İyi bir yazar olmanın altın kuralları?

Bir çoğumuz yazar olmaya özenmiş ve olmak istemiştir. Bu işe gönül veren insanlara ne gibi tavsiyelerde bulunabiliriz? Edebiyatçı ve sözelci arkadaşlarımızı görelim. Bir sayısalcı olarak sayısalcılarında fikrini almak isterim.

0|0
4|1

En İyi Kız Görüşü

• Şizofrenliğe ne kadar yakınsan o kadar iyi yazarsındır. Şizofrenler kurdukları hayallere kendi de inandıkları için duyguları iyi bilir ve yansıtırlar. Aktarabilir ve ya o duyguyu şiddetine uygun yaşayabilirler. Ya deli olacaksın, ya hayal perest. Ama bir şekilde duyguyu gerçekten hissetmiş gibi hissetiriceksin.

Örnek;

Bir hikayemde kızın babası ölüyordu. Okuyan kişi babamı tanıyordu. Babama hiç kaza geçirdin mi diye sormuş. Yani yazdığım şeyi yaşamışım gibi içten yazmışım.

Not; Şizofren değilim, Deli olabilirim ama kesinlikle Hayalciyim.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Çok okumak ve çok görmek bence yani halkın arasında olucaksın her kesimin sesini duyacak ve gözlem yapacaksın altın kural bence bu

0|1
    0|0
  • @RaporluPsikopat sana bırakıyorum. Cevap ver.

0|1
    0|0
  • Gerekirse bir cümle için günlerce bekle. Mutlaka anlatmak istediğini üzerinde düşününce daha samimi, gerçek anlatırsın. Kalemi eline alıp yazmaya çalışma, hislerin zaten yazman gereken zamanı belirler. Ben altın cümlelerin böyle varoldugunu düşünüyorum benim içinde bu böyle tabii.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

• Yazar kendi püf noktalarını anlatmazmış benim arkadaşım öyle dedi. d
    ama bana söyledi kendi püf noktalarını bir çok şey var :D

0|1
    0|0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...