Derdimi dinleyecek biri var mı? Dermanım var mı ?

Yaşadığım yerde okuyorum. Okumaktan başka ne yapıyorum diye sorarsanız acı çekiyorum. Bursluyum. Ve bursluların çektiği o klişe her acıyı tattım. Burslu olmamın yan sıra kilo fazlam var. Kıyafet desen yok. Varoşum anlayacağınız.

Arkadaş desen var bir tane o da burjuva. Anlayamıyorum ama anlaşmak zorundayım. Grup çalışmalarını yapacak adam lazım. Öğle arası konuşacak adam lazım.

İletişim kopukluğum var okuldakilerle. Onlar beni anlamadı ben onları anlamadım.

Ders çalışamıyorum ama dersler fena sayılmaz.

Ama benim problemim bunlar değil ki.

Annem beyninden sorunları olan biri ciddi anlamda. Babam kabul etmese de sinir hastası. Şiddetli geçimsizlik var evde. Annem babamdan ayrılsa diye yalvarıyorum ona ama seviyor adamı sanırım.

Okulda bir çocuk var. 3 yıldır seviyorum. 2 yıldır aynı sınıftayız. İlk yıl hep bakışmıştık. 2. yıl aynı sınıfta olunca benle konuşmaya çalıştı falan ama ben hiç kimseyle konuşmayan biriyim. Onla da konuşmadım ama konuşmak isterdim. Galiba beni seviyor olabilir ne bileyim ya off. 1 yıl boyunca arkamda oturdu ama başka bir kızla konuştu sürekli hiç muhattap olmadık. Ama bu yıl benim arkiye bana kız ayarla falan dedi. Sonra benim yanıma gelip çıkalım mı dedi ben tam kafayı çevirecekken çıkışalım mı dedi gitti kimse duymadı. O andan itibaren bir şey oldu bana acaba beni gerçekten seviyor mu diye çünkü geçen yıl bizim sınıfta bir çocuk vardı o da burslu ama sosyal bizim ara iyi tabi. Konuşurken yanımıza geliyordu onu ayırmaya çalışıyordu kıskanıyordu galiba. Ama bilmiyorum benim gibi çirkini ne yapsın. Çirkin, fakir, burslu ıyy kendimden iğreniyorum.

Ama sorunlar bunlar değil. Ben komünist bir babanın kızıyım ve siyasetle içli dışlı büyüdüm. Son olarak anarşizmi keşfettim ve benimle uyuşan bir görüş olduğunun kanısına vardım. Yani kısacası anarşist oldum denilebilir. Ama tam anlamıyla anarşist olmak için okulu bırakmak kaçmak tek başıma yaşamak istiyorum. Müzik yapmak, rockçı olmak.. Bunlar size komik gelecek abilerim ablalarım ama ben bunun için her şeyimi feda etmeye razıyım.

Ve şimdi bana ergen gözüyle bakanlar unutmayın benim niconum canonum yok nike ayakkabılarım converse t-shirtüm yok. Ben de paraya dair bir şey yok. Yani okumazsan ailem için sıfırım. Doktor olmazsam sıfırım. Ben ne yapıyorum ne yapacağım sonum ne olacak sadece dertleşmek için okuyanlar cevap atarsa biraz konuşuruz yanıtlarınızı bekliyorum şlimdiden sağolun. Ne yapalım ?

Güncellemeler:
sizce anarşist bir yaşama ayak uydurma fikri bu kadar paranın elimde olabilme ihtimaline karşı bir nankörlük mü olacak yoksa bu görüş uğruna sefil bir hayatı göze almalı mıyım?

0|0
5|20

En İyi Erkek Görüşü

• 68' kuşağından bir babanın kızı olmak..

Bilirim o adamları, farkındalık sahibi çocuk yetiştirirler..

Acı da olsa, ayakların yere basar hep..

Karşındaki insanın ciğerini bilirsin ilk bakışta..

İyidir o, takma ona..

Ayrıca ne Converse'i, ne Nikon'u? Tüketim mamülleri ile karakter kazanmaya çalışmanı pek tavsiye etmem.. Varsın, vitrinin kötü olsun şimdilik. Diğer boş kafalı ve plastik kuru kalabalıktan bir farkın olsun ve farklı - karakterli - sorgulayıcı olmanın bedelini de bu şekilde, şimdiden öde. Öde ki, uzun vadede kazan bu anlamsız hayatı..

Fakirlik.. Ah fakirlik..

