Özlü Sözleri Anlama Serisi: 1

" Aslında herkes dahidir. Ama siz kalkıp bir balığı, ağaca tırmanma yeteneğine göre yargılarsanız, o tüm hayatını aptal olduğuna inanarak geçirir."

“Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid.”

Ben anlamadım.?

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Bir hayvandan yapamayacağın şeyi istersen o da kendini aptal zanneder çünkü sen imkansız bir şey istiyorsun..

Balık ağaca tırmanabilir mi buna imkan var mı yok ama sen onun yapabileceği bir şeyi istersen zorda olsa imkanı olan bir şey istersen o ona gayret gösterir ve yapar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• anlamadıysan sorun yok

0|0
    0|1
  • harika.

balıktan beklenilen Maymun olması , olamamış vay aptal demişler ;)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Geçmişten günümüze süregelen çarpık eğitim sistemini anlatan güzel bir söz,

edebiyattan veya resimden,müzikten yana yeteneği olan bir insana; kalkıp inatla, sinüs-kosinüs, endoplazmik retikulum, periyodik cetvel vb. konularda ''öğreneceksin bunları, öğreneceksin!'' şeklinde dayatmacı,ezberci eğitim verildiğinde, o insanın teknoloji üreticisi olacağına, teknoloji tüketicisi olacağının açıklaması niteliğinde aynı zamanda.

0|0
    0|0
  • Herkesin yapabileceği mutlaka bir şey vardır. Yeterki yeteneğine ve becerisine göre vazife verilsin deniyor. Nesini anlamadın ki ?

0|0
    0|0
  • ama kaplumbağarda uçar...

0|0
    0|0
Yükleniyor...