Gelmiş geçmiş en iyi oyun şirketi sizce hangisi?

Aklıma gelmeyen şıklar da olabilir tabii, ben Rockstar Games diyorum. Sizce hangisi?

• Rockstar Games
    23% (26)17% (15)20% (41)Oy Ver
  • EA Games
    60% (68)53% (47)57% (115)Oy Ver
  • Activision
    4% (5)10% (9)7% (14)Oy Ver
  • Sega
    7% (8)9% (8)8% (16)Oy Ver
  • Konami
    6% (6)11% (9)8% (15)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
18|36

En İyi Erkek Görüşü

• oyun sektörünün gelişmesinde mihenk taşı sayılan Amiga oyunlarındaki altyapı sağlayıcı konumuyla Electronic Arts bence en önde gelendir.

Sonra ise aklıma gelenler yine Amiga geleneğinden olan ve büyüyenler/başka şirketlere evrilenler Sid Reis'in Microprose'u, psygnosis - doğru yazdım mı bilemedim-, DMA (daha sonra rockstar games oldu), ocean, sensible software, Infogrames vb

1|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 35

• Activision. elini attığı oyunu bol bol oynattırıyo insana. mesella GTA(evet rock starla başladılar ama sonrasında activion da işin içine girince tutku oldu), call of duty... adamlar gerçekten hissettiriyo bunu. bence EA games in burda seçilmiş olmasının sebebide küçük küçük çok fazla oyununun olması. o da iyidir ama bence yeterince yaratıcı değiller :)

0|0
    1|0
    • Activision Grand Theft Auto'ya girmedi hiçbir zaman, Call Of Duty'de Medal of Honor'ın çakması zaten.

• Ben single oynuyorum :) Medal Of Honor efsanedir yeni yetmeler COD'dan başladığı için bilmiyor sanırım MOH'ı :D

• yeniler bilmez doğrudur. zamanında az oynamamıştık. grafikler atari gibi olsada zevki müthişti.

• Electronics Arts. Yani EA Games sağlamdır. Tüm java ve diğer FIFA NBA tarzı oyunları kuran firma. Konami de sağlamdır da. PES ile tanınır sadece. Yaygın değil. Açık ara farkla EA

1|0
    0|2
    • pes le mi tanınır? atari oyunlarını kim yaptı biraraştır bakalım

• atari mi kaldı ? önceki yapılanlara kimse bakmaz bu teknolojik devirde. örneğin nokia. yaptı yaptı yaptı. samsung galaxy series ile ezdi geçti.. olay bu.

• ROCKSTAR GAMES! GTA ilk çıkan atari oyunlarından biri olmasa da çığır açmıştı

• Ea Games dediğin firma oyun şirketi değildir distributor yapar genelde oyunlari yaptirdiği şirketi Electronic Arts dır ki oda battı denilebilir 3 yıldır Nba Live serisini rezil ettiler.

RockStar :Şuan Grand Theft Auto 5 ile ugrastiklari için yeni bir oyun motoru üretmeyi akil etmediklerinden dolayı pek yenilik katamazlar oyunlarina şuan ki next gen konsollarda ama Rdr l.a noire gibi kült yapimlari yaratmışlardır başarıları tartışılmaz.

Activision: Bu firmayi ne kadar yerden yerede vursak azdır .4 yıldır hiçbir grafik motorunda oynama yapmadan sadece yamalayip yamalayip isim markasindan dolayi (Cod) köşeyi döndüler.

Sega:Next genlerde vasat gamecube gameboy color hatta 8 bitlik atarilere yaptiği oyunlar bile daha iyidir.

Gelelim benim favori oyun şirketlerine.

Crytek:Türk şirketi olan 3 alman kardeşin yarattigi firmadir.Şuan iflas eden thq nun homefront oyunun tüm isim haklarini da aldilar ki bu sene crysis 3 ile büyük sükse yapacaklarina inaniyorum oyun motorlar muazzam

Dice:Bu şirket muazzam her sene oyuna özel grafik motoru yaratip öyle piyasaya sürüyorlar.Özellikle bunlarin FrostBite 2 isimli grafik motorlari tam bir canavar gerçek anli doga etkilesimi kaplamalar dolgular efsane yapan bir icat.

Ubisoft Montreal :Hayatinda görüp görebilicegin en underrated şirkettir

0|0
    0|0
  • Rebelion Blizzard (Starcraft) ile yükselisini yaptı. cok eski bi marka kücüktüm ilk cıktıgında :D

şuan Starcraft 2 heart of swarmla patlayış yapıcak ! :) tanıtım link

0|0
    0|2
  • Aaaa ubisoftu unuttun hıc yakıstıramadım sana

1|0
    0|1
  • Bir yanda Medal of Honor, Battlefield, Crysis serili Electronic Arts

Bir yanda Max Payne, Grand Theft Auto serili Rockstar Games

Diğer yandan Hitman serisi ile Square Enix

Bunların en iyisi yok hala kapışıyorlar..

