Bütün şarkılar kadınlara mı yazılır yoksa biz mi öyle algılarız?

Bütün şarkılar kadınlara mı yazılır yoksa biz mi öyle algılarız?

0|0
6|27

En İyi Erkek Görüşü

• sarkilarin cogu kadinlara yazilir diye bir kaide yok bazende erkeklerin vefasizligindan dem vuruyorlar.Cogu sarki yazari yasanmislik üzerine sarki sözü yaziyor.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• Hayır. Sen hiç rap tarzı dinledin mi? Veya Edip Akbayram, İclal Aydın şiirleri, Can Yücel şiirleri. Anaya yazılır, babaya yazılır, kardeşe yazılır, hayatın kendisine yazılır, sevgiliye de yazlabilir, siyasi içerikli yazılır(grup yorum) falan işte. içinde ne varsa ona yazılır.

Bak mesela Ceza'nın Anneme şarkısından: "Gözlerim ateşte donmuş bir süre yoktum ortalarda, beni gören herkes beni ben zannetmiş merkez napıyım bana yardım et Allah! Islak gözlerin üstüne nur gibi kar yağmış bahçesinde solmadı tek bir çiçek bile kuru kuru dikmek olmaz bir dilek dile! Ölümün önüne geçmek olmaz yok isyan ancak buna kalp dayanmaz ancak farkına varmak gerekir herhangi bir suçlu aranmaz! İlk nefesimde ben senin son nefesinde sen benim kollarımda şimdi ise güneşim ayım meleğim yıldızım!"

0|0
    1|0
  • hep bana eksi veriyon

halbuki ben sana o kadar iyi niyetli sevgi duyguları besliyorum ki

çok haksızlık yapıyon bana:DDDDD

0|0
    1|1
  • Kadınlara yazılması lazım çünkü onlara hitap ederken kulağa hoş bir tını melodi ve güzel sözlerle seslenmek kadar doğal bir şey yok bence ve erkek o sözlerle daha güzel bir uslüp ile rahatça ifade edebiliyor duygularını. Kadının buna ihtiyacı yok bence.

1|0
    0|0
  • algına sağlık:DDDd

0|0
    1|1
  • Bence bütün şarkılar topluma yazılır, herkes kızlı erkekli kendimize pay çıkarırız.. :D

1|0
    0|0
  • :) genel kanı söylediğiniz yöndedir... Ama demet akalın'ın şarkıları bu katagoriye dahil değildir... Ayrıca sezen aksu'nun birçok şarkısı bu katogariye dahil edilemez :)

1|0
    1|0
  • sezen aksu eski sevgilisine ahmet die şarkı yazmadı mı deniz sekide okudu :P

1|1
    1|0
  • yok siz öyle algılamıyorsunuz bütün şarkılar neredeyse kadınlara yazılıyor.

1|0
    0|0
  • çoğunluğu öyle kadıların da yazdıkları vardır elbet

1|0
    0|0
  • algılamamıza bağlı bence.eğer sevgilin varsa ister ayrı ol ister birlikte yine şarkılar uyuyor her türlü.%80 kadınlarda şarkıları dinleyince erkek arkadaşlarını düşünüyor.bu yüzden hem erkeklere hem kadınlara yazılmıştır.her türlü hitap ediyor :):):)

1|0
    0|0
  • şarkılar seni söylerrrr dillerde nağmee adınnnn

diller de nağme adınnnnn...

huysuz ve tatlı kadın tabi ki size söylenecek...dünyanın en güzel varlıklarısınız.

saygıyla eğildim.

1|0
    0|0
  • şebnem ferah ben şarkımı söylerken isimli şarkısını eski sevgilisine yazmış diye biliyorum

yeşim erçetin ozan orhona yazmıştı da adını hatırlayamıyorum

ilk aklıma gelenler bunlar

1|0
    0|0
  • Yıldız Tilbenin "delikanlım"

nurhan damcıoğlunun "osman aga"

daha bir çok şarkı var erkekler için bayanlar tarafından yazılmış

yani siz öyle algılıyorsunuz...

1|0
    1|0
  • link Dinle bunu:)

1|0
    1|1
  • sarkıcı kadınlar lez mı oluyor o zaman

0|2
    1|0
  • evet, tüm şarkılar siz kadınlara yazılır. link

0|0
    1|0
    • kendinden bahsediyosun sanırım..haklsn heyvanuslara benziyirsiniz

• bence şarkılar herkese yazılır ama hepsi hatunlara armağan edilir :) aşk olmazsa yaşam olurmuydu :))

1|0
    0|0
  • Aşık olunan kişiye..

1|0
    0|0
  • Aşka yazılır ne kadındır ne erkek, Çünkü Aşkın figüranlarıdır.

1|0
    0|0
  • can tanrıyar köpeğine yazmıştı hayalet adlı sarkısını :D

1|0
    0|0
  • yüzde 90 öyle yüzde 10 da digeri

1|0
    0|0
  • sen öyle algılamışsın

0|0
    1|0
  • Mecnunun yıllar sonra karşısına çıkan leyla,aradığın benim Leylan benim dediğinde,Mecnun,Leyla benim içimdedir sen kimsin der...

0|0
    0|0
  • kadınlar güzel varlıklar olduğu için onlar yazılıdır kadınlarımızı korumalı değer vermeli hep sevmeli ve mutlu etmeliyiz unutmamalıyız ki cennete giden annelerin ayaklarının altından geçer anne de kadın olduğuna göre...

0|0
    0|0
  • Sana bir şarkı yazan olmadımı step ? kıyamam sana elbet bi gün olur sanada seranat yapan merak etme :)

0|0
    0|0
  • yazılmıyodur da yakışıyosa demek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Simon & Garfunkel dinlediğim en güzel şarkıların ardındaki ikilidir. Ancak üzülerek söylüyorum, adamlar şarkıları birbirine yapmışlar. Bildiğin... Neyse. Erkeklere yazılmış şarkılar da var :(

1|0
    0|0
  • sen öyle algılamışsın bence

0|0
    1|0
  • erkek sanatçılar kadınlara kadın sanatçılar erkeklere yönelik şarkı söyler

1|0
    0|0
  • kadınlara yazılıyor ne değerli varlıklarız :P

1|0
    0|0
    • dimi yaa :P

• Cem yılmazın dediği gibi biz analog on/off siz se dijital Örnek verelim 1.versiyon;

-Aşkım .

-Efendim canım

2.versiyon

-Aşkım

-Ühööööö Haha bu Cem Yılmaz Nasılda çözmüş bizi yaa erkeğin bir üst versiyonu diyor arkadaş ne diyim doğruya doğru ...

• Allah erkeği yaratmış ve ben bunun daha iyisini yaparım diyip kadını yaratmış :P Bunuda bi yerde okumuştum hoşuma gitmişti :D

• biz öyle algılarız :D

1|0
    0|0
  • Alakasız.

0|0
    1|0
Yükleniyor...