Sizce şiir nedir ? Her yazılan şiir midir?

Sizce Şiir nedir?

Kime yazılır,ne için yazılır?

0|0
912

En İyi Kız Görüşü

• O mavi gözlü bir devdi.

Minnacık bir kadın sevdi.

Kadının hayali minnacık bir evdi,

bahçesinde ebruliii

hanımeli

açan bir ev.

Bir dev gibi seviyordu dev.

Ve elleri öyle büyük işler için

hazırlanmıştı ki devin,

yapamazdı yapısını,

çalamazdı kapısını

bahçesinde ebruliiii

hanımeli

açan evin.

O mavi gözlü bir devdi.

Minnacık bir kadın sevdi.

Mini minnacıktı kadın.

Rahata acıktı kadın

yoruldu devin büyük yolunda.

Ve elveda! deyip mavi gözlü deve,

girdi zengin bir cücenin kolunda

bahçesinde ebruliiii

hanımeli

açan eve.

Şimdi anlıyor ki mavi gözlü dev,

dev gibi sevgilere mezar bile olamaz:

bahçesinde ebruliiiii

hanımeli

açan ev..

Şiir budur ölçülüde olabilir ölçüsüzde mühim olan hissettirdiği duygu.

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 8

• Divan edebiyatındaki şiirlere şiir diyebiliyorum..

Aruz vezni ölçüsü duraklar inci gibi dizilmiş sözcükler..

Misal ;

Ol gül endâm bir al şâle bürünsün yürüsün.

Ucu gönlüm gibi ardınca sürünsün yürüsün .!

İşte bu bir şiir benim için :)

1|1
    0|0
  • Şiir, dilin anlam, ses ve ritim öğelerini belli düzen içinde kullanarak; bir olayı, ya da bir duygusal ve düşünsel deneyimi yoğunlaşmış ve sıradanlıktan uzaklaşmış bir biçimde ifade etme sanatıdr şiir bir kişiye yazılmak gibi bir zorunlulukla sınırlanamaz. bir nesne içi bile şiir azılabilir yada olmayan birsey için. hayal ürünüdür şiir

0|1
    0|0
  • bence duyguları kağıda dökmekk.. her yazılan şiir değildir düz yazı,mektup falan da olabiliir.. şair ruhlu olmayanlar yapamıyor tabi her yazılan şiir olmaz :D genelde sevgiliye yazılır başka temalarda işlenebilir tabii.. bence en güzel şiir İstiklal Marşı :)

0|1
    0|0
  • Şiir insanın duygularının taşmasıdır. Herhangi bir konuda olabilir. Belli dil kuralları var, yoksa benim kelime hazinem geniş ben de ritmik kelimeleri arka arkaya, yan yana koyunca şiir yazarım.

0|1
    0|0
  • duyguların kalemlenmiş halidir .. kendini ifade etmek için,beğendiği beğenmediği herşeyi dile getirmek için vb sebeplerden yzılır illa bir kişye yazılmaz bazen doğaya bazen kişiye bazen bir masaya bazen cama yemeğe bile yazılabillr

0|1
    0|0
  • şiir duygularn kelimelere dökümüdr :) seven insan sevdiğine hssettklrni anltblmk için yazar

1|1
    0|0
  • Sorgulamazsın dökülür kalemin ucundan...

Daha detaylı yazardım ama üşendim.

0|1
    0|0
  • Sorgulamazsın dökülür kalemin ucundan...

Daha detaylı yazardım ama üşendim.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• amatör olarak şiir yazarım. tdk ya göre uyak ve anlam bütünlüğü olan mısralardan oluşan herşey şiir dir. ancak ben şiirin belli kalıplar içinde olmamasından yanayım . uyak olmayabilir. satırlar birbirini tutmayabilir.Nazım Hikmet in böyle çok şiirleri vardır. duygularını basit ve anlamlı anlatabiliyorsan, o bir şiirdir. kime yazılır konusuna gelince illa aşk temalı olacak değil tabiki değer verdiğin herşeye yazabilirsin..

0|1
    0|0
  • Bence otoban da hızla giden bir araç misali duraksamayan böyle zönk diye aksilik çıkarmayan hı? etkisi yaratmayan akıcı olan bir solukta okunan her şey şiirdir :D Şiir gibidir :D

0|0
    0|0
  • Edebiyatçı değilim ve o kadar detaylı bilemem ama bana hitap eden mısraları seviyorum.

0|1
    0|0
  • link ...

0|0
    0|0
  • Tabiki hayır. Şiir Ruh demektir sen hiç ruhunun elinden tutup gezdirdin mi ..

Ama bir şair yanında bi kadeh rakısı dudagında bir dal sigarası işte o şair ruhunu tutar elinden büttüüüün istanbulu gezdirebilir.

0|0
    0|0
  • şiir ; hiçbirsey düşünmeden hızlı bir sekilde içinden gelenleri yamana şiir denir tabi bunun için şiir yazdıracak kişiyide bulman lazım ;)

0|0
    0|0
  • ben ahenge bakarım anlama bakmam benim için şiir ahenkten ibarettir

0|0
    0|0
  • somut birşeyler çağrıştırıyorsa sana , şiir değildir.

0|0
    0|0
  • şiir aşktır

0|0
    0|0
  • Şiirlerin en çok okunuşu önemli aslında..

0|0
    0|0
  • Gönülden geçenlerin yazıya aktarımıdır. Kişilere değil,gönüllere yazılır. Gönülden gönüle duygu aktarımdır.

0|1
    0|0
  • konu sınırlaması yok içinden ne geçiyorsa dökersin kıtalar halinde redif kafiyelerine uyarak ve giriş gelişme sonuç bölümünü oturtarak. uzun konu bu yazım kuralları var ben en önemli bir ikisini söyledim mesela kıtalar halinde olması gerekiyor uyakları olması gerekiyor. hani şairler diyor ya uyakları olmayan şiire şiir demem diye

0|1
    0|0
Yükleniyor...