1|0
    0|1
  • cod manyağı olarak activision diorum

1|0
    0|0
  • EA derdim ama black ops II, beni activisiona cekiyor

1|0
    0|0
  • burada ea games cıkar

cm den oturu

1|0
    0|0
  • Rockstar Games ayrı bir çağ açtı.

1|0
    0|0
  • EA Games ::DD

1|0
    0|0
  • ea iyidir bence

0|0
    0|2
  • Blizzard varken başka neye bakılır.. Starcraft warcraft diablo yeter sırf :)

0|0
    1|0
  • Gelmiş geçmiş diyorsan Sierra

Günümüz için Rockstar

1|0
    0|2
  • Activision olabilir ama Konamide olabilir.Çünkü ikisi ayrı dallarda uzmanlar.

1|0
    0|2
  • Oynadığım tek oyun Pes, onuda Konami yaptı :)

1|0
    0|2
  • ea games bence

1|0
    0|2
  • EA çok az oyun çeşidi var ve daha çok Fifa ve nfs üzerine yoğunlaşmış bir şirket fakat Activision da oyun çeşitliliği fazla ve ben bu şirketin oyunlarından daha fazla zevk alıyorum o yüzden Activision.

0|0
    0|0
  • KONAMI diyorum

0|0
    1|2
  • tabiki de lucas arts.

0|0
    1|1
  • Team17 Worms'a kurban ahaha

0|0
    0|3
  • blizzard tabikide 10 milyon oyuncusu war.

0|0
    1|2
  • Ea gerçekten her sene üstüne birşeyler koyuyor.Fazlasıyla Ea

0|0
    0|0
  • Blizzard Entertainment

- Warcraft

- Starcraft

- Diablo

0|0
    0|0
  • rokstar şu an cok popüler iyi oyunlar cıkarıyor gta5 de geliyor yolda sonrası ea activison ubisoft konami capcom diye gidiyor

0|0
    0|0
  • Sierra games, activision, 3do, ubisoft

0|0
    0|0
  • Blizzard

Black Isle

Eski Lucas arts

Sierra

Siklarda ea olmamali.

0|0
    0|2
    • sierra battı hocam

• @erkeklersoruyorr biliyorum. Black isle da batti, eski lucas da yok ama bu firmalar efsaneydi.

Westwood u da unutmamak lazim. Simdilerden obsidian'in project eternity sini bekliyorum. Bagisimi yaptim kickstarterdan.

• EA Games > Rockstar Games > Konami > bla bla

0|0
    0|2
    • Konami kadar komik bir şirket yok Activision en iyilerinden birisi ve Konamiden çok daha iyi bence.

• Konami, Metal Gear Solid gibi bir oyunu cikartmis sirket. Ki Dunyaya bir daha Metal Gear Solid gibi bir oyun daha gelemez.

• Battlefield açısında ea games pes gibi oyunlardan dolayıda konami

0|0
    0|0
  • cod serisi üstüne oyun tanımam bacanak

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 18

• bunların arasından activision olsun.Yanlışlıkla başka şıkkı işaretledim gerçi :D Cod serisi yeter zaten. Ama başta blizzard sonra riot games yaptıkları online oyunlarla bunlara basar bence.

1|2
    0|1
  • Rockstar Games

1|0
    0|0
  • başta rockstar games sonra EA games sonrada konami diğerlerini pek bilmiyorum.

1|0
    0|0
  • pek bilgim yok ama bence rockstar games :D

1|0
    0|0
  • EA Games link

1|0
    0|0
  • EA sports it's in the game.

1|0
    0|0
  • cevabım kısa EA games

1|0
    0|0
  • Activision ve Sega bence

1|1
    0|0
  • EA Games. şu ana kadar en iyi oyunları (efekt/görüntü/grafik) EA Games'te gördüm.

1|0
    0|0
  • Sega ^^

1|0
    0|1
  • Blizzard sanırım, gördüğüm kadarıyla oyuncuların nabzını çok iyi tutuyor.

0|3
    0|2
    • listede yer alan oyun firmalarına göre kat kat üstün bir firma + ladım

• EA Games oynardım çocukken.

0|0
    0|0
  • EA Games :)

0|0
    0|0
  • hepsi iyidir

0|0
    0|0