2. dünya savaşına olan ilginiz? Naziler?

Genel olarak Dünya tarihine olan ilginiz nedir? Daha çok hangi tarihi araştırırsınız? 2. dünya savaşı ve naziler hakkında düşüncelerinizi alalım? 1 saf seçecek olsanız 3 büyük ülkeden hangisini seçerdiniz?

• Naziler (Almanya)
    44% (7)67% (18)58% (25)Oy Ver
  • Sovyetler (Rusya)
    25% (4)22% (6)23% (10)Oy Ver
  • Amerika
    31% (5)11% (3)19% (8)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|18

En İyi Kız Görüşü

• Lisedeyken II. dunya savasi hakkinda bir sunum hazirladim. Kafama o kadar takmistim ki artik ruyamda Hitleri goruyordum. Savas hakkinda ki butun filmleri, belgeselleri izledim, kitaplar okudum... Kisacasi en sevdigim donemdir.

0|2
    0|0
    • Ben ödev hazırlamamama rağmen sıkılmadan okuyup seyrettim. Biraz geç oldu ama güzel bunları öğrenmek. Bir devrin yükselişini ve yıkılışını izlemek.

• Eig icin tesekkurler. :)

En İyi Erkek Görüşü

• Amerika girdigi iki dünya savasındanda en karlı cıkan ülkedir
    sonradan girmiş savasın seyrini degiştirmiş ve en büyük payı almıştır..

Almanyaya gelince Napolyonun hatasına düşmeleri ki ikiside Rusyada cakılmıstır.. en büyük hatası savasın seyrini degiştirdi bu durum

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Naziler (Almanya)

0|1
    0|0
  • Naziler o işgenceler falan merak ediyorum izlemek isterdim doğrusu

0|1
    0|0
  • Nazileri severim dafd

0|1
    0|0
  • Kesinlikle düşünmeden Naziler..

0|1
    0|0
  • Ergen iken çok okudum. Ilgi alanım değildi zorunluydu. En son Nazi alakalı okuduğum kitabi Serenade Livaneli.

0|0
    0|0
  • kapitalizm

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Almanya ve bilhassa Nazilerin insan psikolojisinde garip bir yasıma yarattığına inanıyorum. Ruhsal benliğin alt kademelerine serpilmiş ve gizlenmiş, en kuytu köşelerde uykuda olan Sadizm ve faşizm hislerini uykudan uyarmakla kalmıyor aynı zamanda artan bir beğeni ve hayranlık da yaratıyor.
    Sanırım bu alt benliğimizin diplerinde yatan şiddet duygusunu tetikleyen bir mekanizmaya sahip...
    Bu konudaki düşüncelerim şu an belirsiz. Ancak, bir ihtimal Nazi Almanya'sını seçebilirdim. Adamların marşları bile tarifsiz bir beğeni ve dinleme isteği yaratıyor. Psikopat mıyım neyim anlamadım.
    O çok sevdiğim, ıslıklar ve mırıldanmalar ile eşlik ettiğim marşlardan biri...
    https://www.youtube.com/watch?v=CHeXZWTWU3M

0|0
    0|0
    • evet gerçekten çok güzel. anlattığın gibi ayrı bir çekiciliği var ve Hitler'in tam bir diktatör oluşu 1. dünya savaşından kalan intikamı alışı gerçekten alkışlanacak bir zekası var.

• Aslında olayın derinliğine inildiğinde Hitler'in o kadar da zeki bir lider olmadığı belirlenmiş. Sadece aşırı derecede tutkulu ve saplantılı bir ruh haline sahipmiş. O dönem Almanya'sı işsizlik, ezilmişlik ve haksızlıkla boğuştuğu sırada Nazilerin kavramları Almanlara daha cazip gelmiş. Yani milyonları arkasından sürüklemesinin sebebi de bu zaten.
      Ayrıca, cephelerdeki taktik ve becerisinin çoğu o dönemin pek bir ünlü ve pek bir zeki komutanlarına ait...
      Nitekim amiral Otto ya da çöl tilkisi olarak bilinen Rommel gibi efsane komutanların başarısı olmasa Hitler pek bir şey kazanamazdı. Hatta ve hatta Normandiya Çıkartaması sırasında Rommel'ın tavsiyesine uymaması, çıkartma sırasında uyuyor olması pek bir komik ve acınılasıdır.
      Öte yandan olayın insani yönü de ağır basıyor. Çoğu zaman yaptıklarını tasvip etmesem de kısmi zamanlarda hak verdiğim oluyor.

• Super bilirim dunya tarihini. Ozellikle 2. Dunya Savasi ve Roma tarihi ilgi alanlarimdandir. 2. Dunya Savasi hakkinda 5000 kelimelik makale yazmisligim da var.

0|1
    0|0
  • Deutschland Deutschland über alles. Yüze vurur ifadesi, Fransa'yı 2 haftada aldık bitanesi.

http://i.hizliresim.com/L45VXo.gif

0|1
    0|0
  • Almanlar iki defa dünya savaşını çıkarttı. 1. Dünya savaşında 38 milyon insanın, 2. Dünya savaşında 50 milyon insanın ölümüne yol açtılar.

Naziler (Almanya) dedim. #HeilHitler

0|1
    0|0
  • Nazileri seviyorum neden mi kendi vatanlarını kendi topraklarında savundular o yuzden nazilerin bende yeri ayrıdır hayta söyle belirteyim zippo cakmagim vardır nazi resmi vardir ustunde.

0|1
    0|0
  • Sovyetçiyim ben.

0|1
    0|0
  • Kesinlikle naziler

0|1
    0|0
  • Heil Hitler adam tam bir askeri deha ya kumpas kurmasalardı okadar cepheye karşı gene alırdı

0|1
    0|0
  • Savaşın başında herkes s2ke s2ke almanyayı seçerdi. Sonu farklı oldu tabii

0|1
    0|0
  • Tabi ki Naziler. Tam bir Adolf Hitler hayranıyım.

0|1
    0|1
  • nazilerin : işe yaramıyor diye yaşlıları ve engellileri öldürmesi ayrı bir ironi

1|0
    0|0
  • Hepsi Var. :)

0|0
    0|0
  • panzerschrenk mg-42 u-bot tiger loepard...
    ikinci dünya savaşı tutkudur

0|0
    0|0
  • '2. dünya savaşında Nazi Almanyası lenin Rusyasını
    haritadan siliyordu ancak Stalin in üstün askeri dehası
    sayesinde bunu başaramadılar 60 milyon rus'u öldüren stalin in üstün askeri zekası

0|0
    0|0
  • Hic birini secmem tek başıma savaşa dahil olurdum

0|0
    0|0
  • naziler tabi adamlar ddünyanın anasını ağlatmis
    ama taki ingiltere sovyetlere yardım edene kadar bide tanklar donmayaydi iyiydi

0|0
    0|0
  • gün gelecek öldürmediğim her yahudi için bana küfredeceksiniz

blogimg.radikal.com.tr/.../...n-B597-1595-17F6.jpg

0|3
    0|0
Yükleniyor...