Namaz kılacaksınız, seccadeniz yok. Ne yaparsınız?

Aşağıdaki klasik seccadelerden elinizde yok. Ne serebilirsiniz, aklınıza ne gelir?

Namaz kılacaksınız, seccadeniz yok. Ne yaparsınız?

0|0
6|14

En İyi Erkek Görüşü

• temiz olan her şey ola bilir

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hirkami montumu v. s. yere sererim

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• ceketimi sererim

1|0
    0|0
  • Yer temissse seccadeye gerek yok.
    Kıbleye dönüp namaz kılınabilir.

2|0
    0|0
  • bir şey sermeye gerek yok bunun serilme nedeni temiz bir şeyin züerinde durmaktır

2|0
    0|0
  • araplar caminin disinda abdest aliyor, ciplak ayakla kuma veya topraga basa basa camiye giriyor ve camide namaz kilinan yer kum, toprak, ayak kokusu adamlar o sekliyle kiliyorlar,, seccade ve temiz bir alan da namaz kilma aliskanligi bizlerde var sanirim,, kulturle alakali bir olay,

1|0
    0|0
  • Tertemiz bir karton.

0|0
    0|0
  • Fark eder mi, önemli olan ibadeti yapmak.
    Sermeden de kılınır yani.

1|0
    0|0
  • Üzerimde yelek ya da ceket varsa onu sererim. :)

1|0
    0|0
  • Kadinin dışarda kilmasi dogru degil ektradan soyleme geregi duydum lafina istinaden evde zaten yerin temizdir kıbleyi buldunmu tamam

0|0
    0|0
    • Neden doğru değil?

• Tartışacağımı kim söyledi? Alt tarafı basit bir soru sordum. Buluttan nem kapmak dedikleri bu olmalı. İyi günler dilerim :)

• Cunku bazilari art niyetli oluyo ters kose yapmak icin burada goruyorum sende acaba oylemisin diye aklimdan gecirmedim degil k. b ama iyi oluyo ters olmamak icin bazilari calisiyo neyseki benim oyle bir problemim yok ama yine ben burdayim aklina bisey takilirsa ;-)

• Temiz bir yer yeter

1|0
    0|0
  • Temiz bir çarşaf yeterli...

1|0
    0|0
  • havlu , çarşaf , t-short (yannış yazmış olabilirim ) , gazete kagıdı , mont vs...

0|0
    0|0
  • halının üstüne kılınır seccade şart değil

0|0
    0|0
  • bilgim yok (xperkasmayadevam)

0|0
    3|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Namaz kılman icin illaki seccadeye gerek yoktur. Eskiden seccade mi varmıs? Peygamber efendimizin doneminde tasta toprakta kılıyorlarmıs. Bulundukları ortamda kılıyorlarmıs. Bulundugun ortam temiz olsun ve onunde bir cisim bulunmasın hic bir sorun yoktur yere bir seye sermenede gerek yoktur. Genede istersen duz bir ortu serebilirsin.

0|0
    0|0
  • halı temizse onun üzerinde de kılınabilir veya halısız boş temiz bir yerde

2|0
    0|0
  • Yere serilebilecek ne varsa sererim önemli olan ibadet

1|0
    0|0
  • Hırkam temız olması yeterlı

1|0
    0|0
  • Temiz havlu seriyorum ben eger o an yoksa ya da temiz carsaf