İleride, fakir olmak veya zengin olmak arasında seçim yapabilme opsiyonunu kendinde bulduğunda, nefret edeceksin bu dünyadan.. İnsanlardan.. Sistemden..

Bu kafayla, zaten aç ve açıkta olmayacaksın, bu bariz.. Zaten bu hayatta, kalıcı olarak aç ve açıkta kalman, hayatın işine gelmez. O şekilde tutamaz seni elinde, yaşatamaz..

Para edecek bir ürünün ve hizmetin illa ki olacak uzun vadede. Sen de bunu para ile değiştirip yaşayacaksın işte. O yüzden boşver onu..

Güzellik?

Ne güzelliği? Sadece güzelliğine iltifat edildiğinden, sadece güzelliği gelişmiş, fakat karakteri ve beyni hep yerinde saymış, fast - food tadındaki yavan kadınlardan mı olmalıydın afedersin?

Kalkar bir spor salonuna yazılırsın. Ter ata ata, güzel bir forma girer ve dengeli beslenirsin. Yüzündeki fotojeniklik artar, kıvrak bir kadın olursun.. Kafandaki bu gri renkli düşünceler de püff diye uçar gider.. Sonra güzel bir saç kesimi ve bir adet güzel bir topuklu ayakkabı.. Al sana güzellik.. Ha tabi, bir de bu kadar zor bir hayat yaşadın ve acı çektin diye de, bonus olarak ekstra, farklı bir çekicilik.. Yer yer seksilik..

O denyoyu da boşver.. 2 sene bakışacağın yerde, gidip iki kelimem konuşabilseydin, bu kadar takılı kalmayacaktın. E denyo işte zaten, görmüyor musun?

Üff, hadi kalk ya..

Yüzün gülsün..

3|0
    1|0
    • Teşekkürler yazmışsın uğraşmışsın Şu sondan ikinci paragrafa da bir bakabilir misin anarşist bir şekilde yaşamak hakkında ?

• Sisteme karşı durmak -sistemi sorgulamak iyidir..

Fakat, kendine göre alternatif yollar üretebiliyorsan, bir şeye benzer bu duruş.

Aksi halde, köprü altı cam cam olursun..

:))

• yalnız yazı çok kaliteli olmuş

Erkekler Ne Diyor 19

• Ne siyasi görüşün, ne senin tabirinler varoşluğun ne de okuldaki sosyal durumunla ilgi bir ön yargım yok ve seni anlamaya çalışıyorum...

Herşeyden önce tüm bu maddi sıkıntılar içerisinde üniversite okuma şansına kavuşmuşsun ki, bence bunu çok ama çok olumlu bakmalısın... Anladığım kadar Tıp okuyorsun, bu da aslında çok zeki biri olduğunun kanıtı...

Buna rağmen okulu ve herşeyi geride bırakmayı düşünmen çok üzücü...

Anarşi ve Rock müziği, sanırım içinde bulunduğun durumu ve psikolojiyi dışa vurma tarzı olarak benimsemişsin... Bunları bir yaşam tarzı olarak görmemen gerektiğini sen benden çok daha iyi biliyorsun aslında...

Yalnızlık konusuna gelince, ben çocuk yuvalarında büyüdüm, kendimi bildim bileli yalnızım... Öyle ki, bazen attığım çığlıkların yankılanacağı duvarlar bile terketmiş oluyor beni...

Dertleşecek birilerini araman bile aslında senin sosyalliğini gösteriyor ki, bende o sosyallik de yok :)))

Bu kadar karamsar olmamalısın...

1|0
    0|0
  • Kim ne yazarsa yazsın

yuzunu gercege cevirdiginde

o gercekler karsinda durur

mezun olmalısin önce tum olumsuzluklara ragmen

sonra o diledigin seyleri yapman icin ufak adımlarını

atmaya basla.

Baskalarınla uyumlu olmak icin kendini yıpratma

kendi oz guvenini asla yitirme

bırak onlar seninle gecinsin

onlar senin degerini bilmiyosa

bu onların kaybı.

Sabır et,dusun,emin,emin adımlar at.

Acele karar verip yanlıs yapma

hayat suprizlerle dolu

2|0
    0|0
  • Arkadaşım sondan ikinci paragrafa göre yazıcam.

Sen adaletsiz dünyada adaleti arıyorsun.

Emperyalist sistemin çarkların arasına sıkısp kalmaktan korkuyorsun.

Tüm bu yaşadığın olumsuzlukları artık sesli bir şekilde haykırmaya çalışıyorsun.

