Mutlaka okunmalı dediğiniz kitaplar neler?

Güncel olan ya da başka klasik fark etmez okunmalı dediğiniz güzel etkileyici kitap var mı?
Kitap türü fazla felsefi olmasın beyin yakmasın yeter :)
Seri şeklindeyse kitap lütfen seri diye belirtirseniz çok sevinirim :)))

Güncellemeler:
..

4|3
105|157

En İyi Erkek Görüşü

• Sözlü dövüş.
    Aşk ve Gurur
    Kürt mantolu Madonna
    Dejavu
    Ferrarisini satan adam.
    KavgaM
    Karamazov kardeşler
    Sefil ler
    Suç ve Ceza. Vs.

5|3
    0|3

En İyi Kız Görüşü

• İncir Kuşları mutlaka ama mutlaka okunmalı diye düşünüyorum.
    Çalıkuşu
    Senden Önce Ben
    Romantik komedi istersen Pabucumun ajanı 1-2
    Cennetin Rengi-Kaderin Rengi
    Bülbülü Öldürmek
    Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer
    Başucumda Müzik
    Bülbülün Kırk Şarkısı
    Şah ve Sultan

3|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 156

• Kur'an-ı Kerim.

28|28
    5|3
  • Belki saçma gelecek ama Eğer ola ki Kur-anı bir kez okumuş olsaydınız anlayarak ondan vazgeçemez ve başka hiçbir kitap aramazdınız... Yani ben Aşık oldum Kur-ana ve her gün birsürü şey öğrenmeye devam ediyorum ve öğrediklerimi hayatımda yaşamam ve ALLAH direk karşıma çıkarması ve unutmamam da mucizesi :)

6|1
    3|1
    • neden yanlış anlayayım herkesin seçimi siz doğru yolu bulmuşsunuz ne güzel :)

• Neyse. İnşallah yazdıklarının, bilginin hakkını veren bir insansındır

• Kardeşim veriyorsam da kendime vermiyorsamda kendime bildiğin gibi fakat öyle birini tanıyan bir abim var ki ALLAH ona insanların ötesinde bir ilim vermiş te adam sapıtmış Kur-anda anlatılıyor bu konu fakat ALLAH'ım beni yoldan saptırma ve beni müşriklerden eyleme , Rabbim beni Hidayete ulaştır :)

• iki şehrin hikayesi-charles dickens
    budala-dostoyevski
    edip cansever-gelmiş bulundum
    cemal süreya-sevgi sözleri
    emrah serbes'in bütün kitapları
    Nazım Hikmet'in bütün kitapları

5|3
    0|1
  • Balzacin tüm kitapları okunmalı.. en son kitabı hariç.. o ölünce karısı tamamlamıştır zira.. Balzac un tasvirleri eşsizdir..

3|0
    0|0
  • iki şehrin hikayesi
    simyacı
    semerkand
    alamut
    alamuta dönüş (bu ikisi seri değil)
    1984
    hayvan çiftliği
    ölü ozanlar derneği
    yıldızlar korsanı (jack london'ın kitabıdır)
    irobot

gelelim serilere
    LOTR (yüzüklerin efendisi filmini izledim deme çok fark var zaten filmi çektiler uzun diye sahnelerini kesip kesip attılar)
    buz ve ateşin şarkısı (buseriyi oku ama bütün kitaplar yayınlanmadı bu ne derse halk ağzında game of thrones derler)
    Açlık oyunları serisini oku
    uyumsuz kuralsız yandaş buda bir üçlemedir.

1|0
    0|0
  • klasikleri bitir öyle gel

2|1
    2|1
  • Atatürk-Nutuk

1|3
    1|2
  • Site de akp iktidarını eleştiren dini kullanıyor diyenler simdiden dini kitap ismi vererek + kasmaya calısıyor..."Kişilik ve ahlak yoksunları" evet bak bu kitabı tavsiye ederim

3|1
    1|2
    • teşekkürler ama siyasi kitap okuyarak geçmişimi ve neler yaşandığını partilerin nasıl ortaya çıktığını amaçların ne olduğunu bilmem de önemli

• Büyük Uyanış - Oktay Sinanoğlu

2|2
    0|1
  • Suç ve Ceza, İnsan ne ile yaşar Tolstoy, Jose Saramagonunn tüm kitapları ( en iyisi KÖRLÜK ), Stephen Hawkin Evrenin kısa tarihi, Zerdüş Böyle buyurdu, Nazım Hikmet yaşamak güzel be kardeşim, Nikola Tesla Zamanın dehası vs.

oku ve yorumlarını bana özelden gönder.

