Ezber yapmayı ya da ders çalışmayı zevkli hala getirecek yöntem

Edebiyat okuduğum halde,edebiyat'ta 3.senem olduğu halde ezber yapmaktan ve ders çalışmaktan nefret ediyorum...Eee bütünlemelerde bu pazartesi başlıyor nasıl ezber yapma yeteneğimi geliştirip,ders çalışmayı zevkli hale getirebilirim.

Not: Ezberlediğim derslerin hiçbiri Türkiye Türkçesi değil,hepsi Orhunca,Çağatayca,Karanlı Türkçesi,Osmanlıca,Farsça gibi dersler

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

• Bende latince ismi ezberlemek durumunda kalıyorum.Şifreliyorum örneğin;Desmidiaceae yi desni su markasından aklıma getiriyorum.Coralinaceae öyle bir geçer zaman ki dizisindeki carolinden aklıma getiriyorum.Yazarak ezberliyorum.Tabi senin daha farklıdır ama yazarak veya şifreleyerek çalışmak daha kolaylaştırıyor.Ama ezberlenecek şey fazla olunca şifrelerde karışabilir.Benimde bütüm varda çalışmak gelmiyor içinden ya :/ Nasıl çalışıcam bilmiyorum..

0|0
    0|0
    • Ya yazmak zor,çünkü alfabeler latin alfabesi değil,Arap,Runik,Kiril...

• Ovvv gerçekten zormuş :S Nasıl ezberlenir,nasıl çözülür bilemedim.Ben latinceye kurban olurum.Allah yardımcın olsun.

Kızlar Ne Diyor 4

• Söyliyim.. Annen ve babanla öğretmencilik oyna :) Bi cacık anlamadıklarından sorup sorup duruyolar.. Sende bu arada tekrar etmiş oluyosun.. :D

0|0
    0|0
  • sabaha kadr çekirdek ye ezber yap sonra sigaranı iç yine ezber yap çayını iç yine ders çalışş ara ara molalar ver ben böyle ezber yaparımm yoksa hemen sıkılıyorumm

0|0
    0|0
  • Yapcek bişey yok derim yapı meselesi. Bende senin tam tersinim. Yada sevcek yanlarını bul

0|0
    0|0
  • öyle bir yöntem yok valla:)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...