Metal müzik hakkında düşünceleriniz, bakış açınız nedir?

Herhalde metal müzik en çok önyargıyla yaklaşılan müziktir diye tahmin ediyorum. Metalci/satanist imajı var toplumumuzda büyük çoğunlukta ''böğürtü'' diyor kendince. Mesela ben 5 seneyi aşkın süredir bu müziği dinliyorum ve ailemden bile çoğu zaman ağır eleştiriler alıyorum...

Misal geçenlerde Annem bana sen nerden bulaştın buna kurtul filan tarzı şeyler söyledi yani uyuşturucu muammelesi yaptı ama ben halimden memnunum ve benim gibi düşünen bir çok insan olduğuna inanıyorum.

Peki sizin metal müzik hakkında düşünceleriniz? bakış açınız nedir? bu müziği dinleyenler hakkında neler düşünüyorsunuz ? Metal müzik hakkında Genel bir tartışma konusu da diyebiliriz bunun için.

0|0
7|10

En İyi Erkek Görüşü

• Metal müziğin bir cok cesidi var. Sen black yada doom veya death hatta brutal vocal li melodic death de dinliyor olabilirsin yada cok fazla türevi var. Crossover dan tut daha bilimum şeyler. Zamanla en serti dinlesen bile ileride kafan allak bullak olabiliyor .

5 seneni doldurmuşsun bak. Yavaştan Tarzını degiştir bence. biohazard , suicidal Tendencies , Creed , nickelback , Muse , placebo , HIm , hatta ara sıra da indie grupları veya britpop dinlemelisin sürekli aynı ritmde gidersen dorockdan cıkmazsın

0|0
    0|0
    • Placebo, alternatif rock aslında.

• angela gossow hastasyızı :)

• gecenlerde geldi onlar sanırım

Kızlar Ne Diyor 7

• severim :) dinlerim dinlersin dinleriz :) ama evet etrafında ismail yk demet akalın vs vs vs tutkunu insanlar olunca önyargı da olabiliyor :)

1|1
    0|0
  • bende yaklaşık 5-6 senedir metal müzik dinliyorum.bende aynı tepkileri alıyorum.metal müzik dinlemem birazda popüler kültüre karşı olmamdan sanırım.bana türkçe poptan kat kat daha güzel ve anlamlı geliyor.bence kimse kimsenin zevkine karışmamalı.sonuçta sanada diğer müzik tarzları saçma gelir ama saygı duyarsın ne saçma şarkı demezsin.

0|0
    0|0
  • In Flames dinlerdim bir ara. Şimdi çok da sevemiyorum.

Müzik dinlemeyi metalle başlayanları severim. Müzikten anlıyorum derim üstüne de.

1|0
    0|0
  • arkadaşlarımın çoğunu o akıma kaptırmışta olsam kesinlikle bana göre değil, daha uysal müzikleri seviyorum yaratılışım bu sanırım

0|0
    0|0
  • Metal, özellikle de heavy metal dinlemiyorum fakat dinleyenleri satanist diye addeddiğim falan yok yani. Gayet zevkli insanlar zira.

Marilyn Manson tarzı dinliyorum sadece metal müziği.

0|1
    0|1
  • rock ve metal tarzi muzilkleri severim ama sadece bazilarini. dibkerim arada bir black metal haric. sanki negatif enerji yayiyorlar gibime geliyor ve cok agir

0|0
    0|0
  • Bana biraz ağır geliyor ama kesinlikle kötü değil. Çok güzel olan şarkılar var.

Herkesin farklı bir kişiliği var sonuçta. Sen kendini o tarz müzikle yansıtıyorsan, buna karışcak kimsenin olcağını da düşünmüyorum. İnsan mutlu olduğu şeyleri yapmalı.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Bir çok müzik türü dinlerim. Cradle Of Filth kadar çeşitleme yapan, çok farklı ruh hallerine sokup çıkaran, bir şarkıda 4-5 şarkılık müzik yapan grup pek görmedim.

Klavyesiz zorluyor ama beni..

0|0
    0|1
  • biz 99da tüm siyah tişörtlülerin satanist diye toplandığı günleri yaşamış bireyler olarak pantera terkiz. :D

ha buarada ogünlerden sözde izmirli metalci satanist liderle yapılan röportajdan bir not.

spiker abla : bakire kız kestiğiniz söyleniyor doğrumu ?

sözde satanist lider : yok abla izmirde nerde bulcan bakire kızı.

zaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :D

1|0
    1|1
    • Profil resmini sakın değiştirme.

Ayrıca sende bir metalci havası sezdim ama?

• tenks :)

eski metalci diyelim trash black kavgaklarının olduğu dönem kadar eski.. ama pratikte black grubunda çalıp teoride trashçiydik o da ne kafasıydı hala şaşarım :)

• hahaha koptum ya puhahahaha sesli güldüm

• heavy metal hayattır. sözlerinde kendimi buluyorum. bazen insanlara küfür ediyor bazen korkuyu dile getiriyor bazen umutsuzluğa sürüklüyor. pop mu dinleyelim yani? el ele tutuşup sevgi kelebeği mi olalım?

bunun dışında müziğine bakarsak ne kadar kaliteli olduğunu görürüz. tabi rammstein gibi böyle efenim 2-3 riffle şarkı yapan gruplar dışındakilerden bahsediyorum. mesela iron maiden. (rammsteinı severim o ayrı.)

metal candır. dinleyin, dinletin.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • ya da işin özüne in..

link

0|0
    0|0
  • Bögürtü olarak algılamaya devam etsin. Anadolu rock dinletip bunlara benzer müzik dinliyorum diyebilirsin...Türkçe sözleri daha rahat anlar.. Enazından ne tür şeyler düşündüğün konusunda fikir sahibi olur. Sen de metal dinlemeye devam edebilrisin.

0|0
    0|0
  • Sen de alternatiife kay arada biraz.

link

0|0
    0|0
  • bunlar zevk meselesi.ben bişi anlamıyorum ,dinleyede saygım var ama kimseyi rahatsız etmeden dinlesin.:))

0|0
    0|0
  • Dinlediğinde karakterini etkiliyor, seni daha agresif yapıyorsa dinlemeyi bırakmayı düşünebilirsin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...