İnsan neslinin çoğalması

Bunca yıl bize öğretilen şu oldu. Hz. Adem ve Hz. Havva ilk insanlardır, bunların 2 çocuğu vardır, Habil ile Kabil. Yani ikiside erkek.

Peki soruyorum size insan nesli nasıl çoğaldı?

Kız çocukları olsaydı bile dinimizde ensest ilişki haramdır. Böyle bir ilişki nasıl olacaktı?

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• Havva, İlk Doğumunda İkiz Çocuk Dünyaya Getirmiştir.. Biri Erkek Diğeri Kızdır.. İkinci Doğumundada İkiz Olarak Yine Biri Erkek Diğeri Kız'dır.. İlk Doğan Erkek İkinci Doğan Kız İle..İlk Doğan Kız İkinci Doğan Erkek İle Evlenmiştir..Yani Çaprazlama Birbirlerine Helal Kılınmışlardır... Şuan İçin Ters Bir Durum Gibi Görünsede Yüce Allahın Emridir Ve Tartışılması Yanlıştır...

Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi : link

0|0
    0|0
    • bknz: Hz. �dem buna müsaade etmedi ve meseleyi Allah’a havale etti. Cenab-ı Haktan gelen emir üzerine her ikisinin de Allah’a birer kurban takdim etmelerini, hangisinin kurbanı kabul edilirse Kabil’in bacısının ona ait olacağını söyledi. Bunun üzerine Kabil bir demet buğday, Habil de bir koyunu kurban olarak takdim etti. Gökten inen bir ateş Habil’in kurbanını aldı, Kabil’inki olduğu yerde kaldı.

Yani ensest ilişki nedir bilinmez o zamanlar. çok ilginç

Kızlar Ne Diyor 4

• Bunu lisedeyken bir Din Kulturu hocama sormustum. Bana Ademle Havva'nin 900 yila yakin yasadigini, bircok cocuklarinin oldugunu, kardeslerin de kendi aralarinda belirli bir sistem dahilinde urediklerini soylemisti.

Dogruysa evet, kardes kardesi dudukledi.

0|0
    0|0
  • kız- erkek ikiz doğmuş hep, ikiz olanlar haram, ötekiler helal, sadece Şit peygamber tek, sadece o seferliğine kardeşler helal, sonrasında haram kılınmış

0|1
    1|0
  • Bilmiyorum hadi bunuda açıklasın ateistler demiyorum ama biri çıkar:D

0|0
    0|0
  • Olmuş işte ben hep soruyorum, allah izin verdi , allah o sırada onların olmasına izin verdi diyor.

Hadi ensest iliskiyi geçtim , kardesinle birlikte oldugunda dogacak cocuk ya ölü doğar ya da sakat.

Mucizelere inanmak, körü körüne sorgulamadan inanmak bu işte.

0|2
    0|1
    • bu konuya da değinecektim.

arada kan bağı olan kişiler evlendiği zaman doğan çocukları sakat, hasta yada engelli oluyor. Çevremizde bir çok örnekleri var

• Teker teker say da bilelim..

• güzel anlatmışsın, teşekkürler.

Erkekler Ne Diyor 4

• Burda bilgi yanlışı var.. Habil Kabil doğrudur ama birçok kız çocuğu olmuştur..

Havvâ, Âdem’e her batında bir kız ve bir erkek olmak üzere, yirmi batında kırk çocuk doğurmuştur. İlk ikizler Kabil ile kız kardeşi Aklima, son ikizler ise Abdülmugis ve Emetülmugis‘tir. Sadece Şît tek doğmuştur. Kabil ve Aklima‘dan sonra ise Hâbil ile Lebuda doğmuştur.

1|0
    0|0
    • Evet tamam bilgi yanlışı diyelim veya başka bişey diyelim.

Peki bunlar Allah tarafından gönderilmiştir. Yani Allahın varlığına birliğine inanan kişiler olduğunu varsayarak ensest ilişki kavramından da bi haber değildirler.

Arada kan bağı olan ve hatta süt anne gibi kişilerle nikah kıyılması haramdır der sure.

• yukarı da yazdığım yorumu okuyun..

• Derin mevzular bulaşma derim:) Hele böyle beyin fırtınaları esen bir yerde asla :)

0|0
    0|0
  • buradaki insanların bunu cevaplayacak dini bilgi ve kültüre sahip oldukarını sanmam ..tehlikeli konular..

0|0
    1|0
  • saçma sapan iş işte, kardeş kardeşi düdüklemişmiş.

0|0
    0|0
Yükleniyor...