Kendi gazetem hakkındaki fikirleriniz nelerdir?

Gazetecilik bölümü ogrencisiyim. Kendi haftalik gazetemi cikarmayi düşünüyorum.oncelikle ucretsiz ve tek sayfa yada iki sayfa olacak ornegin brosur gibi ama icerik bakimindan saglam olucak bakkallara ucretsiz dağıtım icin vericem oyle buyuk çapta bisey degil yani küçük capta bi basim olucak.sizce nasil? Siz olsaniz boyle bir gazete dikkatinizi cekermiydi? Bide o gazetede hangi konulari gormek isterdiniz?

0|0
1|14

En İyi Erkek Görüşü

• Çok güzel bir düşünce. Sana önerim, sıradan olma, her gazetenin yaptıkları gibi olma, insanlar benzer konulardan sıkılır, farklı ol. Gündemdeki konulara farklı yönlerinden yaklaş. Örneğin, Drogba'nın GS ya transeferini değil de adamın aslında dişçiden çok korktuğu gibi biraz da mizahi yaklaşımlar güzel olur. Öncelikli olarak insanımızın gerçekten gülmeye ihtiyacı olduğunu unutma. Sana bu konularda elimden gelen yardımı zevkle yaparım, ben de daha önce ciddi boyutlarda dergi işi yapmıştım. Çekinmeden yardım isteyebilirsin, uygun olduğum her fırsatı yardıma ayırabilirim. Yaratıcı gençler çok önemli.

1|0
    0|0
    • Teşekkürler yorumunuzu okuyunca mutlu oldum o zaman sizi ekliyorum yardima ve görüşe ihtiyacm oldugunda sizeden yardim isteyecegim =)

• Lütfen, her zaman.

Erkekler Ne Diyor 13

• Öncelikle yerel gündem olmalı

Kendi çevrene dair yeni haberler bilgiler

Halkımızı bu konuda ne düşünüyor

Vatandaş ile röportaj iyi olur

Çünkü merak ediyorlar

Benim sözlerim yer almış mı diye

Takip ediyorlar :)

Köşe yazısı olsun mutlaka

Sonra kadınlar için moda

Erkekler için Futbol

Klasik gazete formatında yapabilirsin

Güzel fikir

Tebrikler

2|0
    0|0
    • Bnde bunlari düşünmüştüm ayrica çocuklar icin karikatür yada ufak bi bulmaca bölümü düşünüyorum görüşünüz için teşekkürler =)

• ben teşekkürler :)

• Başarılarınızın devamını dilerim, Gazete dergi ve benzeri yayınların yayımlanma süreci zahmetli ve sıkıntılıdır. Umarım ideallerinize azminizle birlikte çabucak kavuşursunuz. Bu aşamada sizi röpörtaj, yazarlık, editörlük, genel yayın yönetmenliği, dizgi, mizanpaj, görsel malzeme temini, haberin doğru kaynaktan ve ilk olması vb. bir çok görev bekliyor :)

1|0
    0|0
  • Güncel konuları görmek isterim , bakkallara dağıtacaksan bakkal fıkraları hikayaleri işte onları ilgilendiren ekonomi haberleri , bakkala elleten eski türk film kadınları ( bu nerden çıktı .s )

vs vs...

Kısacası insanların ihtiyaçlarına hitap et , düşünmek kolay da yapmak zor

Umarım başarılı olursun

1|0
    0|0
  • Öncelikle üniversitelerde yada bazı toplumsal kulüplerde çıkan fanzinleri incele derim...Aktuelmi yoksa magazinmi olacak konuların yada ne bileyim denemelermi yazacaksın? Bakkallar bunu kabul etmeye bilir çünkü gazeteler belli dağıtım firmalarıyla anlaşmaları olmadan o bayii ye giremezler bunuda araştırmalısın. Çıkardığın her sayının bir örneğini emniyete yada valiliğe gösterme zorunluluğu var izin almadan bunu ortalıkda gazete adıyla dağıtamazsın.Son olarakda içerik sağlam olacak demişsin ve arkasından neleri görmek istersiniz diye sormuşsun! Umarım başarılı bir işe imza atarsın. Kolay gelsin şimdiden.

0|0
    0|0
    • Kamuoyunu yonlendirecek bi gazete degilki valilikten izin alayim kucuk eglenceli ucretsiz masum bisey yani.

• şahsen güzel bir düşünce olarak buldum...ama niteliği önemli..tek bir konuda kalma şahsen ekonomi ve politika hakkında yapardım ama günümüzde...mikro blog ve blogger gibi usenets ortamları varken demode bence ama genede kendini ifade etme yöntemin güzel...

1|0
    0|0
  • ilkokulda yapmıştım bir benzerini .. satışlardan kazandığımla baya bir aburcubur alabliyordum ..

1|0
    0|0
  • kucuk ama eglencelı bırseyler olabılır onun dısında sıyaset felan yapıpta ınsanların tepkısını cekme derım sana

1|0
    0|0
  • bakkallardan günlük gelişmeleri iste o bölgeyle ilgili haberler için, dikkat çeker kısa zamanda traj artar, yani bi nevi bakkallar sabit elemanların olucak, bide onların reklamlarını yaptınmı, kısa zamanda Stormangel dogan olursun :)

1|0
    0|0
  • biz yaptık insaların hoşuna gitmişti, içerik olarak daha daha taşra insanına hitap eden şeyler düşün, tutupta magazin basma arkadaşım gibi :D

1|0
    0|0
  • Coffee news tarzı bişey yapıcaksan hoş olur. eğlenceli içerik falan koyarsın.

1|0
    0|0
    • Evet Kıbrıslı arkadasim aynen öyle xx görüşün icin teşekkürler =)

• Biliyorm ama Kıbrıs'takini daha iyi buluyorm bn

• aferin 10 otur

• reklam alamazsan yaşaman zor... şu milletin kültürüne bakarsan magazin moda spor haberleri olmalı

1|0
    0|0
  • kadın erkek sorunlarını anlatırsan pirim yapar

1|0
    0|0
  • size nasıl bir eğtim veriyolar kendinizi süperman zannediyorsunuz anlamış değilim. git makyaj yap Fiziğini güçlendir. bir tv ye haber spikerlik yap. illa birilirinin dikkattini çekiceksin büyük oyna. hız kaybetme.

0|0
    2|2

Kızlar Ne Diyor 1

• Öncelikle her gazetede olan konulara deyinmelisin ve bi köşeyide yurtdısından gazete haberlerine ayırmalısın ..Bunun dışında gazeten 2 sayfadan oluşacağı için renkli ve çok çok büyük boyutta çıkarmaman daha da iyi olucaktır broşür gibi olucak demişsin zaten.Başarılar :)

1|0
    0|0
Yükleniyor...