Sizce de kitap okuma alışkanlığı ve sürekli okumak zaman ve özgür düşünce kaybı değil midir?

Soruda belirttiğim gibi, ben kitap okumayı zaman ve benlik kaybı olarak görüyorum.. (Bu cümleden sonra cahil damgası vurmadan, anlatmak istediğimi anlamaya çalışırsanız memnun olurum.) Bir kitapta ilgimi çeken bişey varsa, o kitaba beni yönlendiren bir şey varsa, sadece o bölümü okuyorum (bölüm, sayfa, paragraf, cümle) ve tufff, kaldır at... Kitap okumak bir insana çok şey katar ama bana 600 sayfalk bir kitabın 3 günde katacağı hikayeyi ben 3 dakikalık bir müzikle zaten kurgulayabiliyorum, ayrıca anlatım ve hitaplar olsun, kurgu ve düzen olsun, bunları edindiğimi ve bundan daha fazlasının bağımlılık olduğunu ve yük olduğunu düşünüyorum... Online oyun oynamak ya da ayakkabı koleksiyonu yapmak, hep ihtiyaç duymak gibi... Tabi ki kişisel gelişim türleri ve bazı zatların aktarımları önemli ama yine onlarda da ihtiyacım olanı aldıktan sonra işime bakıyorum.. Farklı yazarların farklı yazılarını görmek, okumak, yaşamak elbette insana çok şey katar fakat kitabın ilk cümlesinden son cümlesine kadar okumak, ahmaklık gibi birşey değil mi? Böyle düşünenleriniz yok mu? Lütfen mantıksal olarak atladığım ya da onu hiç düşünmemiştim dedirteceğiniz görüşleriniz varsa belirtirseniz sevinirim...

0|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• Kitabı gereksiz buluyordum eskiden. ki o dönem hikayeler yazmama rağmen. Hani herkesin sevdiği kitaplar vardır ya bana sorduklarında hiç bu çok güzel diyebileceğim kitap olmadı. Evimde kitaplarim vardır ama çoğu okunmamış.
    Bu aralar eve tiktim kendimi hiçbir şey yapmıyorum paso internet. Gözüm kitaplığa takıldı bari birini okuyayım dedim. Okuduğum kitap o kadar güzeldi ki, okulun verdiği kitabı 3 senedir bitirememis ben 1 günde onu bitirdim. Zamanı mı çaldığını düşünmedim. Üstelik kendime geldim biliyor musun? Evde ne işin var senin dedim çıkıp bir şeyler yapmaya başladım. Beni o kitabın konusu ve içindeki faaliyetler etkiledi. alınan o saçma vampir aşk konulu kitaplardansa, sizi eğitecek, şüphelerinizi giderecek her seyden onemlisi sizi bir şeylere yöneltecek, bulunduğunuz durumdan kurtaracak şeyler okumaniz gerek. Yardımcı oluyor. Ama şunu söyleyim, kitabın filmi varsa filmi tercih ederim. Görüntü her zaman daha çok etkiler beni.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bana göre tam tersi bu durum , farklı kitaplar okumak farklı düşünceleri tanımak demektir ki bu da bana göre güzel bir şey :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Merak ettiğim konu şu: kitabın "önemli" atfettiğin yerini kitabı okumadan nasıl bulabiliyorsun?

0|0
    0|0
  • kesinlikle haklısın bu yüzden makale okumak bin kat daha iyi ama şöyle de bişey var "okuduğunu anlama" kabiliyetini kitap daha çok geliştirir bence.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...