Devlet-vatandaş elele

Devletin vatandaşlarına eşit davrandığına inanıyormusunuz

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• hukuk devleti gereği...ki anayasamızın 10 uncu maddesinde...ırk..dil..din..cinsiyet..makam ve merci ne olursa olsun herkesin hukuk önünde eşitliğini sağlaması asli görevidir...themis ilkelerinden dolayı lakin...ne dünyada ne de türkiyede bu mümkün değil...çünkü politik ve iktisadi statütüsü güçlü kişiler hukuka benim tanımımla adalet tanrıçası themise defalarca tecavüz ediyor...o yüzden hukuk değil..kanun devletinde yaşıyor tüm halklar...zaten hukuka bağlı hakimler ve savcılar...ya infaz edilmiştir...ya da sürgün yemiştir...bence halk olarak baş terörist halkın o elini bırakıp hukukun elini tutalım belki o zaman eşit bir adalet sağlayabiliriz...

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 5

• kesinlikle hayır müslüman bir ülkede olmamıza ragmen basını örten yobaz olan eğitim kurumlarına alınmayan pasif aciz görülürken sanat için vücudunu sergileyen mankenler alkışlanırken ben buna eşitlik diyemem.. bütün yasama amacımız bu değilmiydi yüzyıllardan beri özgürlük istediğimiz gibi inanmak değilmiydi ? milli mücadele ne içindi din için savasarak kazandık aha işte böylede kaybediyoruz.. şu gençlik nereye gidiyor diyede konuşuyoruz bunca çelişkinin yaşandığı bi ülkede ve onca çelişkilerin olduğunu biliyoruz ama siz bunlara kafanızı yormayın bu dizi sizi idare eder siz bakın bu yunuslar çemberden geçiyor hadi hep beraber izleyelim..

0|1
    1|1
    • Yazmıyım diyorum ama ne alakası var. başını açan yada açmayan. fakirse hep fakir bunun değişen bir tarafı yok yobaz olarak anılanlar vicdanını sömürerek senden aldıkları para ile sefa sürenlerdir adalet onlarada tecelli etmez başı aççıktır diye tecavüze uğrayan 13 yaşındaki kıza rızası var der başını aşmış açmamış umrumdada afedersin şeyimde olmaz özgürlüğümü kısıtlarsa açık kapalı çıplak giyinik ayırmam suçlu kimse onubla uğraşırım saçmalamayı bırakıp düzgün bir gözle bakın

• Ayrıca ülkenin hepsi müslüman değil

MüslümanSunni Şii Hıristiyan Ortodox Katolik Protestan Yezidi Yehova Şahitleri Musevi Baha'i Mormon Hindu Budist Satanist Tanrının Yolu Ateist Kadiyani Realien Daha sayamadığım diğer felsefi görüşler panteist deist saymıyorum bile sen hesapla

• benim anlatmak istediğimle sizin anladığınız çok farklı.sonuçta türkiye müslüman olarak biliniyor ki müslümanlar ağırlıkta.. senin için yobaz öyledir öylede olmalıdır ama ülkeyi yönetenler söz sahibi olanlar tarafından öyle değil eğer öyle osaydı kapalılar sorun yaşamazdı.senin benim umrumda değil kimin ne yaptığı ama baskalarının umrunda eğer öyle olmasaydı serbestti serbest değildi tartışılmazdı hala. sen, yaparsın işte onu ama öyle yapılmıyor onu anlatmaya çalışıyorum.

• Devlet ne ola ki? :/

0|0
    0|0
  • O devlet - yandaş elele olmasın sakın!...

0|0
    0|2
  • Hangi vatandaşa eşit davrandıklarını gördün...Bu ülkede Türküm demek bile ırkçılık sayılırken eşitlikten söz edemeyiz bile...

0|0
    1|3
  • Olmaya devlet cihanda

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Ben kesinlikle inanmıyorum ve bir çok konuda hakkımı bu devleti yönetmiş ve yönetmekte olanlara helal etmiyorum... (En basit örneğini enerji kullanım faturalarında görebilirsinir, kaçak elektrik kullanımını bizlerin sırtına yüklemeleri gibi) Daha konuşacak olursam sıralamakla bitmez...

0|0
    1|0
  • Bu sözünü ettiğin bizim devletimiz mi? şaka yapıyorsun değil mi :))

Devletin vatandaşına eşit davranabilmesi için, önce devlet-hükümet bağlantılarını yok edebilme ahlakına sahip bir ülke olmayı başarmalıyız.

0|0
    1|0
  • Dünyadaki hiçbir devlet vatandaşlarını eşit görmez ki, her devlet belirli bir kesimin damgasını taşır. Bütün bir toplumun söz sahibi olduğu bir sistemde değiliz, Türkiye de öyle İngiltere de.

0|0
    1|0
  • Hayır,bunlar utopia

0|0
    0|0
  • kesinlikle hayır türkiyede bu daha öncede vardı hala devam ediyor

0|0
    1|0
  • hayır tabi ki

0|0
    1|0
  • 0|0