Sanat hayattan mı beslenir yoksa hayat mı sanatı taklit eder?

bazı filmler hayatımızı yönlendirir, bazı cümlelerimiz bir romandan çıkmış gibidir. ayrılıklarda ve sevdalarda bazı şarkı sözlerini duyar gibi oluruz.. sanat mı hayattan etkileniyor yoksa hayat mı sanatı taklit ediyor?

0|0
44

En İyi Kız Görüşü

• Sanat hayattan beslenir.Konularını,duygularını hayattan alır bir hammadde gibi işleyip hayata geri verir.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• sanat toplum içindir hocam

0|0
    0|0
  • "Ağzımdan bir kelime çıktı.Onun etrafında bütün bir masal uydurdular.Mahvıma kadar gittiler.Ben maalesef kendim başladığım bir yalanın kurbanıyım.Bir gevezelik…Başka bir şey değil.Belki burada bütün insanlıkla birleşiyorum.Hepimiz kendi masallarımızın kurbanıyız..."

AHT.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
    • link mi yani cevap?

• bence sanat hayattan etkilenir ama hayatı şekillendirir:) peki sence?

• ikisi içiçe geçmiş biri olmadan diğeri eksik kalır

Erkekler Ne Diyor 4

• "Sanat" derken tek bir sanattan bahsedemiyoruz, tek bir şablon koyamıyoruz, beğensek de beğenmesek de farklı yaklaşımlar mevcut. Her şey "sanatçı" denilen kişinin vizyonuna ve ortaya koyacağı ürünün konusuna, içeriğine bağlı

Sanatçı hayattan etkilenebilir tabii ki, kendi hayatından yansımalar sunar, gözlediği insanları anlatmaya çalışabilir. Ama hayattan hiç etkilenmeden gerçeküstü ve gerçekdışı öğelere de kaçabilir.

Ve kimi hayatların "sanat"ı taklit ettiği de bir gerçek, bugün filmlerdeki kahramanlara özenenlerin sayısı hiç de küçümsenecek kadar az değil

0|0
    0|0
  • sanat bırkeren var olus olmadıgı ıcın sanat hayattan etkılenır

0|1
    0|0
  • İkisi de olabilir ve ya her ikisi de olmayabilir. Bu sanatçının ortaya koyuğu eserle alakalıdır.

Sürrealizmle realizm arasındaki fark gibi.

0|0
    0|0
  • Sanat bordo bereliler gibidir sesi duymazsınız ama o sizi bulur.

0|0
    0|0
    • Soru çok güzel bence, sizden gelen cevap ta bir o kadar ilginç ve güzel.

Yükleniyor...