Dünyanın En Uzun 2'nci Kristal Su Altı Mağarasını Gördünüz mü?

Dünyanın En Uzun 2'nci Kristal Su Altı Mağarasını Gördünüz mü?

Rus dalgıçlar, Rusya'nın en büyüğü dünyanın ise ikinci uzun su altı mağarasını keşfettiler.

Perm bölgesindeki, Orda köyünün yakınlarındaki Orda mağarası, dünyadaki en büyük sualtı alçıtaşı kristali mağarası.

Dehlizlerinin 5 kilometreye kadar uzanmasıyla da Avrasya'daki ikinci büyük mağara olma özelliğine sahip.

Su altı mağarası Ordynskaya Mağaranın su sıcaklığı 3C ve 20C arasında, yüzeyde sıfırın altında.

Dondurucu derecede soğuk olan suyun berraklığı da nefesleri kesiyor.

Bu berraklık sayesinde su altında dalgıçlar 45 metre önlerini bile rahatlıkla görebiliyorlar.

Rusya'da zengin mineral yataklarıyla ünlü olarak bilinen, Ural bölgesindeki mağaranın bulunduğu mevki.

Minerallerden dolayı berrak suya sahip Orda mağarasındaki alçıtaşı kitlesiyle bağlantılı olabileceği düşünülüyor.

Orda mağarası 4.000 metrelik alanı ile dalış meraklılarını cezbediyor.

Esen Kalın.

#SerKan1923

@mehcab @NikotinKolik @_R_E_X_ @TheMacallan @EniyiYorumcu @SavaşaHazırHükümdar @üçdeyincegülüyorz124 @FuC-kerFukare @Bakırköylüm

@Anthemiss @Freyja88 @ismiyook @minik_şirine

0|0
6|8

En İyi Kız Görüşü

• nefes kesici :) insanın bir çılgınlık yapıp gidesi geliyor :D

0|1
    0|0
    • teşekkür ederim :)

• Estağfurullah ALLAH Korusun Ölüm Halinde Sorumluluk Kabul Edilmemesi Var Fakat Onun İçin de İzin Lazım İmkansız Gibi.

• orası öyle bir sürü kişi geliyordur ve birazcıkta profesyonel olmak lazım sanırım bunu yapmak için adamlarda ünlerine pek zarar gelsin istemiyorlardır bunun içinde haliyle belge imzalatıyorlardır.

En İyi Erkek Görüşü

• Ah be Serkan bizim ülkede neler var neler ama biz bir birimizi yemekten başka bir b*k yapmıyoruz..

2|2
    0|0
    • Yorumunuza katiliyorum

• Siirtte Botan çayının altında bir mağara var kükürtlü termal su çıkyor doğal havuz ve tertemiz mağara hiç ışık yakmadan kendinden aydınlık ve üzerinde akan çayın uğultusu derinden duyuluyor.. Gel gör ki terör belası oraları körletti.. Orayı bilende çok azdır..

Kızlar Ne Diyor 5

• teşekkürler güzel yazınız için şimdi orada olmak vardı :)

0|1
    0|0
  • Harika bişey :) orda olmak isterdim

0|1
    0|0
  • Hem uzun hem soğuk hem berrak super ya gitmek dalmak isterdim :)

0|1
    0|0
  • Çok güzel oraya gitmeyi isterdim

0|1
    0|0
  • kesinlikle büyüleyici.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Benim dalışla alakam yok ama...
    güzelmiş abi yine de :)
    ama insan oğlu bu o suyu bile kirletecek birşeyler bulur :)
    berraklık filan kalmaz yani :)

#EmeğineSağlıkAbi...

0|1
    0|0
  • Sayende görmüş olduk abi. :)

0|1
    0|0
  • Mükemmel. Suda Çok Berrak Harika :)

0|1
    0|0
  • temizliğine bak maşallah

0|1
    0|0
  • Bizdeki yerleride degerlendirsek çok güzel olacak , bir kaç yıl önce biri forumda fotograf paylaşıyodu dalmışlar gölün altı okadar dogal okadar temiz okadar dengeli ve saglıklıki feci şekilde şaşırırsınız sanki dev bir akvaryum, bakarken bakarken ufaktan ben orda türk esintisi görmeye başladım yaşlı köylü amcalar vs. sonradan dediler orası türkiyeymiş okadar şaşırdımki grur duydum ama degeri bilinmiyo bizde anca tarihi eserlerin üstüne boya yapılır çalınır kırılır vs. vs.

0|0
    0|0
  • Mukemmel bir sey yuce rabbim neler yaratiyor

0|1
    0|0
  • Güzel yazı

0|1
    0|0
Yükleniyor...