Ama şu bir gerçek bu adil olmayan sistemin çarkları arasından kurtulma iradeside senin elinde.

Bir şekilde okulunu bitirmen ve iş hayatına atılman lazım.

Başarılı bir öğrenci olduğunu söylüyorsun. Yapabilme şansın varsa bir devlet üniversitesine yatay geçiş yap en azından etrafındaki burjuvalardan kurtularak biraz kendini rahatlatırsın.

Ama durumunu tam net bilemediğim için yine kendin için en iyi olana sen karar vericeksin.

Allah yardımcın olsun.

1|0
    0|0
    • Evet çığlıklarımı duyurmak için peki bu anarşist bir şekilde yaşamak hakkında ne düşünüyorsun açlıktan ölmeden yaşayabilir miyim?

• anladığım kadarıyla senin durumun benim düşündüğümden de daha kötü. Gerçekten seni uzun uzunz dinlemek isterim sakıncası yoksa özelden mesaj at

• yaşayabilirsin ama psikolojin ne kadar dayanır onu bilemem? Özelde burslu okumak sanki besleme gibi birinin yanında büyümek gibi geliyor sanırsam sana.Evinin geliri nedir bilmiyorum? Bursun */* desi kaç üniversiten sana ne gibi destekler sağlıyor en azından bundan bahset. Durumunu öğrenci işlerine aktar.Anarşist düşünce biraz sert bir ideolojidir. Senin yapman gereken hakkını aramak için çaba göstermek. Kısaca öğrenci işlerinden başlıyarak valiliğe kadar durumunu aktar

• o değilde her sorunu uzun uzun anlatıp sorun bu değil deyip başka soruna geçiyosun senin sorunun ne bacım

1|1
    1|0
    • sondan 2. paragraf

• sadece sondan ikinci paragraf yaşamımı belirleyecek olan yani rock mı tıp mı çalışmak mı anarşi mi hepsi kafada bir o tarafa bir bu tarafa

• Bence bukizi ailesindeki durum kapamis içine. Ama artik yetiskinsin kendini gelistir biraz.super puper giysi olmasa da dis gorunusune dikkat et .neseli biri ol.okuyosun. Hersey guzel olcak.

• eğer anarşist olacaksan bile okulunu bitirmiş bir anarşist olmanı tavsiye ederim.

senin telk yapman gereken şey aslında derslerine konsantre olup okulunu iyi bir derece ile bitirmek arkadaşım

1|0
    0|0
  • Sabreden derviş muradına ermiş diye bir laf vardır. Diğerleri gibi olmadığın olamadığın için seni dışlayacak bir topluma girmek istiyorsan yanlış yapıyorsun zaten.Elbette onlar arasında da seni kabullenecek birileri vardır sabretmeni öneririm bunun dışında fakir edebiyatı yapmaktan öteye geçemezsin.Ülkenin gerçeğiyle yaşıyorsun,burs kazanmışsın okumana bak kimseye ihtiyacın yok.

1|0
    0|0
  • babam komınıst demişsin ama sana eğitim önemimi öğretememiş bu nası bi komınıst.Ayrıca kendine barısık ol zaten okulun bitmesine sanırım 1 yıl kalmıs okul bitsin iş hayatına atıl o zaman paranda olur merak etme ama paranı dogru düzgün zamanın olmayabilir o yuzden ögrencilik yıllarını bu kdar ziyan etme dolu dolu yasa

1|0
    0|0
  • sen çok güzel düşünmüşsün siyaset çok önemli. şöyle bir laf var siyasete girmeyenler siyasetin kendine girdiğinin farkında lar mı diye. ama sen okulunu en güzel şekilde bitir ki onca emek boşa gitmesin. kapa kulaklarını duyma görme. kominist olmak kadar gurur verici çok az şey var. doğru yoldasın

1|0
    0|0
  • Aynısını ben de yaşadım.

1|0
    0|0
  • paranın elinde olabilmesi inan çok daha iyi sefil bir hayat belki genc yaşlarda hoş görünebilir ancak 40-50 yaşlarda ve daha ileri yaşlarınıda düşümelisin.bir büyüğün olarak sana tavsiye edebileceğim tek şey okumak. doktor olmak tan filan bahsetmişsin biliyosun sınır tanımayan doktorlar gibi pekcok anarşist meslek sahibi insanlar var gencliğinde bu şekilde yaşayabilirsin mesela

0|0
    0|0
  • kur-an oku

3|0
    0|0
  • Senin dertlerini dinlerim sanırım.

