Kaç dil biliyorsunuz, nasıl öğrendiniz ?

Uzaktan tanıdığım biri 4 dil biliyor ve bunları çok iyi konuşabiliyor ben ingilizceyi zar zor konuşuyorum hem ezber hafıza derken 4 dil cidden zor 6 dil bilenler bile var nasıl öğreniyorlar bu kadar dili ?

0|0
5|14

En İyi Erkek Görüşü

• İngilizceyi öğrenmemizi ve de kalıcı olmasını, o gün öğrendiğimiz kelimeleri her akşam 20 kere çapraz yazmaya, sağlam bir gramer kitabına ve de İngilizce-İngilizce sözlük kullanmamıza borçluyum (11 yaşındaydık) Türkçe sözlük kullanmak yasaktı. Kelimenin anlamını simgeler üzerinden öğrenirdik. Ve de konuları iyi anlatan bir öğretmenimiz vardı.

1 yıl sonra Almancayı öğrenmek kolay oldu, çünkü o da bir Anglosakson dili ve cümle yapıları ve kelimeler olarak İngilizce ile çok benzer. Deli bir öğretmene rağmen Almancayı kolay öğrendim

Zira Fransızca bilen birisi de İtalyanca ve İspanyolca'da zorlanmaz, Latin grubu

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• turkce ile beraber 1 dil :) birde tatlı dilim ikna dilim kızgınlık dillerim var.

0|0
    0|1
  • biraz yunanca

biraz ingilizce

biraz türkçe

0|0
    0|1
  • 2 var bende ispanyolca ingilizce... dil öğrenme meselesi sarhoş olmakla aynı şey... atıyorum ben 2 kadeh rakıyla sarhoş oluyosam 2 kadehten sonra midem izin verdiği sürece içmeye devam edebilirim ha 2 içmişim ha 12 içmişim o saatten sonra... dilde öyle bişey bir-iki dil öğrendikten sonra başka diller öğrenmek çoook kolay... ben an itibariyle 1 yıl içinde portekizce ve fransızcayı çok güzel bir şekilde öğrenebilirim mesela..

0|0
    0|1
  • İngilizcem iyi fakat Birazda italyanca var.Onun dışında türkçem çok iyi. ingilizce örenmek zor bir iş değil >>> İtalyanca ise italyan arkadaşın olsun örenirsin.

0|1
    0|0
  • Orta seviye İngilizce.Çalıştıktan sonra dil öğrenmek zor değil.5-6 dilöğrenmenin zor olduğunu düşünmüyorum..

0|0
    0|1
  • yabancı dil öğrenmeyi çok isterdim ama geçti

0|1
    0|0
  • dil öğrenmek yenetek işi arkadaşakerımdan var 3-4 dil bilen

0|1
    0|0
  • türkce-almanca-ingilizce-italyanca ve ca pit kosovolarin konustugu dili

0|0
    0|0
  • Almanca, ingilizce , türkçe :D

0|0
    0|1
  • Türkçeyi biliyorum ama rus kızlarla beden diliyle anlaşıyorum.

0|0
    0|0
  • Akıcı olarak bildiğim tek dil Türkçe daha sonra lazca (bu işime yaramıyor) ingilizce de iyi sayılırım

0|1
    0|0
  • 3,5 dil biliyorum

0|0
    0|1
  • ingilizce almanca hollandaca japonca

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 5

• dil zekası başka bişeydir herkeste olmaz. hoş olmak zorunda da değil herkesin yeteneği farklı alanlardadır

0|1
    1|1
  • Ingilizce, Almanca. Turkceyi saymama gerek yoktur herhalde :

0|0
    0|0
  • 2 dil bliyorum. Sürekli okuma, çalışma ve ezberle öğrendim, üniversitede ve her ortamda konuşarak geliştirdim.

0|0
    0|0
  • Almanca

Ingilizce

Kus dili

0|0
    0|0
  • bn 4 dil biliyorun cnku yurt disinda kaliyorum ogreniyoruz burada

0|1
    1|0
Yükleniyor...