Şeytan taşlamak vs. Putperestlik?

Biri sembolik olarak taşı taşlamak, biri de sembolik Tanrıya ibadet etmek..

Sizce arada fark var mı?

Lütfen saygı çerçevesinde cevap verelim arakdaşlar. İnançlara saygı. Sevelim sevilelim kaerdeşlik güzel şey

1|0

En İyi Kız Görüşü

• türbelere gidip -inandıklara tanrıya şirk koştuklarının farkında olmadan- ölüden medet uman insanlar varken putperestleri uzaklarda aramaya gerek yok.
    gölcük depreminde askeriye fuhuş yuvalarıydı o yüzden allahın lanetini üzerlerine çektiler diyenler, hacda ölenlere "şehit" diyor.
    o değil de insanı en çok şaşırtan, bu heriflerin bizi cahillikle, aptallıkla suçlaması. 😂😂😂😂 sana şimdi yorumlar yağar; senin aklın aklamz, o kadar cahilsin ki, beynin bu kadar küçük işte... 😂😂😂

1|0
    0|1

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 8

• Taşlarsın eyvallah da ölmezsem sıkıntı büyük demiş şeytan sanırım.

Şeytan taşlamak da hayvan kurban etmek de paganism kaynaklı. İslamın temelleri bir defa daha düşünülmeli bence.

Yılardır söylüyoruz bu iş taş atarak çözülmez diye müslümanların artık şeytanla masaya oturması gerekiyor yoksa daha çok canlar yitip gidecek.

1|0
    0|0
  • şeytan taşlamak sembolik bir şey
    kendi iradeni yenebileceğini kendi isteklerini arzularını kırabileceğini simgeliyor
    putperestlik bir terapi yoludur sen bir put yaparsın ona güvenirsin onun seni koruduğunu düşünürsün ve daha huzurlu uyursun
    baya farklı şeyler

0|0
    0|0
  • Biri taşlanır küçük görülür diğeri tapılır hürmet edilir. Hangisi mantıklı? Hem müslümanlar Allaha ve onun resulune inanmak zorundalar buna sebep oraya gidip taşlamak bir görevleridir. Diğerine göre ise onu yaratan inektir veya başka bir şey...

0|1
    1|0
  • Sembolik Tanrı yoktur tanrı birşeye benzetilemez benzetildiğinde ise ne hayvana ne puta tapandan farkın kalmaz. Yeterince açık konuştuğumu düşünüyorum. Sembolik şeytan olabilir insanlar taşlayarak yaptıkları hatalardan bir bakıma günah çıkarıyorlar hırslarını atıyorlar pişmanlık duyup tövbe ediyorlar.

0|0
    0|0
  • şeytan dayanamadı hulk gibi üstlerine atladı xd

0|0
    0|0
  • Biri ibadet hac görevlerinden birisi. Diğeri saçmalık.

0|0
    0|0
  • sembolik olarak yapmamak lazım o zaman. taklidi aşıp özen inmeli samimiyetle yapmalı ibadetler. ama şu da gerçek her şey öğrenirken taklitle başlar sonra öz açılır

0|0
    0|0
  • kardeşim bak şimdi. İsminden anladığım kadarıyla ateistsin. Bu olay ve tavaf kesinlikle ama kesinlikle putperestlik. Ben de böyle düşündüğüm için yıllarca islam dininden nefret ettim. Ama Edip Yüksel diye aykırı görüşlü bir müslümanın görüşlerini öğrenince bakış açım değişti. Şu an hala ATEİSTİM. Sadece bilgin olsun araştrdığın islamın boyutunu biraz değiştir diye söylüyorum. İslam dini aslında sadece kurana dayanarak yaşanılması gereken bir dindi. Ancak insanlar özelliklede emeviler zamanından başlayarak iğrenç iftiralar içeren cahillik dolu hadis kitaplarını yazdılar. Bu şeytan taşlamadır, recmdir, tavaftır çoğu şey bu saçma kitaplar yoluyla dine alet edildi. Daha çok bilgi vermek isterdim ama çoğu ateist arkadaş bunları dinlemekten nedense korkuyor ve kaçıyor. Bu yüzden bu kadar yazıyorum merak edersen sor cevaplarım. Burada islamı savunmuyorum sadece atesitlerin çerceveye daha geniş bakmalarını istiyorum.

0|0
    2|0
Yükleniyor...