Matematikte problem kabusu

arkadaşlar matematikteki problem konusunu nasıl aşabilirm bu konu hakkında fikri olanlar yardımcı olabilirler mi acaba?

0|0
12|2

En İyi Kız Görüşü

• denklem kurma ve orantı konularını çalış önce.

0|0
    0|0
    • onları çalıştımda sonuç yine çözümsüz

• evet tabi. ekle beni.

• özür dilerim yeni mesajınız gördüm

Kızlar Ne Diyor 11

• Problemler şıklardan gittiğinde çözülüyor. Ama en önemli şey soruyu tam anlamıyla anlamak. Ve öyle x'li y'li bakmak yerine soruya; çiz, yaz, şekil yap falan öyle çözmeye çalış.

0|0
    0|0
    • sizin dediğiniz gibi yapıyorum ama aşama katetmekte zorlanıyorum yine de

• Her soruyu bende çözemiyorum tabiyki ama öğretmenlerimin çözerken gördüğüm kadarıyla tek yaptıkları öyle karışık denklemler kurmak yerine mantıken soruyu çözmeleri.. Herhalde soru çözdükçe kazanılan bir şey..

• haklsınız genelde kısa denklemler kurarak soruyuyu çözmeye çalışıyorlar ama adamlar sonuçta yllarını bu işe veriyorlar o kadar da olsun yani öyle değil m :))

• Problemı hayatına yansıt yaşa onu !

0|0
    0|0
  • bazı basit yollarla çözülebilirler kpss ya da lys hazırlık konu anlatımlı kitaplarda o yöntemler yazar hemen anlarsın ama anlamanın iyi yolu bol bol çözümlü soru çözmektir

0|0
    0|0
  • hangi problemlerde zorlanıyorsun ?

0|0
    0|0
  • matematik hocan yok mu ?

0|0
    0|0
    • varda adam kendini anlatmaktan derslere kendisini veremiyor

• kesin öyledir bana iyi geceler sana da iyi testler o zzaman :D

• peki yardımlarınız için çok teşekkür ederim kib iyi geceler :)

• Soruları mı anlayamıyorsun? Nerede eksik var? Ona göre bir şeyler söyleyebilirim.

0|0
    0|0
    • soruları anlıyorum da ama soruları çözemiyorum

• anladım :) ilginize çok çok teşekkür ederim. saygılarımla

• Rica ederim..

• Matematiğin kendisi problem zaten :/ Zorlama olmuyosa olmuyodur..

0|0
    0|0
  • Problemi çok severim.Ounun dışında matematikten çakmam:)

0|0
    0|0
  • simdiye kadar aldigin matematik bilgilerinde eksik puzzle parcasi varsa asamassin

0|0
    0|0
  • Şıklardan git, şıkları tek tek dene.

Verilenleri istenilenleri yaz.

0|0
    0|0
  • Saçma sapan yollarla da olsa bir şekilde sonucu bulmaya çalış. "Bu problem nasıl çözülür?" değil de "Bu problemi nasıl çözebilirim?" gibi. Sonra sonra bulmaca gibi gelicek o matematik soruları. Tecrübe konuşuyor :)

0|0
    0|0
    • madem tecrübelisinin tecrübenizden bizde faydalananlım bir mahsuru yoksa tabii

Erkekler Ne Diyor 2

• Zorlamayacaksın. İte kaka geçeceksin, bitireceksin liseyi. Çok büyük bir hedefin yoksa tıp mühendislik Ankara veya İstanbul'da üni, gibi, üniversite sınavında kafanı yorma buna. Orta halli üni oku, keyfine bak. Probleme ayırdığın vakti kitap okumaya ayır. O açığını da öyle kapatmayı dene.

0|0
    0|0
    • 2.üniversite için hazırlanıyorum

• Aklıma kazıdım :)

• birde hallac-ı mansur ve uçurtma avcısıvar okursan beğeneceğinden kuşkum yok taabii sabahattin aliyi es geçme derim saygılarımla

• Şimdiye kadar hep sen X'e değer verdin. Bak bakalım o da sana değer veriyor mu.

0|0
    0|0
Yükleniyor...