Osmanlı tarihini ''OBJEKTİF'' olarak anlatan kitap (lar) tavsiye edebilir misiniz?

Arkadaşlar osmanlıyı iyi ve kötü yönleriyle anlatan nerde doğru yaptık nerde hatalıydık sistem neden çöktü gibisinden tarafsız ve objektif anlatan kitap tavsiyelerinizi alabilirmiyim, tarihe meraklı olanlardan.. İsteğim şu ki allayıp ballayıp şuraya saldırdık, burayı haraca bağladık, bir koduk oturttuktan ziyade eğrisiyle doğrusuyla kendi siyasi görüşünü katmadan, bazı yönlerini sansürlemeden adam gibi anlatan hangi yerli yabancı kitapları-yazarları önerirsiniz? teşekkür ederim..

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Yabancı yazarların Osmanlı hakkındaki kitaplarını okur. Bizden de Halil İnalcıkı tavsiye ederim

3|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• D&R da görmüştüm 4 set var hepsi çok kalın kitaplar tüm osmanlı tarihini objektif araştırmış, adını hatırlamıyorum ama gidince mutlaka bulursun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• halil inalcıkın kitaplarına bak

0|0
    0|0
  • şu durumda objektif anlatan kitap bulamadım ikiye ayrılmış durumda ya iyi diyorlar ya da kötü bulursan bana da yaz lütfen

0|0
    0|0
    • netten de bakıyorum ama emin olamıyorum sonuçta külliyat gibi 1000-1500 sayfa kitaplarda var.. Von Hammer tavsiye ediyorlar ama bilmiyorum. Birde bizde şu var; bir dönem abdülhamid popüler oluyor herkes övmek için kitap yazıyor. Olayı sağ-sol meselesine çekiyorlar falan istemiyorum

• son dönem zaten edebiyatçlar yüzüne yıkılmış bir hükümeti var osmanlının bu nedenle türk edebiyatçılara güvenemiyorum yabancılar özellikle avrupalılarda osmanlıyı sevmiyordu hangisini okusan bir karamsarlık oluşuyor

Yükleniyor...