Sucre Cal Orcko Dağı (Dünyanın En Değerli Dağı)'nı Gördünüz mü?

Sucre Cal Orcko Dağı (Dünyanın En Değerli Dağı)'nı Gördünüz mü?

Bolivya'nın Sucre Cal Orcko dağı bildiğiniz dağlardan değil.

Duvar UNESCO Dünya Miras Listesi'nde bulunsa da arazi bir fabrikaya ait.

Çimento fabrikasına ait olan arazide bulunan duvarı görmek için dünyanın dört bir yanından ziyaretçiler geliyor.

Çünkü tamamen kireçtaşından oluşmuş dev bir duvar üzerinde toplam 300 dinazora ait ayak izleri bulunuyor.

68 milyon yıl önce binlerce dinozor, o zamanlar göl kenarı olan bu alana yiyecek bulmaya gelmişler ve bu inanılmaz değerli ve önemli izleri bırakmışlar.

Dinazorların bu diklikteki bir duvara tırmanamayacağını belirten bilimadamları, "Burası daha önce düz bir yerdi. Tektonik levhaların hareketi sonucunda düz olan bu yer bir duvar gibi dikey duruma geçmiş"

Bilimadamları dinazorların 68 milyon yıl önce dünyaya meteor düşmesi sonrası yokolduğunu düşünüyorlar.

Esen Kalın.

#SerKan1923

@mehcab @TheMacallan @üçdeyincegülüyorz124 @EniyiYorumcu @FuC-kerFukare @TerazininHúznù @beyaza_aşık_siyah @Yarımkilokıymaefekti @Bakırköylüm

@Anthemiss @Freyja88 @ismiyook @BalBadem @minik_şirine @SAKAT_SİNEK

0|0
8|6

En İyi Kız Görüşü

• Keske dinozorlar tekrar ortaya çıksa 🙈🙈

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Abi Sende Olmasan Cahil Kalacağız Valla :)
    İyi Bayramlar Abi

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Dinazorların bugüne kadar korunarak gelebilen ayak izlerine mi yoksa önceden dümdüz olan bir yeri duvar gibi dikey hale getiren olağanüstü bir tektonik güce mi hayran kalayım bilemedim..

Şu dünya denilen gezegen inanılmaz mucizelerle dolu..

0|1
    0|0
  • Görmedim ilginç ama bir zamanlar dinozorlar olduğunu bilsende böyle daha gerçekçi olduğunu hissediyorsun

0|1
    0|0
  • Harika bir paylaşım. Teşekkürler!

0|1
    0|0
  • Cok guzel tesekkurler paylasim icin :)

0|1
    0|1
  • Gerçekten de değerliymiş dağ :) süper ya.

0|1
    0|0
  • İlginç

0|1
    0|0
  • İşte bu harika! İlk defa görüyorum. Yakından inceleyebilmek isterdim.

Paylaşım için teşekkürler.

0|1
    1|1

Erkekler Ne Diyor 5

• Zaten o Güney Amerika bir güzel esaslı taransa ne akıl almaz şeyler keşfedilecek milletin aklı durur.. Ancak ABD her girişimi engelliyor büyük olasılıkla.

0|1
    0|0
  • Dünya'nın en değerli dağı Hira Dağı'dır. Çünkü ilk vahiy peygamberimiz (sav)'e orada gelmiştir.

0|2
    2|0
  • daha yeni gördüm

0|1
    0|0
  • Guzell

0|1
    0|0
  • Evet geçen sene kuzenim gittik

0|0
    0|0
Yükleniyor...