İzmir kentkart ile ilgili sorum var?

Arkadaşlar yeni aldım kentkartı, diyor ki "İlçelerden Şehir Merkezine Ulaşımda 90 Dakika İçinde 2. ve Sonraki Tüm Binişler Ücretsizdir.", "Merkezde 90 Dakika İçinde 2. ve Sonraki Tüm Binişler Ücretsizdir."

Bu şehir merkezinden kasıt neresidir acaba? 90 dk içinde 2. ve sonraki binişlerin ücretsiz olması her zaman geçerli değil mi yoksa?

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• O ibareye takilma. Kent karti nerde kullanirsan diyor. O kullandigin andan itibaren 90 dakika icerisindeki ikinci binisin ucretsiz oluyor. Hatta ben ucuncuye de ucretsiz bindigim olmustu

0|0
    0|0
    • Evet zaten 2. ve sonraki binişler ücretsiz olur diyor da şehir merkezi denmesi kafamı karıştırmıştı. İzmir'de şehir merkezi denebilecek bir yer yok sanırım.

• Bu dediklerim dolmuşla eshot arası bir şey, neyse yarın sorayım ben bunu arkadaşa sağ olun cevabınız için

• Hmm hicbir fikrim yok sen izmirlilere sor en iyisi. Rica ederim

Erkekler Ne Diyor 2

• yazarak anlatabileceğim kadar anlatmaya çalışacağım, şimdi bir merkez tarifeleri var bir de ilçe tarifeleri var, ilçe tarifeleri merkez tarifelerinden biraz daha pahalı, örnek verecek olursak merkez tarifesinde çalışan otobüsler 169, 8, 12 numara gibi otobüsler, ilçe tarifesinde çalışanlar 725, 735 gibi otobüsler. şehir içi tarifeli otobüslere ilk binişten sonraki tüm binişler 90 dakika için bedava, fakat ilk binişi şehir içindeki otobüse yaptıktan sonra ilçe tarifesinde çalışan otobüse bindiğinde, ilçe tarifesine tamamlanacak şekilde fark kesiliyor, ilk biniş ilçe tarifeli otobüs olursa yine 90 dakika için tüm binişler ücretsiz.

0|0
    0|0
    • hmm ama diğer cevaplarda böyle bir farkın olmadığı yazıyordu, neye binersek binelim kesilmez deniyordu 90 dk içinde para

• Örnek veriyim, mesela şehir içi olarak geçen otobüslere biniş 2tl olsun ilçe tarifeli otobüsler de 4 tl, eğer ilk bindiğin otobüs 2tl'lik ise 2. bindiğin 4tl'lik ise ilk bindiğinde 2tl 2. binişinde 2tl alıyo toplam 4 tl. Ama ilk önce ilçe tarifesine binersen 4 tl alıyo, en yüksek ücreti aldığı için sonrasında bir daha almıyo

• Şehir merkezinde kısıt yok 90 dakıka ıcınde bındıgınızde

0|0
    0|0
    • Şehir merkezinin neresi olduğunu sormuştum

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...