Eski şaman , mısır ve asya efsanelerine ilginiz varmı?

bilindik bilinmedik böyle efsanelre karşı ilgisi olanların birkaç tane öneri yapmasını rica ediyorum

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• Ben daha çok viking sagalarını okudum. Şamanlık bir efsaneler bütünü değil oldukça geniş kapsamlı bir yaşayış tarzıdır.

0|0
    0|0
    • ragnar nickiden anladım sizin vikinglere ilginiz oldugunu :D

• Yalnız bir detay var, viking inanışında teknik olarak bir evrenin başlangıcı veya sonu yoktur, Ragnarök denen bir kıyamet savaşıyla dokuz dünyanın yokedileceğine, tanrıların ve devlerin öleceğine (Adamlarda tanrılar da herşey gibi ölümlü) ve bu yıkımla birlikte gelecek olan pasif huzurdan Baldur'un dirilip yeni bir düzen kuracağına inanıyorlarmış.

Üstelik ilk başlangıç olarak kabul edilen Ymir de kendisinden önce var olan Ginnungagap düzeninin meydana getirdiği bir sonuç, ondan önce ne olduğuna dair bir inançları var mıydı bilinmiyor pek yazmaya meraklı bir millet değilmişler.

Yanisi, başlangıç ve sondan ziyade, bir ölüm-yaşam döngüsü söz konusu, doğa ile bütünleşik yaşayan tüm pagan toplumları gibi, vikingler de ölümü döngünün doğal bir parçası olarak görmüşler.

• verdiğiniz bilgiler ilgimi çekti daha detaylı araştırıcam çok teşekkür ederim

En İyi Kız Görüşü

• yunan mitolojisine ilgim var nasıl bir öneri istiyon

0|0
    0|0
    • fantastik olursa daha iyi olur

• geçen burada birine anlatmıştım narkissos un hikayesine bak istersen narsist, narkoz ve nergis çiçeğinin çıkış noktasıdır bu adam fantastik sayılır mı bilmem

• teşekkür ederim

Erkekler Ne Diyor 1

• Sphinx... piramıtlerın koruyucusu mıtolojıık varlık mısırda cok ılgı cekıcı bı konusu var

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...