Kitap tavsiye edermisiniz ?

oguz atay tarzında bildiginiz yazar ve kitabı varmı ?

0|0
7|3

En İyi Kız Görüşü

• kahraman tazeoğlu, bambaska

Kalır gibi gidişlerini izledim önce, sonra gider gibi kalışlarını… Ve anladım ki ne sen gidebiliyorsun ne ben kalabiliyorum. Öyle bir hayat yaşıyoruz ki şimdi; ağlamak gülmenin mahkumu, gülmek ağlamanın gardiyanı gibi sanki…

Ve anladım ki ne seninle ağlayabiliyorum, ne de sensiz gülebiliyorum.

Belki de sen aşka aşıktın, ben üstüme alındım bilmiyorum. Bir gün gerçekten seni terk edebilecek miyim onu da bilmiyorum. Üzerine sinen benin kokusunu duymadan yaşayabilecek misin?.. Çünkü, senden geriye sadece sen kalana dek terk edilmiş olmuyorsun.

İnsan yaşadığı anın değerini yaşadıklarından ötürü değil, neler yaşayacağını bilmediğinden ötürü bilmez. Seni çok seviyorum; bir gün seni terk etme gücümü kendimde bulup bulamayacağımı bilmeye bilmeye… Anlıyor musun?

Gel “biz” olalım demek kolay… Benimle hiç olur musun?

0|1
    0|0
    • buda güzele benziyo :)

• devamını kopyalayamıdım :)

• :) tamam okuyacagım

Kızlar Ne Diyor 6

• Tezer Ozlu

Yaşamın Ucuna Yolculuk kitabini severim en cok

"ve bana geceler yetmiyor. günler yetmiyor. insan olmak yetmiyor. sözcükler, diller yetmiyor. bir an balkona çıkıyorum. güneşin berlin yapıları gerisinde nasıl batmaya uğraştığını görüyorum. insanlar arabalarını park ediyor. renkli, yeni arabalarını. park ediyorlar ya da hareket ediyorlar. yaşlandıkça insanlarla aramdaki uçurum büyüyor. arabalardaki, uçaklardaki, resmi dairelerdeki, otobüslerdeki, dükkanlardaki, caddelerdeki insanlarla aramdaki uçurum. eşyalarla da öyle.

yolculuklara dönüyorum. kentlerden sakladığım resimlere.

duramam.

artık bundan böyle acıları mutluluk olarak nitelendirmeye karar verdim. yaşamımın en mutlu anlarında da aynı güçle acıyı duymadım mı. ve acıların ötesinde bir beklenti vardı: kendi dünyamın beklentisi. kendi odamda içebileceğim sabah çayının beklentisi..kimse senin kadar güzel, hiç kimse senin kadar canlı gitmedi ölüme.

dün uzun süre balkonda oturdum. ağaçların tepeleri görünüyor. bugünlerde yavaş yavaş çıplaklıklarından sıyrılmaya çalışan ağaçların. zaman zaman kendimi tüm insanlıktan daha güçlü duyuyorum, ama kendimi aynı anda çıplaklıklarından sıyrılmaya çalışan ağaçlar kadar da bırakılmış duyuyorum. özellikle ben'in, ben'i bıraktığı anlarda. ya da ikisi bütünleştiğinde. ve birdenbire, şimdiye dek hiç algılamadığım bir duygu gelip beni buluyor: bırakılmışlığın tadı..duramam.."

1|0
    0|0
  • Ahmet Ümit - Aşk Köpekliktir

0|1
    0|0
    • sert bi yazım galiba

• Örnek vermek gerekirse; ‘’Olmadı Rafo, yine geldim.Nasıl bir köpek, onu terk eden sahibini bırakmaz, kokusunu aldığı her yerde peşinden koşar durur, ben de öyle oldum işte Rafo.Stefan beni istemediği halde, bir başka kadın için beni terk edip gittiği halde ben onu bırakamıyorum, sahibini arayan bir köpek gibi hala peşinden koşturup duruyorum’’

Üslup biraz sert olsa da güzel bir kitap tavsiye ederim.

• tavsiyeyi dinlerim :)

• Aylak adam

Bulantı

0|1
    0|0
  • yusuf atılgan

aylak adam

ana yurt oteli

0|1
    0|0
  • Ağladı ve Gözyaşlarını Öptüm

Aytuğ Akdoğan

0|1
    0|0
  • bitter in dediğine ek olarak ( önce oğuz atayın eserlerini tümden okudun sayıyorum) yusuf atılganı da ekleyelim. ben bir de adalet ağaoğlunu çok severim.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

Yükleniyor...