Ahmet Kaya'nın şarkıları neden hep şiddet içerikli?

Kafama sıkarım, başım belada, dağlarda ölmek isterim, ağzını burnunu kırarım..

Sert erkek

0|0
8|21

En İyi Kız Görüşü

• O dönemlerde ülke cok karısıktı ondan olabilir

0|0
    0|1

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 7

Erkekler Ne Diyor 20

• Bunun sertlikle alakası yok. Yaşanmışlıklar ve acılar ile alakası var.
    Şimdiki yer mantarlarına benzeyen şarkıcı bozmaları gibi dan dan'lar, mış mışlar, aman aman'lar ne içeriyor? Koca bir hiçlik!
    Oysa, Ahmet Kaya'nın eserlerinde ince ince işlenen acılar, kayıplar, hüzünler, hüsranlar var. Hayatın gerçekleri var.

7|0
    0|0
  • Cinayet saati..
    Haçan ölesim gelir..
    An gelir..
    Jilet yiyen kız..
    Yangın gecesi..

Bunlarda çok sevdiğin Atilla İlhan şiirlerinden Ahmet Kaya bestelerinin bazıları.. Bunlarda da o hava vardır..

Ahmet Kaya müziği ile alakalı öğrenmek istediğin şeyler var ise önce şairler ile ilgili bir fikrin olacak..

Hayaloğlu'nu , Ahmed Arif'i, Orhan Kotan'ı , Enver Gökçe'yi , Nevzat Çelik , Nazım Hikmet , Yılmaz Odabaşı'nı... Ve bir çoğunu bilemeden zaten soracağın soru bu olur en fazla..

Çok görmemek lazım.

2|2
    0|0
    • En az senin kadar iyi biliyorum merak etme, Hewal. Kendinizi niye bu kadar 'bi' bok' sanıyorsunuz anlamadım.

Toplumun fikirlerini almak istedim, Ahmet Kaya'ya bakışı vs..

• Farkındayım ama ilk görüş yazdığımda onu sen bana yaptın kardeşim.. Yoksa pusuya yatıp acaba kime artistlik yapsam diye beklemiyorum.. Senin attığın çamuru temizliyorum sadece. Ahmet Kaya müziğindeki şiddet şiddete yöneltici özendirici değildir. Ancak şiddette bu ülke insanından bağımsız değildir.

80 darbesi sonrası ortamı Ahmet Kaya'yı yaratmıştır.. 90'lar her gün biri suikaste kurban gidiyor veya kaybediliyordu.. Ve dağlarda savaş vardı..

O yuzden şarkılarında dağlardan , annelerden , acılardan, şiddetten , ölenlerden, barıştan bahsedecek..

Kayan'ın.. Şiddet ve Başkaldırıyorum şarksıında benzer tatlar alabilirsin..

• @kurugöt yok ya amacım kimsenin üstüne gitmek değil. Konu Ahmet Kaya ise durum değişir.. :))

• o şiddeti yaratan devletiniz

3|3
    0|0
  • Vallahi apoyu özledik diyen adamdan ne beklersinki?

0|0
    0|1
  • Ahmet Kaya şarkılarından bunu çıkarmak.. ''hep'' şiddet içerikli demek.. Sanırsın 4tane parçası var adamın

1|1
    0|0
  • ahmedo ya laf atmak senın haddine mı ahmedo mezepotamyanın sonsuza dek yaşayacak gülüdür

0|2
    0|0
  • oy benim canım, hoşçakal iki gözüm, ağladıkça, adı yılmaz.

0|0
    0|0
  • Öyle bir Adamı sürgün ettiniz adam teşekkür mü etsin?

0|1
    0|0
  • Yaşadığı dönem boyunca alçakça ezildiği için.

0|0
    0|0
  • :D başka neye dikkat çekmek istersin

ajdarın şarkıları inceleyelim mi sdgfdfbn

0|0
    0|0
  • Adam sarkılarında yansıtmıs neler oldugunu dıyarbakır ceza evlerınde yapılanlar unutulmaz sımdılık hoscakal yaban cıcegım yasal mermısıyle bır komıser yaklasmakta

0|0
    0|0
  • Türk insanın hoşuna gidiyo çünkü gerçi kendisi kürt... Sempati uyandırıyo insanlarda tutuyo ki demekki yapmış.

0|0
    0|0
  • Çok sertti yurt dışında öldü maalesef. Sertlik şarkıda olmuyo aga ozan dediğin Neşet Ertaş, Ahmet Şafak gibi olacak. Hainden sanatçı olmaz sesi güzeldir sadece ama sanatçı değildir. Barış naraları atıp teröristle el ele tutuşanın aklından şüphe duyarım.

0|0
    1|3
  • Yaşadıklarını ve gördüklerini yazmış o yüzden

0|0
    0|0
  • aşk siddet içerir siddet aşkla birleşince güzeldir mesala adam dövmek le aşkla adam dövmek aynı degildir

0|0
    0|0
  • Ahmet Kaya - Söyle.

Hiç şiddet içerikli değil :)

0|0
    0|0
  • Sevgi Duvarı, Hep Sonradan şarkılarını dinlememişsin demek

0|0
    0|0
  • Adamı şiddetle çatal bıçakla ülkesinden koydukları için olmasın

0|0
    0|0
  • Odam kireç tutmuyor, kendine iyi bak, pencersiz kaldım... Alakana saplayım

0|0
    0|0
  • Edirne'den Kars'a Jüpiter'den Mars'a ne kadar Ahmet kayacı varsa selam olsun 😊

0|0
    0|0
Yükleniyor...