1|0
    0|0
  • Siyasi kitap deneyin.

1|2
    1|2
    • siyasi kitap okumayı da istiyorum ama ne okuyacağım bilmiyorum bir kaç yazsanız ya da yazar ismi verseniz mümkünse teşekkürler :)

• Komünizm ile başlayabilirsiniz.

• peki teşekkür ederim

• Herkese lazım olan İman çok güzel bir kitap hayran kaldımm.

2|2
    0|0
  • Christy Brown-sol ayağım
    Ünver Alibey-ışık prensi
    Thomas Harris-kuzuların sessizliği
    BUNLARI KESİN OKU şu an AKLIMA GELENLER SÜPER SÜRÜKLEYİCİ VE İLGİ ÇEKİCİ KİTAPLAR ÖZELLİKLE SOL AYAĞIM

2|0
    0|0
  • askerde can sıkınrısına 5 kitap bitirdim. tabi bunların arasında en çok hoşuma giden, dublörün dilemması adlı kitap oldu, türünü tam bilmiyorum, kitapların türleri konusunda çok bilgim yok.

ama öneriyorum mizahıda yüksek bir kitapdır.

bunun dışında 102 minutes '102 dakika' adlı jim dawyer'in kitabı var, 11 eylül 2001 yılında yaşananları özetlemektedir.

bunları tavsiye ederim.

1|0
    0|0
  • one day...

2|0
    0|0
  • A. L. Jackson - Son Pişmanlık : Roman kitap ve aşkı anlatıyor, gerçekten mükkemmel, çok güzel ve akıcı bir kitap.

Şuanda Esteban Martin - Gölgelerin Ressamı kitabını okuyorum, kitap'da Sherlock Holmes, Karındeşen Jack ve Poblo Picasso bulunmakta, yaşam, hayat öykülerini anlatıyor...

1|0
    0|0
  • Bir ekonomik tetikçinin itirafları. Okuyun bilgilenin bu yaşadığımız herşey amerikanin oyunu dunyayi ele geçirmişler bağımlı yapmışlar. Her gencin okuyup bilgilenmesi sart.

1|0
    0|0
  • senden önce ben
    uçurtma avcısı
    kelebek
    game of thrones serisi
    zaman avcısı serisi
    sefiller
    ali lidarın şiir kitapları

1|0
    0|0
    • uçurtma avcısı yazarının bir diğer kitabı olan bin muhteşem güneş'i öneririm mutlaka okuyun.

• @pastaperisi
      ben aldım ama ilk başlarda sıkıldığım için devam edemedim.

• ben üçünü de okudum ama uçurtma avcısı en iyisi diğerlerinde biraz düşmüş

• Kardeşimin hikayesi (zülfü Livaneli)
    Mutluluk (zülfü Livaneli)

Hayatımda okuduğum en güzel romanlar sana tavsiye ederim ikisininde , okuduktan sonra 3 ay halen o romanları düşünüyordum😉😉☺😊

3|0
    0|0
  • Kur'an-ı Kerim

2|1
    0|0
  • grey: series.

1|0
    0|0
  • Sabahattin Ali:Kürk Mantolu Madonna, Kuyucaklı Yusuf
    Anar Rızayev:Beş katlı binanın altıncı katı
    Cengiz Aytmatov. Gün olur asra bedel

1|0
    0|0
  • bilinçaltının gücü-joseph murphy

1|1
    0|0
  • Valla felsefe istemiyorum dersen zor ama benim tavsiyem "nietszche ağladığında " söz veriyorum beyin yakmaz

2|0
    0|0
  • Olasılıksız, Tutunamayanlar,1984, Benim Üniversitelerim, Sefiller, İki Şehrin Hikayesi

3|0
    0|0
    • Olasılıksız demez mi. kıs felsefik beyin yakan istemiyorum demiş ne burada şov yapıyosun

