Nutuk hakkında bilgi almak istiyorum.

nutuğun anafikrini, konusu hakkında bilgi verirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler.

0|0
3|7

En İyi Kız Görüşü

• Nutuk Atatürk'ün kurtuluş savaşını ve cumhuriyet ilanını, devrimleri anlatır.Özet için bunu yapan siteler var oralara başvur.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Siteyi kitap özeti sitesi zannetmeni hayretle karşılıyorum.Önce Sinekli Bakkal'ı sormuşsun,şimdi Nutuk.Yarın bir gün gelip matematik problemlerini de sorabilirsin.

En acısı,sınavları,zorlamaları neden gösterip edip bunları okumamak için bahaneler üretmek.O kitaplar boşuna yazılmadı hanımefendi.Maalesef bu kadar uzak olduğunuz için zorla okutulmak durumunda kalınıyor,belki iki kelam öğrenirsiniz.

Nutuk,Atatürk'ün bir nevi savunmasıdır.Yaptıklarını neden yaptığını,ne amaçla yaptığını anlatır.Nutuk okunursa bağımsızlığımızı elde etmek için ne zorluklarla karşılaştığımız daha net anlaşılabilir.Ülkenin içinde bulunduğu durum,hainler vs vs

Ama sizin yazılılarınız var,ama sizin internette yazmanın gereken şeyler var.Okumayınız,zamanınız yok.Biri çıkar sizin için özet geçer.Nasılsa başbakanın bile okumaya ihtiyacı yok,özet yeter.Yarın bir gün neden böyle olduk? sorusunun özetini sormamanız dileği ile...

1|1
    0|0
    • bakın beyefendi yardımcı olmuyorsanız yorum yapmayın ayrıca ben okul birincisi bir insan olarak sizin dediklerinizi hiç doğru bulmuyorum. herkesin beğendiği ktaplar olabilir ama aynı ama farklı bu kimseyi ilgilendirmez ayrıca sinekli bakkalı ben sordum bunu da arkadaşım için soruyorum.ayrıca benm okumayla ilgili bi sorunum yok sadece hocaların zorla okutmaya çalışması sonucu böle bi tepki verdim.

• Okul birincisi bir insan olarak doğru ve yanlışa en iyi siz karar verirsiniz.Biri gelip bana Nutuk'u özetle deyince okul sonuncusu bir insan olarak algılamam kayboluyor.Kusuruma bakmayın.Dayatmaların olmadığı bir hayat yaşayın.

Not:Aslında çok uzun bir cevabım vardı ancak dayatmalara karşı yapınız ve olayın tamamını değil sadece özetini istemeniz nedeniyle,özet geçtim.Hoşunuza gitmiştir umarım.

• okulun adını alabilir miyim? çok merak ettim.

zorunlu eğitimin en güzel tarafı hayat boyunca okumayacağınız kitaparın okutturulmasıdır. ama maalesef siz, okunması gerekenleri bile okumuyorsunuz.

• bi ara yarısına kadar okudum anladım şey cumhuriyetin kurulmasındaki oyunlar anlatılıyor yani buzdağının arkasında ki olaylar

0|0
    0|0
  • Adminlerden rica ediyorum, başlığı "Nutuk'u okuyan var mı?" şeklinde düzeltelim. okul birincisi arkadaş, biraz dikkatsiz davranmış(!).

0|1
    0|0
  • Mesele okumak değil anlamak... Nutuğu anlamak çok zordur, o kadar mistik bir havası vardır ki 1 cümleden ayrı ayrı 2 anlam hatta daha fazlasını çıkarabilirsiniz. Nutuğu okuyun ama kendinize göre yorumlamayın derim, iyice enine boyuna anlayın.

0|0
    0|0
    • Ne alakası var gayet iyi anlam çıkarabiliyorum.

• Senin çıkarttığın anlamı başka birisi farklı bir şekilde çıkarabilir... Nutuk M.K.Atatürk'ün devrim stratejisini, cumhuriyet düşmanlarını, bağımsızlık, demokrasi ve laiklik anlayışını ortaya döktüğü bir kitaptır. Bu kitapta o kadar mistik cümleler vardır ki birden fazla anlam yükleyebilirsiniz.

Günümüzün Atatürk düşmanları da özellikle laiklik ve demokrasi konularında o cümleleri kendilerince eğip büküyorlar. Anlatmak istediğim bu, bu kitabı Atatürk düşmanlarının gözünden okumayın diyorum...

• en son ayşegül serisini okudun heralde.

1|1
    0|0
  • anlamak için okuman lazım, otur oku 450 sayfayı anla, beleşe fikir alma

0|0
    0|0
  • Nutuk okumak için geç kalmışsın...Biz lise yıllarımızda okumuştuk...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• yaşın 31 ise... aslında 17 bile olsa, öyle vahim ki böyle bir soruyu sorman!

ana fikri böümünü es geçiyorum, konusu bağımsızlık savaşından cumhuriyet kurulana ve cumhuriyet sonrası dönemde yaşananları anlatır. inkılap derslerinin ve resmi tarihin çatısı nutuk üzerinden kurulmuştur.

1|3
    0|0
    • teşekkür ederim:) bende böle düşünüorum ama bunu hocalara anlatmak lazım :) yazılılarda çıkacak die tutturmuşlar bende anlamadm ki (:

• tamamını okuyamasan bile en azından al eline ve şöyle bir göz gezdir mutlaka.

• ahhh siz ergenler...

0|0
    0|0
Yükleniyor...