Islam kendi ülkelerinde iktidari mi kaybetiyor?

Merhaba.

Gecen ilginc bir makale okudum. Kendi gördüklerimde bunu gösteriyor. Bati'da Müslümanlar ile evlenen kadinlar Islam Dinini kabul ederken, Islam kendi ülkelerinde gücünü kaybetmekte.

Senelerdir Iran'da Hristiyanliga ciddi bir gecis oldugunu okuyorum. Afrikada Müslümanlarin Hristiyanliga ciddi mir gecisi var.

Hristiyanligin yaninda bircok Müslüman Dinsizligi'de tercih ediyor. Dinden cikmaya Idam cezasi ve/yada sosyal baski oldugu halde bircok Müslüman genede Dini terk ediyor ve yeni inancini ya da inancsizligini gizli tutmak zorununda kaliyor.

Sadece Türkiyeye bakarsak bilem, son senelerde Dinsizlik orani inanilmaz bir hiz ile artiyor.
Gözlemlerime göre Islam Dini en cok, baska inancsal görüslü insanlarinda bol miktarda bulundugu yerlerde oluyor, örnek olarak Afrika'da.

Iran'da gizli Hristiyanlarin miktari okadar artti ki, bunlari bir tehtid olarak karsiliyor.

Bunlara neden olarak ben sunu görüyorum.
Islamin baris ve Hosgörü Dini oldugu idda ediliyor ama bu Dinden huzur alani ben daha görmedim.
Müslümanlar, Gayrimüslümanlarin hayatta ve Dünyada daha basarili ve daha huzurlu olduklarini görüyorlar. Bunun yaninda Islam Dininden sadece Terrör ve Ahlaksizlik haberleri geliyor.

Islam söz verdigi huzuru getiremiyor ve bu neden insanlar bu Dini terk etme kararini veriyor.

Sizin fikriniz ne?

0|0
24

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 3

Yükleniyor...