• tamam senin seviyen yükssek, ben Cin ali okuyorum

• @eflatun06 geyik yapıyoruz, kızma hemen

• Cin ali

1|0
    1|0
  • Mutlaka okunması gereken kitaplar başlığına yazılacak kitaplar arasındadır bu yazdıklarım. Ama fazla felsefi olmasın dediğin için yazmadığım kitaplar da var. Bunları tavsiye ederim:
    Jane Eyre-Charlotte Brontë
    Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku-İlhami Algör,
    Deli Çocuğun Güncesi-Özgür Bacaksız
    Yolda-Jack Kerouac

1|0
    0|0
  • Bana İkimizi Anlat - İncir Kuşları - Elif Gibi Sevmek : Bu 3'ünü tavsiye ediyorum

3|0
    1|0
    • İncir Kuşları benden başkasının da tavsiyesiymiş bunu görmek beni çok mutlu etti :)

• @sabırsızinsan Başarılı bir insan olacağınızı konuşmalarınızdan belli ediyorsunuz ve okuduğunuz kitaplardanda Allah yolunuzu daima açık etsin İnşallah hayırlı bir şekilde hayal ettiğiniz mevkiye ulaşırsınız ve ulaşacaksınız :)

• Teşekkür ederim amin. Rabbim size de güzel bir gelecek nasip eder insaAllah
      Sağlıcakla kalın :)

• kuranı kerim diyerleri uydurma hikaye hayal ürünü ve hiçbir karıda yok kuranda hiç olmasssa allhın rızasını kazanma umudun var

1|2
    0|0
  • Supernatural serileri

3|0
    1|0
  • Erkekler Devam
    126

Kızlar Ne Diyor 104

• Tess geritsen tüm kitapları güzel ama rizzoli&isles serisini okuyabilirsin polisiye tarzı seviyorsan. Ejderha dövmeli kız 3lemesi ve açlık oyunları da çok güzel kitaplar seri olarak. Onun dışında aşk ve gurur, iki şehrin hikayesi, suç ve ceza, ana, kırmızı ve siyah çoook sevdiğim dünya klasikleri😊

3|0
    0|0
  • kuranı kerim var:
    risalei nur var. android uygulamasnı indir. herkes anlayabilir..
    ayrıca hoş anlatmı..

kendin kadar cıkarım yaparsn bu kitaptan.. o yüzden ne aldıgın tamamiyle sana baglıdır..

2|0
    0|0
  • ''Kur'an-ı Kerim''.. okumayanımız cok az onu tavsiye ederim..

3|5
    2|0
    • Kur'an-ı Kerim diyenlere düşük not vermişler. çekemiyorlar galiba. onlar gidip hayal ürünü şeyler okusunlar sözde gerçek olan şeyler okusunlar. ne diyelim ki onlara Allah bildiği gibi yapsın yani

• Genel kulturu arttirmak ve vizyonu genisletmek icin herkesin okumasi gereken bir kitaplardan ilk aklima gelenler:

1984 - George Orwell
    Anne Frank'in Hatira Defteri - Anne Frank
    İnsanın Anlam Arayışı - Victor E. Frankl
    Hayvan Ciftligi - George Orwell
    Cesur Yeni Dunya - Aldous Huxley

1|0
    0|0
  • Dini kitaplar mesela.

2|1
    1|1
  • Kendini geliştirmek istiyorsan doğan cüceloğlu denemelisin ^^

2|0
    0|0
  • Hush hush serisi
    the fault in our stars- John Green
    kağıttan kentler- John Green
    diriliş-Stephen king
    civa (iki kitaptan oluşuyor civa ve civa2 )- selim çiprut

1|0
    0|0
  • - Alaska'nın Peşinde / John Green

- Evden Çok Uzakta / Kristin Hannah

- Ateşböceğinin Şarkısı / Kristin Hannah

- İlk Aşk / John Green

- Kız Kardeşler Arasında / Kristin Hannah

- Gerçek Renkler / Kristin Hannah

- Kağıttan Kentler / John Green

- İlkbahar Rüyası / Kristin Hannah

- Uzak Kıyılar / Kristin Hannah

- Yaz Rüzgarı / Kristin Hannah

- Yıldız Masalı / Kristin Hannah

- Daire 16 / Adam Nevill

- Guguk Kuşu / Robert Galbraith

- Oyunbaz / Wuld Dorn

- Zehir / S. J Bolton 💁💁💁

1|0
    0|0
  • FISILTI SERİSİ.

