Amatör bir sinema filmi çekmek için ne kadar bütçe gerekli?

Kültür Bakanlığı yerli sinema çekenlere sermaye veriyormuş borç flan değil bildiğin para veriyor sana o nedenle eline kamerayı alan film çekiyor ortalama ne kadar gerekiyor bilen var mı bu iş için?

0|0
7|22

En İyi Erkek Görüşü

• Dünyalı diye bir film var. 3 5 kişi bir evde oturuyor adam 14 bin yaşadığını anlatıyor dier kişiler yalanlamaya çalışıyor. hayatımda izlediğim en iyi film ve bütçesinin cok fazla olduğunu düşünmüyorum çünkü tek bir evde geçiyor ve efekt falan yok olduğu gibi çekmişler işte. sohbetten ibaret. bir bak derim öyle bişey çekilir tek kamera ve oyuncularla :D

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 21

• Türkiye'de çok kötü bir sektör. Kültür Bakanlığı daha doğru düzgün film yapan Ezel Akay gibi yönetmenlere bile film vermiyor, bir çok filme saçma sapan sebeplerden köstek oluyor hatta.

Ortada ne orjinal, ne de kaliteli içeriğin hakkını verecek bir kitle var üstelik.

0|0
    0|0
  • ucuz bir film çekmeye kalktım mahallede set yeri olmadan çok zor oluyor. ilk okulda drama dersini bile çekerken zorlandım en iyisi uzak bir ormanda mezarlıkta basit ama sarsıcı bir konuyla film çekebilirsin yeter ki iyi yakala açıyı. Ve hissettir. Mesela penceremin rüzgarda sallanan perdesinden gişe rekorları kıracak korku senaryoları yazabilirim :D

0|0
    0|0
  • Cekecegin filme gore değişir

0|0
    0|0
  • Değişiyor..

0|0
    0|0
  • 20.000 tl civari

0|0
    0|0
  • Kültür bakanını bağla kızım

0|0
    0|0
  • 500 tl falan

0|0
    0|0
  • Eline kamera alan çekemiyor maalesef öyle bir şey yok. O kadar kolay olsaydı herkes film çekerdi. Bunun sesi, görüntüsü, montajı, oyunculuğu, zamanı, emeği var. Çok basit bir amatör film için en aşağı 5 bin liran olmalı. Bakanlık ne kadar veriyor bilmiyorum.

0|0
    0|0
  • iyi fikir l*n . bende telefonla çekerim. araştıracam bunu

0|0
    0|0
  • 100 bin TL gerekir rahat

0|0
    0|0
  • Dikkat edin film çekerken, sesler üst üste binmesin.

0|0
    0|0
  • 100 tl falan :D :D

0|0
    0|0
  • Eski bir kameraman olarak. Oyuncuların bedavaysa , bir kamera bir kaç tane ışık falan yeterli olur. Bütçe bile gerekmeyebilir yeme içme falan işte hesapla. Zor işler ama düşündüğünü yansıtamazsn komikleşiyo film :)

0|0
    0|0
  • 1000

0|0
    0|0
  • Sektore yakin biri olarak diyecegim birden film isine girmeyin verilen destekten fazlasini harcarsiniz. Hersey parayla halledilmiyor baglanti da lazim

0|0
    0|0
  • Kameran varsa 2000 kadar bişey tutar bence

0|0
    0|0
  • p*rno filmi çek

0|0
    1|0
  • iki kisi yeter konulu olursa amma ce lakin kultur bakani para verirmi bilmemm

0|0
    0|0
  • eger kameran varsa sorun yok mekan ayarlamasi sorun bir tek tecrube

0|0
    0|0
  • kamera al bıtane kısa fılm le başla

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 7

• Şimdi o çekeceğin filmin tarzına göre değişir sen nasıl bir şey düşünüyorsun

0|0
    0|0
  • Çok para gerekli👻

0|0
    0|0
  • uc kilo bimillon

0|0
    0|0
  • Ya en iyisinden bir kısa filim için en az 1000 tl gerekir bence

0|0
    0|0
  • Ogrenci bursu gibi ihtiyaci olana verilmez torpilli zenginlere verilir. Mahsun kirmizigule cok destek verildi ornek. Yani aklinda senaryo ve egitimin bilgin varsa sponsor bul kendine daha iyi.

0|0
    0|0
  • ben sana bu konuda yardımcı olabilirim. yönetmenim.

0|0
    0|0
  • 500 tl falan tutar

0|0
    0|0
Yükleniyor...