Anarşizmi bilmeyen birine anlatabilecek en iyi kitap, film, müzik?

Doğrularıyla yanlışlarıyla ( belki de sadece doğrularıyla yanlışı yok ki her neyse ) anlatabilecek en iyi kitaplar en iyi filmler müzik bile olur..

Aklınızda kalan varsa paylaşımda bulunabilir misiniz efendim ? İsimlerini yazmanız yeterli sağolun..

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• Anarşizm ne mi? Ben sana söyleyeyim..Macera arayan birkaç zübbenin sırf birşeyleri değiştirmek istediğini söyleyip,ayarttığı karı kızlarla sabahlaması,ayyaş kafayla bile muhteşem bir beyin yapısı olduğuna inanan saf aptallardır...İnan bana bu böyledir.Anarşizm sosyalizme bağlı gibi bilinir,ama anarşizm'in tek bir kuralı vardır o da 'her türlü sisteme karşı gelmek' yani anlatacağım şey türkiye tamamen sosyalizmle bile yönetilse ona bile karşı gelecekler çünkü sadece kuralları budur.Her türlü sisteme,kurala karşı gelmek..Yani boş bir amaç! Ben sana sosyalizmi öneririm şahsen,en güzeli ve olgunu o'dur.İnsanlar anarşizmi tam bilmiyor bile okusalar ne demek istediğimi anlayacaklar.Anarşizm boş...İleri görüşlü,demokrat adam,devrim ve yenilik isteyen adam sosyalist olur..Etrafta çöpçatancılar gibi halkın mülküne zarar vermez!Erkek gibi çıkar ve protestosunu eder!

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• sorunu beğendim yıldızladım. ;)

1|0
    0|0
  • devletin faturalardaki vergi oranlarını göster.Herkes anarşist olur.

1|0
    0|0
  • Nidecen ?.. Okuyup anarşistmi olacan ?.. Militana Notlar...Viktor Serge... Tam üç kez satır satır okumuştum..

1|0
    0|0
    • Anarşist oldum zaten ama kurallarını ( kuralsızlığın kurallarını ) daha iyi algılayabilme açısından :)

• Bak o yollardan geçtim aklını başına al dünya senin etrafında dönüyor sanma. okyanusta bir su damlasısın. Okyanus istediği gibi dalgalanıyor..Hayatını boş yere karartma..Geleceğini köreltme..Okulunu bitir iyi insan olarak yaşa..15 yıl sonra kafan dank ediyor ancak hayat çok zor geçiyor..Arkadaşlarına bakıp imreniyorsun..Hepsinin işi ailesi kariyeri mesleği olurken sen maceranın içinde ömür tüketiyor oluyorsun..ve boşuna kendini harcamış oluyorsun..Deniz istediği gibi dalgalanıyor...

• motorcycle, into the white kitap durittinin yaşamı ve ölümü . Rus devriminde anarşistler bunlar bir idolun gelişiminde faydalı olabilecek sadece ufak bilgiler filmler seçimler hayata bakış açısı cevreyle ve doğayla olan bedensel ve ruhsal bağları anlatan eserler bunları kişiliğine idolu oturmuş kişiler daha kolay algılar. Saygılar sevgili dostum gunun sevecen geçmesi dileğiyle :8)

1|0
    0|0
  • V For Vandetta

tam aradıgın fılm :)

1|0
    0|0
  • Kitap. Mülksüzler.

Film. Fight Club.

0|0
    0|0
  • Sen fazla kapılmışsın bu anarşizim sevdasına :) ilk kendin öğrendinmi anarşizmi. ekşi sözlükte bakman yeterli olmayacaktır :)

0|0
    0|0
  • v for vandetta

0|1
    0|0
  • Hepimiz anaşist devletimiiz yıkılsın sonramilettimiz altında klsın değil mi bravo:)

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 3

• V For Vendetta film olarak uygun...

0|0
    0|0
  • Klasik Anarşizm

Kropotkin - Ekmeğin Fethi, Karşılıklı Yardımlaşma

Bakunin - Tanrı ve Devlet

Postanarşizm: Todd May oku

0|0
    0|0