Sanat Hakında Söylediklerim Nasıl sizce?

Bugün kültür sanat ile işte sanat nedir sanatcı kime denir sanatçı olabilmek için neler gerekir falan siz ne düşünüyosunuz dedi. Derste söylediklerim mantıklımı sizce hocanın gözüne girebildimi acaba yoksa bu manyak ne diomu dedi içinden size sormak istedim :)

Aynen şunları söyledim Hocam Muhtemelen Hayatın pek bir anlamı yok sadece yaşamaya devam edersek belki boş zamanlarımızda sıkıntımızı giderebilcek ilginç şeyler bulabiliriz. İşte insanlar boş zamanlarında sıradanlaşan hayatlarının dışına çıkmak isterler çünkü yaşadıkları çeşitli kısıtlamalar veya sebeblerden ötürü yaşadıkları hayata bulamadıkları anlamı duyguyu hayal dünyalarında ararlar çünkü hayalerinde herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmadan tüm duygularını saf bir şekilde özgürce yaşıyabilirler eğer hayal dünyalarında aradıkları anlamı bulabilmişler ise bunu somut bir nesneye dönüştürüp başka insanlarla paylaşma ihtiyacı duyarlarbu kişilere sanatçı.. eğer bu anlamı bulamamışlar ise başkalarının hayalerinde kendinden bir parça arıyanlara ise sanatsever denir dedim.

İnsanlar sıkıldıklarında yaratıcılıkları artar ve birşeylerle uğraşma ihiyacı hissederler işte bu uğraştıkları şeylere duygu düşünce ve hayalerini aktarmayı tam olarak başarabilmişlersesanat eseri dediğimiz şey ortaya çıkar.

Sanatçıların neden boş bir zamana ihtiyacı vardır sorusunu şöyle yanıtladım Boş bir bardağa su koyabilirsiniz ama dolu bir bardağa su koyamazsınız su koyabilmek için önce bardağın boşaltmanız gerekir dedim :)

kısacası hayal duygu düşüncelerini somut bir nesneye dönüştürüp insanların beğenisine hayal gücüne sunan insanlara sanatçı denir. Bundan faydalanmak isteyen kendinden bir parça ararken aynı zamanda sanatçıyı anlamaya çalısan insanlara ise sanatsever denilir :)

0|0
0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Hocan ne saçmalıyor bu dememesi lazım en azından güzel katılımcı bir öğrenci demesi lazım =))

0|1
    0|0
    • evet dostum bunları dedikten sonra İstanbul'da 4 müze gezdirdi üstüne bide gezi yazısı yazırdı ban özel dahada... katılanın neyse :)

• Yapacak bir şey yok 😜 Minareyi çalan kılıfını hazırlayacak

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...