1|0
    0|0
  • uzak kalsan olmuyor sanki dimi siyasetten

2|1
    0|0
  • nesi varmış çirkin fakir burslu insanın?

çirkinim demek yerine haline şükret biraz, gözleri görmeyen kulakları duymayan doğuştan engelli olan insanlar var.

fakirim diyorsun üniversite okuyorsun, bırak üniversiteyi iki lokma yiyecek bulamayanlar var. insanları attıgı şeyleri yiyenler var. fakir misin tekrar düşün?

birini seviyorsan da köşe bucak kaçma. konuş oluruna bırak. sonra hep aynı tipten başlıklar açıp benimle ilgilenmiyor falan diyorsunuz. değişin biraz.

0|0
    0|0
  • Sen önce bi doktor ol sonra görüşelim .d

1|0
    0|0
  • okudum ama uzun cevap azmak isterdim acil çıkmam gerek..ama inan seni problemin çok basit

1|0
    0|0
  • ergenlik dönemindesin

1|0
    1|0
  • Dinlerim seni,isttiyosan tabi ki

0|0
    0|0
  • Komunizm ve sosyalizm insani intihara kadar goturur birseyleri degistirmek istersin ama basaramayacagin az cok belli oldugundan psikolojin bozulur tipik umutsuzluk hali hep kendinden baska insanlari dusundugunden dunyanin herhangi bir yerindeki kotu bir olay bile insani gunlerce uzebilir toplumdan ve insanlardan uzak kalir hayatin berbat olur

Para insanda bu gun olmayabilir ama yarinin ne olacagini kimse bilemez

Diger gonul iliskisi konularina gelirsek benimde yasim 27 ve hayatimda hic sevgilim olmadi aslinda olabilirdi ama ben hickimseyi istemedim cunku benim birlikte olabilecegim kadinda benim gibi dusunmeli ve hayati oyle okumali fazla takilma bu tur konulara

Dertlesmek istersen soyle ozel mesaj yolu ile konusuruz ama su an fazla musait degilim

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• bir şeyler yapmak zorunda değilsin kendin ol yeter. İnsanın kendisinden ve konumundan utanması çok acı ama kaçınılmaz son . İşe kendini sevmekle başla önce kendini sev ve kilolarından kurtul hedefin olmadan bir şeylere ulaşmak daha zor olur. Kendini salma . Siyasete bulaşma kazandığın bölümü sırf para kazanmak pahasına olsa da merdivenin ilk basamağı gibi düşünüp başarıyla sonlandır. Yaşadıkların veya bulunduğun konum senin elinde olan şeyler değil ama elinde olup düzeltebileceğin şeyler var. Kimselerle yarışmak veya onların düzeyine çıkmak zorunda değiliz ölçü yok ki ! Kendimizi bazen farklı ve özel hissedebiliriz bunlar sınav diyerek en iyi şekilde atlatmalıyız. Kısacası sana bahşedilen güzellikleri gör . Bazı şeyleri kabullendikten sonra emin ol canım hayat daha kolay ilerliyor . Kendini hayattan soyutlama hayat kendini senden soyutlamadan... Başarılı olduğun alanı belirle ve en iyisi ol Kısaca mutlu ol :)

1|0
    0|0
  • okuyorum okuyorum asıl derdim bu değil diyosun devam ediyorum yine bu da değil bu hiç değil.Asıl sorun nedir?Kafana en çok taktığın ya da hepsinin birleşimi mi seni üzen?

1|0
    0|0
    • sondan 2. paragraf

• Günümüzde anarşist olabilmek için ya çok zengin olmak hiçbirşeyi umursamamak ya da açlıktan ölebilmeyi göze almak lazım.1.seçenek değilsen 2. seçenek olabilmelisin.Onu da olamazsan doktor olup ideolojinden vazgeçmelisin.

• nicon, canon, nike ayakkabı vs. seni değerli yapmaz ya da doktor olmak .sevdiğin işi yapmak önemli bence ve ailen içinde doktor olman seni değerli yapmaz sen zaten değerlisindir ailen için bence.

1|0
    0|0
  • 3 senen kalmış . bitir okulu bitsin gitsin. ne kasıyosun? 3 yıl nasıl geçtiyse diğer 3 yılıda öyle geçir.

1|0
    0|0
  • yaşınız genç i takmayın kafanıza bence... okulu bitirmeye ve derslerinize çalışın..

1|0
    0|0
Yükleniyor...