2|0
    0|0
  • grinin elli tonu üçlemesi erotik roman ama okumalısın
    millennium üçlemesi olabilir
    sarah jio kitapları olabilir 7 tane seri değil ama zaten birini okusan diğerlerini de okumak isteyeceksin :) kolay gelsin

3|0
    1|1
    • teşekkürler :) ama hepsini okudum onların :)))

• Fi, Çi, Pi. 🙈🙉🙊

1|0
    0|0
    • fi yi okudum çi ve pi yi de sipariş verdim gelince hemen okuyacağım :)

• Ben şu an Fİ'yi okuyorum. Güzel bir kitap olduğunu düşünüyorum. Hadi bakalım, ikimize de keyifli okumalar. 😊😇

• teşekkürler :) iyi okumalar :)

• Mutfakta diye okudum Oktay Usta yazacaktım :D

1|0
    0|0
  • Kavgam kesinlikle.

1|2
    1|2
  • Canan tan'ın tum kitaplarini okudum tavsiye ederim

1|1
    0|1
  • simyacı- mutlaka oku. pişman olmazsın ;)

2|2
    0|0
  • Ayagin nerede ogul
    Sarıkamış beyaz hüzün
    Uçurtma avcisi
    Bogurtlen kışı
    Aklima ilk gelenler bunlar :)

2|0
    0|0
  • Uçurtma Avcısı.

3|1
    0|0
  • sarah jio'nun kitaplarını sıkılmadan okuyabilirsin 1 kitap ortalama en fazla 3 günde biter bu kadar kesin konuşuyorum. Yine sürükleyici olarak son okuduklarımdan bahsediyorum bu arada Khaled Hosseini'nin 3 tane kitabı var zaten konuları da aynı işlemiş baya sürükleyici içimizden karakterler gerçek hikayeler.

1|0
    0|0
    • sarah jıo nun son kitabı hariç hepsini okudum gayet güzellerdi diğerler dediklerinide bir bakayım teşekkür ederim :)

• kişiden kişiye değişir bu tür tavsiyeler. ayrıca geçenlerde arama motorunda bir kitap ararken kaşıma ilginç bir video çıktı. onu izle sonra istersen o kitapları al. videoda okunması gereken 8 kitapdı yanlış hatırlamıyorsam.
    birde benim okuduğum son kitap tanrı matematikçimi? mario livio nun

1|0
    0|0
  • Cumhuriyet dönemi yazarlarının kitapları mutlaka okunmalı.

2|0
    0|1
  • kral katılı guncesı serısı duman ve kemıgın kızı buda bı serı, melegın dususu seri, golge ve kemık seri, silber seri x. x

1|0
    0|0
  • Empati olasiliksiz aklindan bir sayi tut seytani uyandirma

3|0
    0|1
  • Robin Sharma' nın kitapları özellikle de "Ferrarisini Satan Bilge ve Sen ölünce kim ağlar?".. Harika gerçekten.

1|0
    0|0
  • esas duruşta cinayet

1|0
    0|0
  • Huzursuzluğun kitabı Fernando Pessoa ağır bir kitap okurum dersen hayata bakış açın değişir diğer yazacaklarımı zaten çoğu üye yazmış

1|0
    0|0
  • 1984-Yüzyıllık Yalnızlık-Serenad-Kırmızı Pazartesi-Hayvan Çiftliği-Kardeşimin Hikayesi-Beyoğlu'nun En Güzel Abisi... Çok var bee :/

2|0
    0|0
  • Bugün kitaplar okunsa da olur okunmasa da kategorisinde benim için. Son George orwel hayvan ciftligiyle, Jean baudrillard baştan çıkarma uzerineyi okuyorum. Aheste aheste, canını yakmadan, canım yanmadan.

1|0
    0|0
  • Dan Brown'ın Robert Langdon serisini öneririm. :)
    Melekler ve Şeytanlar
    Da Vinci Şifresi
    Kayıp Sembol
    Cehennem

Türk Edebiyatındansa: Çalıkuşu, Kürk Mantolu Madonna, İçimizdeki Şeytan.. aklıma gelenler. Hepsi de müthiştir. :)

3|1
    0|1
  • Parayı Bulduğum An Alayını / Erdal Demirkıran

1|0
    0|0
  • Hayır henüz yok

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    74
Yükleniyor...