Islam kendi ülkelerinde iktidari mi kaybetiyor?

Merhaba.

Gecen ilginc bir makale okudum. Kendi gördüklerimde bunu gösteriyor. Bati'da Müslümanlar ile evlenen kadinlar Islam Dinini kabul ederken, Islam kendi ülkelerinde gücünü kaybetmekte.

Senelerdir Iran'da Hristiyanliga ciddi bir gecis oldugunu okuyorum. Afrikada Müslümanlarin Hristiyanliga ciddi mir gecisi var.

Hristiyanligin yaninda bircok Müslüman Dinsizligi'de tercih ediyor. Dinden cikmaya Idam cezasi ve/yada sosyal baski oldugu halde bircok Müslüman genede Dini terk ediyor ve yeni inancini ya da inancsizligini gizli tutmak zorununda kaliyor.

Sadece Türkiyeye bakarsak bilem, son senelerde Dinsizlik orani inanilmaz bir hiz ile artiyor.
Gözlemlerime göre Islam Dini en cok, baska inancsal görüslü insanlarinda bol miktarda bulundugu yerlerde oluyor, örnek olarak Afrika'da.

Iran'da gizli Hristiyanlarin miktari okadar artti ki, bunlari bir tehtid olarak karsiliyor.

Bunlara neden olarak ben sunu görüyorum.
Islamin baris ve Hosgörü Dini oldugu idda ediliyor ama bu Dinden huzur alani ben daha görmedim.
Müslümanlar, Gayrimüslümanlarin hayatta ve Dünyada daha basarili ve daha huzurlu olduklarini görüyorlar. Bunun yaninda Islam Dininden sadece Terrör ve Ahlaksizlik haberleri geliyor.

Islam söz verdigi huzuru getiremiyor ve bu neden insanlar bu Dini terk etme kararini veriyor.

Sizin fikriniz ne?

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• İnsanlar yavaş yavaş dinlerin kurmaca olduğunu idrak etmeye başlıyor bence bunun sebebi budur. Ama Türkiye'de tam tersi oldu bana sorarsan, din fanatikçe savunulmaya başlandı. Hiç iyi de olmadı, insanlar giderek manyaklaşıyor, delirdikçe dini yerlere gökler sığdıramıyorlar işi holiganlığa vuruyorlar. Amaç insanları dizginlemek mi yoksa hayvanlıklarını açığa çıkarmak mı? Bence amacından epey çıkmış bu iş. Kendini dizginlemeyi bilen insanların zaten dinle bilmemneyle işi olmuyor açıkçası. İnsan gibi davranmayı bilmenin dinle kitapla alakası yoktur. Aile yaşantısı, aileden gelen eğitimle alakası vardır. O eğitim bozuksa, ailenin geni bozuksa, böyle bozuk insanlar ortaya çıkıyor zaten. O ufacık korku da olmasa içlerinde daha neler yaparlar kim bilir. Bu insanlara yeni bir dizginleyici düzen lazım, aksi takdirde insanlıktan nasiplerini alamıyorlar, bizim de huzurumuzu kaçırıyorlar.

0|1
    1|0
    • eğitim sisteminden kaynaklanıyor bence hepsi

• Bence ilk etapta aileden kaynaklanıyor. Örgün eğitime kadar çocuğun yetiştiği ortam boktansa, anası babası boktansa abuk subuk bir insan çıkıyor ortaya. Bu adam mükemmel bir eğitim sisteminde kavrulsa kaç yazar? geni bozuk insanların yönettiği ülkeden bozuk bir eğitim sistemi çıkar ancak. Geni bozukların çocuk yapmasını da engellemek lazım önce.

• Dediğim gibi evet Türkiye dindar bir ülkeydi fakat insanlar bu kadar fanatik değildi. Böyle manyaklar eser miktardaydı. Dinle alakası olmayan bir insan olarak her dindar insanın manyak olduğunu düşünmüyorum açıkçası. İnsanları fanatikleştirdiler

En İyi Erkek Görüşü

• Dinler YALAN
    Tekrar söylüyorum YALAN
    İnsanlar artık anladilar bu gercegi. Aci bir gercek evet. Halbuki çocukken bize hersey cok farkli anlatilmisti.

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• her geçen gün o kadar İslâm'a girenler ve huzurun alâsını İslâm'da bulduğunu söyleyenler var ki.. ee absürt cümleler ile İslâm'dan zerre pay kapmamış olan ve hatta karalama politikasıyla İslâm'ı çekemediğini gösteren ve âdeta çokca cümle kurup fakat aslında boş konuşmuş olan sen, evet.. bize biraz da onlardan bahsetsene. ;)

0|0
    0|0
    • Girisler okadar fazla degil. Ülkelerde bunun üzeri istatikler var ve okadar fazla oldugunu göstermiyor.
      Ama ne diyelim Müslümanlar bunun üzeri iyi Propaganda yapmasini basariyor ;)

Bir perde arkasinda bakmayi basara bilsen.

• ya ya tâbi öyledir. ;) neyse vaktim yok senin gibi istatistik çocuklarına ayıracak. sen ilk önce yandaşların gibi insanların yapıp etmelerini İslâm olarak millete pazarlamaktan vazgeç ve İslâm'ı adam gibi öğren, sonra dolu dolu konuş. boş boş nereye kadar, el insaf. by. ;)

Erkekler Ne Diyor 3

• islam dinini karalamak için elinizden geleni yapıyorsunuz Terör ve ahlaksızlık islamdan gelmez ancak sizin gibi provakatif düşünceye sahip bireylerden gelir...

1|0
    0|0
    • Ayneeen yaaa... ülkelerinde mesur olan ve "Es bulamazsaniz kizkardesleriniz ile evlene bilirsiniz" diyen Hocalarda aslinda gizli Hristiyanlar degil mi?

Ahlaksizlik ve Terör tabiki Islamin bir parcasidir, Islami terör ISID ile baslamadi, bu Dinde bu 1400 seneden beri var.

• ben böyle birşey okumuştum islam türkiyede düşecek batı tarafları müslümanlaşacak dünyanın çogunlugu müslüman olacak ardından tekrardan bir müddet sonra ortalık eskiye dönecek ve ardından kıyamet kopacak diye ne kadar doğru bilemem

0|0
    0|0
  • belkide

0|0
    0|0
Yükleniyor...