''Odam Kireç Tutmuyor'' türküsünü söyledim , nasıl olmuş?

''arkadaşlar bir halk türküsü söyleyelim mi odam kireç tutmuyor söyleyelim mi onu?'' sevgiyle anıyorum...

http://vocaroo.com/i/s0T5nCdSB2t7

0|0
6|6

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 5

• niye sol çizgideki adamların şarkılarını türkülerini coverlıyorsun sadece? neden sınırlıyorsun ki kendini, saçma. yoksa bana mı öyle denk geliyor?

edip akbayram, ahmet kaya, zülfü livaneli ruhi su, cem karaca, grup yorum ve nicesi.. dinlenir. dinletilir. tamam. eyvallah.. da politik olarak sol güruhta olmayanları dinleyince n'oluyor?

1|1
    2|0
    • Çünkü solcuyum... Ayrıca bu bir anonim halk türküsüdür siyasi söylem veya karakter yoktur.. Her kesim dinleyebilir ve çalabilir..

Ben protest , itiraz müziği seviyorum.. Bu benim kendi tarihin ile alakalı.. Siyaset günleri gelip çatmadan açılın kapılar şaha gidelim.. Açılın zindanlar dosta gidelim... Çizgisinden geliyorum..

Diğer şarkıları söylemeye ve çalmaya yeteneğim yok.. Bunlar içten geliyor hepsi bu..

• eğer böyle bir düzende yaşamasaydı gorki, "ana" romanını yazamayacaktı. sergei eisenstein "potemkin zırhlısı" filmini çekmeyecekti. edip akbayram "güzel günler göreceğiz" şarkısını söyleyemeyecekti. sanat diye benimsediklerinin varlığı, yıkmaya çalıştığın düzene bağlı. oysa sanat baki olandır.. değil midir?

• Sanat tek bir tanıma ve kavrama oturtulamaz.. Baki olup olmaması mühim değildir temelimde.. Her toplum sanatı kendi koşulları içerisinde harmanlar.. Mesela sen diyorsun ki bana gitar ile Aşık Veysel çal.. Olmaz.. En fazla müzik olur ondan.. Ben alevi bir gelenekten geliyorum.. Bizde bağlama sadece bir enstrüman değil bir kişiliktir, bir karakterdir tarihi ile ilişkili olarak..

Ben toplumcu her akıma kapılırım.. Ben tekten çoğula değiş , çoğuldan teke gidiyorum..

Bizim sol veya azınlık algımız ve katledilen tedirgin ve alnında kavga duran halkımız sanatı sanat için yapmaz sanatı var olmak kadar bir gerçek için yapar..

Söylediklerinden dolayı kapitalizme , faşizme teşekkür edecek halim yok..

Ayrıca burada ağır siyasi şarkılar , türküler çok nadiren paylaşmışımdır içerik olarak.. Marş okumadım hiç..

Yalnızlık , dostluk, ağlayan bebekler , maviye çalan gözler , Hak üzerine, Aşk , Direniş, Karanlık , Sürgün , Gurbet... Bunları solcular anlatıyor diye militan olmuyorum..

• İyisin ama ben bu şarkıda sevgilimin üzerine iyi söyleyen ve çalan görmedim tabi objektif yaklaşamam :)

0|1
    0|0
    • Aslında paylaşmak için yapmamıştım.. Eski bir kayıt şimdi paylaşmak istedim.. Duraksama var baya..

Herkesin iyi çalıp söylediği türküler vardır.. Doğrudur:))

• Sesine, emeğine saģlık güzel olmuş

0|1
    0|0
  • Indirdim telefona diline sağlık :)

0|1
    0|0
  • Severim bu türküyü ama'biraz duygusuz olmuş sanki 😯

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

Yükleniyor...