten sonra yasamanın ne anlamı var ki

0|0
    0|0
  • ben ölsem diye bekliyorum yahu

0|0
    0|0
  • İsterdim tabiki ve hep güzel kalmak asd

0|0
    0|0
  • Hayır istemem.

0|0
    0|0
  • Ben isterdim ama ailemde kalsin yanımda. Tek başına olmaz.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    16
Yükleniyor...