Türk olmasaydanız Türkçe öğrenmek istermiydiniz?

Avrupada veya amerikada doğdunuz diyelim türkçe öğrenmek istermiydiniz

0|0
10|12

En İyi Erkek Görüşü

• ogrenmezdim, cunku en dunyada en cok konusulan dil ingilizce varken turkce gereksiz

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kanada doğumluyum, babam türk. Bilmem, hiç zorunda bırakılmadım ama gayet konuşuyorum yani. Bir dil bir dildir, dimi?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• gerçi bizde talih yok ingilterede falan doğsak bu sefer de dünya dili türkçe olurdu
    ondan sonra uğraş dur türkçe öğrenecem diye

1|1
    0|0
  • Amerikali arkadaşım var çocukla bir ay türkçe konuştuk daha konuşmam çok zor dedi😂😂

1|1
    0|0
  • Vatandaşı değilsem annem ya da babam Türk olmasaydı ogrenmezdim. şu an İtalyanca, fransızca öğrenmedigin gibi.

0|0
    0|0
  • yakınından bile geçmezdim

0|0
    0|0
  • Hayir

0|0
    0|0
  • Hayır işim olmazdı

0|0
    0|0
  • İşim olmazdı

0|0
    0|0
  • Hmm.. İlk tercihim olmazdı, dünya genelinde konuşulan bir dil seçerdim. Ama sonradan olabilirdi..

0|0
    0|0
  • Hayır zor ve karışık bir dil. ingilizce ve ya edebi zenginliği açısından farsça olurdu.

0|0
    0|0
  • zannetmiyorum

0|0
    0|0
  • Hayir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Yok bee bana ingilizce almanca zorunlu tutuldugu halde ogrenmiom kaldiki turkce ooo

0|0
    0|0
  • Hayır tabi ki... Öncelikle bu kadar düz ama bir o kadar karmaşık ve aynı zamanda ahenksiz bir dili öğrenmek istemezdim. Üstelik -büyük ihtimal ingilizce bilmiş olacağım için aşırı ters bir dil gelirdi. Şahsen, şu an halimden memnun sayılırım ama yabancı olsaydım Türk kültürüne ve diline pek ilgi duymazdım, çoğu yabancı insanın yaptığı gibi. (Bkz: Adamların Türkiye'nin coğrafi yerinden haberi yok, Hindistan'ın oralarda mı acaba diyenini duymuştum...)

0|0
    0|0
  • ben türk üm ve başka ülkelerin dilini öğrenmek istemiyorum demekki öğrenmezdim

0|0
    0|0
  • allahın en zor dillerinden biri l*n türkçe :D :D töbe öğrenemezdim

1|0
    0|0
  • İsterdim sonuçta türkler her yerde 😂😂😂

0|0
    0|0
  • İsterdimm

0|0
    0|0
  • Yabancı dile ilgim var isteyebilirdm bilmiyorm