Kotsiras'ı tanıyan var mı?

Karşı kıyının kızlarınca tanrı ilan edilmek üzere olan bir müzik insanıdır kendisi... Bizim burda Kıvanç, Burak neyse orda bu statüye Giannis Kotsiras girer.

Tabi bizim kıvançlar, buraklar, mehmetler, ahmetler gibi boş beleş bir adam değil. Güzel müzik albümleri var... Acaba komşuda bu derecede tanınan bir adam bizim burda tanınıyor mu diye bir başlık açayım dedim. Dinleyin bence güzel albümleri var, karşı tarafın bile en piyasa adamı gidip güzel ve kaliteli bir albüm yapabiliyor.

Bizimkilerin parası bitince baştan savma stüdyoda iyice makyajlanmış albümlerden vazgeçmiyorlar...

0|0
44

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• Biliyorum ama ondan daha iyi Yunan sanatçılar var.

Bu arada Kıvanç a boş adam demen hoşuma gitmedi .

Ayrıca bizde de iyi şarkı yapan insanlar var aynen yunalılarda pıyasa şarkıları yapan kötu şarkıcılar gıbı..

1|2
    0|0
    • Kıvanç'ı boş insan olarak görüyorum şahsen. Bir özelliği yok, yeteneği yok. Tabi zevkler ve renkler meselesi yine, saygı duyarım. Sonuçta Milyonlarca bayan hayranı için özel bir anlam taşıyor.

Bizde de, Yunanlarda da iyi parça yapan ve piyasaya kayan sanatçılar var evet ama bu biraz orantısız. Mesela Yunan müziğinde ki en piyasa olanı Laika yani Yunan Pop'udur. Onda bile geleneksel ve endüstrümental öğeler var. Bizim pop müziklerde tamamen stüdyo aygıtlarıyla yapılıyor.

• Kotsiras'tan iyi elbette var sanatçı. Dalaras var, Loizos var, Stelios Kazantzidis var, Haris Alexiou var. Ama genç nesil bunlara yöneliyor. Dalaras'ı Zeki Müren gibi düşün, Kotsiras'ı atıyorum Cem Adrian gibi düşün. Ona benzetebiliriz.

• ya ben sana yorum yaparken niye sikayet butonuna basiyorum anlamadım:)))

dalarası zeki müren kategorisine koyman gülümsetti beni:) Livaneli desen neyse de:)

sevgiler

• bu mudur şarkısı, link

sayende öğrendim, ekledim listeme, teşekkürler :)

0|1
    0|0
    • Aynen o... Zaten tanrılaştırılmasına ön ayak olan parça o dur.

• Evet tanıyorum elbette.

0|0
    3|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Kotsirars'i 2002 de kesfettim ve dinlerima ama Dalaras'a degismem

0|1
    0|0
    • Dalaras'ta iyidir. Manos Loizos'un öğrencisi nede olsa. Manos'dan çürük mal çıkmaz. Bu Kotsiras'ın tarzı birazda Laika'ya kayıyor ama. Kategori farkı vardır yani.

• yanıtla yerine sikayet butonuna bastım ...Ey modlar silmeyiniz:)

Gelelim Laika meselesine. Dalaras da laika soyler , rebetiko da , dimotokhia da söyler...Kotsiras laika'ya kayıyor derken mainstream modern populer muzigi kastediyorsan, biraz evet, rum'luk az, buziki sesi giderek azalıyor sarkılarında:) aynı seyi anlamısız sanırım:) sevgiler

• Dalaras gerçekten çok kozmopolit bir yapıya sahip. Rebetiko, Latin uzar gider. Goran Bregovic ile olan dostluğu sayesinde Balkanlara'da kaymışlığı vardır. Ama ben onun Rebetiko geçmişini daha çok severim. Kotsiras hakkında yaptığın tespitler doğru, aynen onu belirtmeye çalıştım.

• Şu anda dinlemeye başladım. Yabancı slow manyağı olarak ben beğendğimi söyleyebilirim. Teşekkürler paylaşım için. (Bayan gözü şte bunu görüyor:) Bende size herkesin bildiği bir meleği tavsiye edeyim, Lara Fabian ) İyi günler.

0|0
    0|0
  • Yok tanımıyorum. Onları övme bence ne halde oldukları ortada dimi

2|0
    2|0
    • müzikle ne alakası var dediğinin?

• Kısa ve öz istiyorsan... Kötü müzik yapan adama destek olacak değilim, elbette iyi müzik yapan adama destek olacağım. Yunan veya İnuit olsun hiç farketmez. Milliyet ayrımı değil müzik kalitesi ayrımı yapıyorum ben burda. serdar ortaç'a, demet akalın'a, hande yenerlere destek olacaksam zaten benim müzik piyasam daha fena batar. Bunlara destek olursak daha beter durumlara düşeriz.

Ben elbette kendi insanıma destek olurum, ama destek olunacak bir ışık göremiyorum serdarlarda, demetlerde felan...

• Kimliklerimiz kendi cellatlarımız bizim...Türk kimligimiz yüzünden güzel bir yunan muzigine guzel, kotu bir türk muzigine kotu diyemeyecegiz anlasılan..:)

• tanımıyorum ama şimdi şarkılarını dinledim kısa kısa..kafa dinlemek için ideal , hoş.

0|0
    0|0
Yükleniyor...