Uçurtma Avcısını okuyan var mı?

Kitabı beğendiniz mi? Beğendiniz ise neden? Beğenmediyseniz neden?

0|0
1|0

En İyi Kız Görüşü

• En sevdiğim romanlardan. Hikaye Afganistanda geçiyor ve benim çok yakin bir Afgan arkadaşim var. Savaştan dolayi Avusturya'ya taşinmişlar (taşinmaktan daha çok ayni kitapta da geçtiği gibi kamyoarla ve yürüyerek kaçmişlar). Ona hep niçin, nasil, neyden kaçtiklarini sorduğumda düzgün cevap veremiyordu. Talibani anlatmaya çalişti biraz, anlamadim. Her şeyin nasil başladiğini ya da Afganistanin şu anki siyasi durumunu da düzgün açiklayamiyor. Afganistandaki savaşla ilgili merak ettiğim her şeyi bu kitapta buldum. Iç savaşin nasil başladiğini hiç bilmeyenlerin anlayacaği şekilde detaysiz anlatiyor yazar. Tabi bunun yaninda zengin ve fakir insanlarin, soylu ve gariban ailelerin, sunni ve şii müslümanlarinin hayatlarinin nasil değiştiğini de gözler önüne seriyor. Bütün bunlari öğrenirkende iki küçük, masum çocuğun dostluğunu okuyoruz romanda. Ve bu politik kaos içinde nasil büyüdüklerini. Ara ara gözlerim doldu. Kitabi bitirdiğimde göz yaşlarimi tutamayip baya ağlamiştim.

Bu kitabi bir iki ay önce türkçe okudum. Geçenlerde inglizcesini buldum. Orjinal dilinde de nasil olduğunu merak ettiğim için ve kitabi tekrar okumak istediğimden inglizcesine başladim bugün. Sandiğim kadar ağir bir dili yok. Çabuk bitiririm.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...